İçeriğe Yönlendir

Dizel Enjektör Temizleyiciler Hk

Erol Güven

Recommended Posts

Sami Demirpaz
29 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

o ustaya selam, gizli olan hata olmaz, hata varsa anlarsın zaten, onu açığa falan çıkarmaz,  bunu 200 bin km hiç temizlik yapılmamış motorda kullanıp sonra enjektör gitti silindir segman sibob gitti ile karıştırmayın ama, o başka şey,  neyse o ustalar civata sıkmacı ustacık sanırım :tongue:

enjektör ya iyidir, yada yavaş yavaş bozulma yolunda ilerliyordur, katkı kullandın ne oldu, hiçbir şey,  pislikleri halleder enjektör o esnada gerçekte ne haldeyse o hale gelir, iyiyse iyidir yolcuysa yine yolcu, onu daha kötü yapan gerçek durumun haricindeki ekstra kötü  şeyleri yokeder bu madde :)

Bahsettiğim yer Yalçın Dizel. Mk3'ün enjektörünü düzenli yapamayan 2 Dizelciden sonra sorunsuz tamir edip teslim eden yer. Muhtemelen senden daha çok enjektör bilgisi vardır, dolayısı ile USTACIK değildir Ali Abi. :)

http://www.yalcindizel.com.tr/sertifikalar#.WjAMSN9l_IU

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Dizel için iki sihirli kelime,

Yüksek devir, temiz mazot.

Gerisi hikaye gibi geliyor bana. Özellikle kış aylarında kısa mesafelerde daha ısınmadan durup stop etmek zararlı olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bu katkıların hepsi yabancı malı. Onlardaki mazot kalitesi ve yol durumları bizden aşağı olmadığı aşıkar ve yıllardır bu firmalar bu ürünleri satıp ayakta kaldıklarına göre bu kadar zamandır tüketicilerin bir işe yarayıp yaramadıklarını anlamaları lazımdı. Olaya şüyle bakmakta yarar var. Ben dişlerime çok iyi bakarım 6 ayda bir kontrole giderim 2 yada 3 kontrolde birde diş taşı temizliği yapar doktorum. Ne yaparsam yapayım ne kadar dikkat edersem edeyim o taşların oluşumuna engel olunmuyor maalesef. Temiz yakıt aldığımı bilmiyorum, devirli kullanmayıda zamane otomatik araçları bilmiyor dolayısıyla bu katkıları 10,000 km.de bir kullanılması bana çok mantıklı geliyor. Yakıt sisteminde oluşan kirleri temizliyordur diye düşünüyorum. Her 10k'da dolu depoya bir şişe atarım hiç bir zararını görmedim. Faydasını gördümmü onuda bilemiyorum :) Bu sefer corbon clean markasını kullanacağım şişesi 20 tl civarında en hesaplısıda bu...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pazarlama. İstasyon abi katkı koyalım sistem temizlensin diyor. Niye yakıtınız kötü mü diyince susuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sor bakalım o istasyona, sattıkları yakıt saf rafineri yakıtımı yoksa katkılı yakıtmı,  çıkar bakayım o katkıları bakalım ne oluyor devir çerviren temiz mazot kullanan araçlarınız :)

katkı yoksa motorda yok, heleki günümüz motorlar, o yüzden katkı şart, herşeyde olduğu gibi :)

dizel için sihirli kelimenin doğrusu, katkılı temiz mazot, devirli kullanım, temiz hava filtresi, baba yağ ve dizel kullanma sanatıdır :tongue: 

o dedikleriniz düz traktör motorlu araçlarda kaldı, şimdikilerde değil...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

13 yıldır shell kullanıyorum. Yakıt sistemi hasarı sıfır. Masrafı karşıla kangoo motorunu açarım. 260.k'yı geçti. Bakalım nasıl içi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

13 yıldır shell kullanıyorum. Yakıt sistemi hasarı sıfır. Masrafı karşıla kangoo motorunu açarım. 260.k'yı geçti. Bakalım nasıl içi.

safmıydı shellin yakıtı :) 13 senedir zaten katkılısın kardiş :tongue:  katkılı mazot+wurth= 260 bin km de anca ön balatalarım yarıya iner, motor masrafımı, o ne kardeş :D

Not: 29 senedir sıfır aks kırma :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Diyorum işte. Zaten üretici gerekenleri yapıyor. Gereksiz olmasa hepinizden çok ben kullanırım. Km bizde disko topu gibi dönüyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yav bu yabancıların yaptığı her şey niçin bu kadar değerli oluyor. Multi vitamin adı altında bir hap yaptılar. 20 yıl boyunca millete yutturdular. 20 yıl sonunda hiç bir faydasının olmadığını kendiler yazdı.

