İçeriğe Yönlendir

Focus 2,5 - Mercekli Far

Burak Çatalcalı

Recommended Posts

Burak Çatalcalı
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,

2008 Titanium X aracım var ve mercekli far mevcut.

Ancak kötü durumdalar.

İç dış temizlik yaptırıp parlattırıyım dedim ama gittiğim yerler değmez dedi far camları kötü durumda.

Aklımdaki soru;

Sıfır titanium x merceksiz far alıp eski farlarımdaki mercekleri yenisine aktarma şansım olurmu? yuvalarında bir fark oluyormu ? kesme biçme gibi işlem olurmu ? 

Bilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Teşekkürler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Demir
Arkadaşlar merhaba,
2008 Titanium X aracım var ve mercekli far mevcut.
Ancak kötü durumdalar.
İç dış temizlik yaptırıp parlattırıyım dedim ama gittiğim yerler değmez dedi far camları kötü durumda.

Aklımdaki soru;
Sıfır titanium x merceksiz far alıp eski farlarımdaki mercekleri yenisine aktarma şansım olurmu? yuvalarında bir fark oluyormu ? kesme biçme gibi işlem olurmu ? 

Bilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Teşekkürler.
+90 532 387 1018 ilker bey istanbul da kendisi mercek işi yapıyor kendisiyle görüşürsen net bilgi ala bilir siniz

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Burak Çatalcalı
Bir saat önce, Coşkun Demir yazdı:

+90 532 387 1018 ilker bey istanbul da kendisi mercek işi yapıyor kendisiyle görüşürsen net bilgi ala bilir siniz

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler iletişime geçeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Titanium farı merceksiz olur merceksiz X farı yok.
3 tane ayakla duruyor iç kısım ve ikiside aynı diye biliyorum. Fakat sıfır far alıp kesip biçmek mantıklı değil, kesip biçmek yapılacaksa Xenon a terfi etmek harcanan paraya değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İçlerini değiştirmek yerine camlarını değiştirseniz? Aliexpress te bazı araçların camları satılıyor 100 lira civarına. Oradan da bakın derim.

Yorum bağlantısı
Burak Çatalcalı
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

İçlerini değiştirmek yerine camlarını değiştirseniz? Aliexpress te bazı araçların camları satılıyor 100 lira civarına. Oradan da bakın derim.

İç nikelajlardada kısım kısım atma var. sıfıra yakın olsun istedim kesme biçme olmadan kendim yaparım diye düşünüyorum ama emin olamadım mercek için iç nikelajı kesmek gerekiyormu yuvaya oturtmak için

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İç nikelajlardada kısım kısım atma var. sıfıra yakın olsun istedim kesme biçme olmadan kendim yaparım diye düşünüyorum ama emin olamadım mercek için iç nikelajı kesmek gerekiyormu yuvaya oturtmak için
O konuda bilgim yok kesme bicme olmadan olur mu ama nikelajlari siyah boyayabilirsiniz farkli bir tarz olur.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Zaten mercekli olduğu için uygun bi Xenon mercek kesme biçme olmadan takılır sanırım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
21 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Zaten mercekli olduğu için uygun bi Xenon mercek kesme biçme olmadan takılır sanırım.

Ayakları aynı değildir, kesme biçme vidalama mecbur olacak..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Merceksiz kadar sıkıntı olmaz sanırım. Bazı araçlarda direk uyanlar var, uçlarını kesiyorlar tabi birebir uymuyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Emer

orijinal farların camlarını sökmesi çok zor çıkmacılara bakmak mantıklı olabilir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...