İçeriğe Yönlendir

Astra J 1.4 Turbo 140 Hp Yakıt Tüketimi (Klima+3Yetişkin+Bagaj)

Serdar Matur

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Çok değişiyor, hız sabitleyici ile mi yoksa  normal mi ayak gazı ile mi gidiyorsunuz 

Yorum bağlantısı
Serdar Matur
7 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Çok değişiyor, hız sabitleyici ile mi yoksa  normal mi ayak gazı ile mi gidiyorsunuz 

Hız sabitleyici ile 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Anlık tüketimin bir önemi yok. Yokuş aşağı denk gelir 0 olur, yokuş yukarı denk gelir 15 olur.

Önemli olan ortalama değerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ortalama tüketim nedir. Bu şekilde çok bişey anlaşılmıyor. Hız sabitleyici inişli çıkışlı yollarda daha fazla yaktırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Matur
8 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Anlık tüketimin bir önemi yok. Yokuş aşağı denk gelir 0 olur, yokuş yukarı denk gelir 15 olur.

Önemli olan ortalama değerdir.

Bu söylediğini herkes biliyor hocam haklısın her zaman kullandığım ve düz olduğuna inandığım bir yolda çektim sonuçta anlık tüketim %100 gerçeği yansıtmaz ama videoda 5-6 L arası olduğu görülüyor. Aynı şartlarda (120 km hızda) uzun yol ortalama 5,5-6 L arası, şehir içi 7-8 L , karma 6,5-7 L arası

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lakin araç kalkışı duruşu vs ortalama tüketimi etkilediğinden düz olduğuna inandığınız çoğu durum inanmakla kalır sayın öğretmenim :)

Anlık tüketim 5-5,6 ise çok iyi değerlerde aynı aracın 1.6 sını kullanıyorum düz olduğuna inandığım hiçbir yerde bu değerleri görmedim :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Aynen uzun yolda 100-120 km hızla 5,5-6 litre tüketimi var.şehir içi 8 litre.Sıfırlayıp deneyim dedim 1200 km oldu 600 km ş.dışı 600 km ş.içi dur kalk ortalamam 6,8 gösteriyor.Bu performansta otomatik bir araç için güzel değerler bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...