Neredeyse triger kayışını bile yıllık bakımda değiştirecekler. :D

Aracım 2011 model ve shell fuelsave kullandım hep. Yani katkısız mazot. Yağın öyle anası babası olduğunu düşünmüyorum. Yıllık bakımda FMY kullanıldı. Yakıt filtresi daha bir defa değişti. Hava filtresi zaten değişiyor. Ne DPF ne de yakıtla ilgili sorun yaşamadım çok şükür. Bunun dışındakiler Boşa masraf. 

Ama rampa gördüğümde dayanamam doğrusu.:biggrin: Yakarsa yaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Yakıt filtresi daha bir defa değişti.

Kaç binde :unsure2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yav bu yabancıların yaptığı her şey niçin bu kadar değerli oluyor. Multi vitamin adı altında bir hap yaptılar. 20 yıl boyunca millete yutturdular. 20 yıl sonunda hiç bir faydasının olmadığını kendiler yazdı.
Neredeyse triger kayışını bile yıllık bakımda değiştirecekler. [emoji3]
Aracım 2011 model ve shell fuelsave kullandım hep. Yani katkısız mazot. Yağın öyle anası babası olduğunu düşünmüyorum. Yıllık bakımda FMY kullanıldı. Yakıt filtresi daha bir defa değişti. Hava filtresi zaten değişiyor. Ne DPF ne de yakıtla ilgili sorun yaşamadım çok şükür. Bunun dışındakiler Boşa masraf. 
Ama rampa gördüğümde dayanamam doğrusu.[emoji3] Yakarsa yaksın.
Aynı yoldayız abi. Daha doğrusu ben senin yoldayım :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Neredeyse triger kayışını bile yıllık bakımda değiştirecekler. :D

Ama rampa gördüğümde dayanamam doğrusu.:biggrin: Yakarsa yaksın.

oda katkılı yalnız hocam :) sadece katkısı basit ve daha az...  saf dizel yok olsa senin cmax dayanmazdı emin ol, biz opetten sehellden falan olabilecek en katkılı yakıtı alıyoruz ki şirket shell bayiidir, sürekli makine enjektör sorunu yaşıyoruz, tanklar temiz bakım tam üstelik, kısaca günümüz motorlar katkılı yakıt kullanır, saf dizel olmaz zaten bozulur gider....

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
42 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç binde :unsure2:

İlk değişimi 4.yılda yapıldı sanırım 40 bin falandı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
oda katkılı yalnız hocam [emoji4] sadece katkısı basit ve daha az...  saf dizel yok olsa senin cmax dayanmazdı emin ol, biz opetten sehellden falan olabilecek en katkılı yakıtı alıyoruz ki şirket shell bayiidir, sürekli makine enjektör sorunu yaşıyoruz, tanklar temiz bakım tam üstelik, kısaca günümüz motorlar katkılı yakıt kullanır, saf dizel olmaz zaten bozulur gider....
Katkılı ise sen niye katkı koyup aşırı doz veriyorsun araca?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
42 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

oda katkılı yalnız hocam :) sadece katkısı basit ve daha az...  saf dizel yok olsa senin cmax dayanmazdı emin ol, biz opetten sehellden falan olabilecek en katkılı yakıtı alıyoruz ki şirket shell bayiidir, sürekli makine enjektör sorunu yaşıyoruz, tanklar temiz bakım tam üstelik, kısaca günümüz motorlar katkılı yakıt kullanır, saf dizel olmaz zaten bozulur gider....

