İçeriğe Yönlendir

Corolla ya LPG

Akan Belen

Recommended Posts

Murat Sürmeli
8 saat önce, Akan Belen yazdı:

Ne denk gelirse diyorsun emoji23.png
Buradaki fiyat politikası acayip LPG de. Ereğlide 2.89 aygaz 2.92 PO. 45 km zonguldak merkez en ucuz LPG 3.40 civarı yuh yani. Karabük tarafına gidince yol üstünde TP de 3.10 BP de 3.20 karmakarışık resmen.
Olabildiğince aygaz alacak o zaman yolda da ne bulursak gibi olacak emoji23.png

Kozlu sahil yolundaki Totalden aldığın LPG çekişi düşük ama daha uzun süre gidiyordu. Kozlu sağlık ocağının önünde TP de Aygaz var, ben onu tavsiye ederim. Opetteki Aygaz sorun çıkarmıştı son zamanlarda.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Stepne içindeki simit tank ölçümüne takılma. Km zamanla kendini belli ediyor. Prins o kadar övünüyor seviye ledi için onda bile simit tank da çok sağlıklı değil. Sadece yarı depo ve bitmeye yakın olan kısmı düzgün olsun çeyrek depolar zor zaten
LPG kalibrasyon doğru ise yol bilgisayarı ile az çok tahmin ediyorum menzili. 
Evet dediğin gibi çok önemli değil zaten ışıklar. Zamanla nerede kaç km yaptığı belli olur diye düşünüyorum birkaç ölcumden sonra.
Kozlu sahil yolundaki Totalden aldığın LPG çekişi düşük ama daha uzun süre gidiyordu. Kozlu sağlık ocağının önünde TP de Aygaz var, ben onu tavsiye ederim. Opetteki Aygaz sorun çıkarmıştı son zamanlarda.
Evwt bende zonguldak merkezde nereden alsam diye düşünüp duruyorum LPG yi aslında. Oradaki TP yi biliyorum oradan alayım o zaman bende zonguldak içinde yakıt alırken
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen

LPG ile ilk sorunum.
İki depo once gaz tam bitince depoyu fulleyip devm trim herşey normal. Ancak ilk ışık söndü ama sonsraki gösterge ışıkları sönmüyor. Gaz azaldığında bike sönmedi. Sonra yeniden doldurdum tam dolu göstermeye başladı. İlk ışık sönüyor ama diğerleri sabit yanık kalıyor. 3 depodur böyle herhangi bir olumsuzluk yok. Benim yapacağım bir durm var mı yoksa LPG servisine mi gitmem lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Stepne depo ise zaten tam ölcmesi zor
Samandıra üstündeki analog gistergeyi kalibre etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Stepne depo ise zaten tam ölcmesi zor
Samandıra üstündeki analog gistergeyi kalibre etmek lazım.
Evt stepne. Zaten ışıklara göre hareket etmiyorum 50 km de sönüyor ilk ışık. Ama arıza neden kaynaklı Bir sıkıntı olurmu anlamında
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
19 dakika önce, Akan Belen yazdı:

LPG ile ilk sorunum.
İki depo once gaz tam bitince depoyu fulleyip devm trim herşey normal. Ancak ilk ışık söndü ama sonsraki gösterge ışıkları sönmüyor. Gaz azaldığında bike sönmedi. Sonra yeniden doldurdum tam dolu göstermeye başladı. İlk ışık sönüyor ama diğerleri sabit yanık kalıyor. 3 depodur böyle herhangi bir olumsuzluk yok. Benim yapacağım bir durm var mı yoksa LPG servisine mi gitmem lazım.

Gostergenin kendisinde problem olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ayarı var yazılıminda. Full depo gidip kalibre etmek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

depo brc ise seviye göstergesi anormallikleri sıkça yaşanır.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
depo brc ise seviye göstergesi anormallikleri sıkça yaşanır.
Aynen abi brc takılı. İlk 3 depoda sıkıntı yoktu. Sonradan artık gösterge sabit 3 ışıldayan devam depo hep dolu [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

lpg gostergeleri genelde tam net bilgi vermiyor... km hesabi yapmaniz gerekecek... sehiricinde xxx km sehir disi xxx km diye...Samandira ayarliyorlar bi sure gosteriyor sonra tekrar ayni...3 lamba yanarken aniden kirmiziya donebiliyor... Arada katkili gaz konusu gecmis o kismi anlamadim... katkili gaz artik yok diye bi haber okumustum.. malum biraz sorun cikarmisti araclarda... dogrulugu hakkinda bilgi verebilecek varsa ve ilgili markalariyla bilgilendirirse bizleri harika olacaktir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...