Fuelsave dizelin içindeki katkı sadece verimli yanmayı sağlayan katkı olabilir. Aşındırıcı yok. Nitro + da o dediğiniz belki olabilir. Katkısız satılan dizellerin hepsi içindeki kükürt 10 ppm in altına düşürülerek euro 5 normuna seviyesine getirilen dizellerdir. Sorun teşkil etmez yani.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
5 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Fuelsave dizelin içindeki katkı sadece verimli yanmayı sağlayan katkı olabilir. Aşındırıcı yok. Nitro + da o dediğiniz belki olabilir. Katkısız satılan dizellerin hepsi içindeki kükürt 10 ppm in altına düşürülerek euro 5 normuna seviyesine getirilen dizellerdir. Sorun teşkil etmez yani.

zaten olayda verimli yanmayı sağlayan katkıdan başlıyor hocam, diğer özellikler ilave şeyler, nitro+ da ilave performans için ek şeyler var, aşındırıcı hiçbirinde yok, öyle şey olmaz zaten,  5ppm  rafineri çıkışı sıfır katkılı mazot sadece kükürtü az, verimli yanma olan katkıyıda kullanma, yani direk rafineri mazotu yani, sen bunu kullan bende aynı mazota wurth atarak kullanayım, emin ol benim araç daha fazla dayanacak ...

demek istediğim birşeyler katılmamış mazot bu motorlara olmaz, katkı şart, o yüzden alayında katkı var,  bizim attığımız katkılarda buna ilave olur, amacı temizlik seviyesini ve setanı falan arttırmak, suyu nötralize etmek bu wurth gibi katkıların, olay bu...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
On ‎11‎.‎12‎.‎2017 at 23:57, Yücel Meta yazdı:

Yüksek km araçlarda kullanılırsa dpf tıkanabilir. 

:shok::shok: Aman bir daha asla kullanmam.

Dün arabamda dizel partikül filtresi arızası var zannettiler (çok şükür yokmuş), fiyat sorduk 7-8 bin TL civarı fiyatlar verdiler. Çıkmasına bile 2.500 TL istendi.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
15 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

zaten olayda verimli yanmayı sağlayan katkıdan başlıyor hocam, diğer özellikler ilave şeyler, nitro+ da ilave performans için ek şeyler var, aşındırıcı hiçbirinde yok, öyle şey olmaz zaten,  5ppm  rafineri çıkışı sıfır katkılı mazot sadece kükürtü az, verimli yanma olan katkıyıda kullanma, yani direk rafineri mazotu yani, sen bunu kullan bende aynı mazota wurth atarak kullanayım, emin ol benim araç daha fazla dayanacak ...

demek istediğim birşeyler katılmamış mazot bu motorlara olmaz, katkı şart, o yüzden alayında katkı var,  bizim attığımız katkılarda buna ilave olur, amacı temizlik seviyesini ve setanı falan arttırmak, suyu nötralize etmek bu wurth gibi katkıların, olay bu...

Ali Bey, verimli yanmayı sağlayan katkı ile temizlik yaptığını iddia eden katkılar farklı şeyler yalnız. Burada temizliği yapılan şey kurum yani karbon. Karbonu temizlemek o kadar kolay değil. Eğer katkı karbonu çözebiliyorsa diğer yerleri rahatlıkla çözer. Enjektörler üzerinde mikron boyutunda nuzzeller var. Bunlar genişlerse o enjektörleri at gitsin. Karbonu çözemiyorsa motoru temizlemiyordur demektir bu da keseye zarar. :biggrin:

Hangi motorun daha fazla dayanacağını bilimsel ölçüm olmadan bilemezsiniz. Bir sürü kriter var. Deneysel olmayan verilerle bilemezsiniz bunu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu konu hakkında bence boşuna tartışıyorsunuz.Faydalı olduğuna inandığım için bir adet würth aldım.İnanmayan almaz vede kullanmaz.Karşınızdakine fikir kabul ettirmeniz için bilimsel veriler olması lazım.Havanda su dövmenini anlamı yok...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İlla katkı attım aracım süper oldu diyorsanız ibanımı paylaşim bana gönderin parayı heryerde yaparım reklamınızı çok iyi adam derim .  Oy flan toplar seçime girmeye niyetli olan tavsiye ederim ???

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her cila 5 beygir , beğeni başına bile 1 gelir

6 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

çekişi artacaktır

depoya 300 gr gazyağı girince tdci rahatlar ama hocam? göz ardı edilmesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

egzosdan ateş çıkar kamyon otobüste ama otoda ne olur görmedim denemedim. :) güzel olacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
24 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

güzel olacağı kesin.

her depoya attım dyen gazyağı atıyor zaten hocam %99 nun içeriği %95 solvent

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...