İçeriğe Yönlendir

Bu İki Araç Arasında Kaldım Sizce Hangisi Ve Neden?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil
Aracın fabrika verisi 9.1 nasıl 6.5 geziyor şehir içi gerçekten merak ettim ? Kafamda deli sorular. [emoji3]

Aslında ben de çok merak ediyorum. :)
Bence tanıdıkta varsa alın arabayı kullanın test edin.
Arkadaşım 2014 1.6 otomatik araba aldı yakıtı yüzünden kullanamadı. Alırken sen çok geziyorsun dizel al demiştim. dinlememişti. [emoji4]

Aldı 54 bine 3 ay sonra 61 bine elden çıkardı. Km de 45-50 krş yakıyormuş.

Bütçede var benzinide dert etmem diyorsanız yakışıklı sağlam araba hayırlısı olsun.

Açıkçası 45-50 kuruşlar benim için çok sorun değil...

Biraz daha zorlanıp bu aracı alırdım.Sadece opsiyonların farkı 15 - 20,000 tl civarı ve aracı bir kere test edin farkını göreceksiniz...6,5 litre benim dizel yakıyor ş.içinde, bu araçlar 8 den aşağı yakmaz, şehirine görede 12 litreleri bulurlar.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ertemel-autopia_boyasiz_cam-tavan_otomatik-130-ps_full-plusfull-510680117/detay

Çok beğeniyorum bunları aslında ama,o fiyatlara çıkmam mümkün değil.
57 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

benzinli 1.6 atmosferik otomatik :)  şehir içi :)  Hangi şehir bu?

Evet saçma :) Kocaeli 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Yanlışlıkla oldu düzelttim [emoji4]

Jetta güzelmiş ama manuel,ben şu sitedeki jettalara bi bakayım bakalım

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

75binliraya çok temiz 2016 model kia cerato dct concept plus araçlar var.  Full donanım, dizel otomatik.  5 yıl 150000km garantili.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
On 16.12.2017 at 15:45, Onur Yeşil yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-20-bin-km-de-sifirdan-farksiz-2013-otomatik-honda-elegance-509487439/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sifir-gibi-elegance-509179125/detay

Herkese merhabalar.Bu iki civic’ten birini kesin alacağım kararımı verdim.

Siyah olanın km 10bin daha düşük,kaput ve çamurluklarda şeffaf folyo var.

Füme olanda da seramik kaplama var.

İkisi de sıfır ayarında sıkıntısız sorunsuz,sizce hangisini almalıyım?

1-) Fiyat çok uçuk yazılmış.

2-) 2014 çıkışlı 2015 kasa elegance beyaz 33 binde tam otomatik aracımız vardı 72.000 tl ye verdik hasar kaydı kaza bela yoktu.

3-) Şehiriçi Karabük’te 10 litre altında 3 yıl boyunca hiç görmedik. Şu anda mitsubishi L200 var 4x4 onda da şehir içi 10.5 litre dizel.

4-) Arka koltuklar yüksek gibi veya tavan döşemesi alçak öyle söyleyeyim. 

5-)Şehirler arası eğer 90-100 km geçmezseniz 6.7 litre görürsünüz Karabük Ankara arası gördük biz ama insan tuhaf oluyor yanından tır seni solluyor??

6-) 45-50 krş zorlamaz demişsiniz bunu yapacağınız km göre hesap yaptığınızda korkunç rakamlar çıkacaktır. Ona göre karar verin bence. 

Şahsen ben alacak olsam her ikisinide almam makyajlı kasasını alırım hiç değilse üst modeli dersiniz. Fakat fiyatlar çok uçuk. Aynı fiyatlara çok daha güzel donanımlı araçlar alınabilmekte. 

tarihinde Zafer Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

2 adet Fb7 kasa sahibi oldum. Toplamda 28 ay kadar kullandım. Yaklaşık 54 bin km. Bunun 13 bin km si benzin kalanı lpg. Araç şehir içi 10 lt, şehirler arası 100 ü geçmez ve tek kişi de olursanız (yani en az yakıt değeri) 6.5 lt lpg yakıtı var. Donanım olarak karartma iç dikiz aynası olmaması harici hiç bir eksiği yok, fiyatına göre de fazlası var. Sevmediğim yanı olmayan ses izolasyonu. Tam bir rezalet. Harici her şeyinden çok memnundum. Mekaniğine laf edebilecek kimse yoktur, olan da "kuzeninin" yada "arkadaşının" ağzından konuşur yani sahibi olmadığı için farazi konuşur. İkinci el değeri sebepsiz yere artan bir araç. Sorunsuzluğu, lpg uyumu ve piyasa algısı bunun başlıca etmenleri.

Gelelim iki honda arasındaki tercihime. Az daha bütçe artırıp beyaz olana yönelirdim. Çok acayip tutuluyor. Çok kolay satılıyor ve kiri çiziği belli etmiyor. İlla ikisinden biri olacaksa füme derim. LPG siz binmem, bu kadar uyumlu bir araçla benzinde gezmek bence "israftır"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Onur'um en yakın arkadaşım sıfir aldı 2013 80 bin km de.Yakıt bizde kocaeli  gebzedeyiz  şehir içi 10 lt üstü  şehir dışı 6-7 arası yakar.Orjinalden  lpg li olanlar ve beyaz renk bu paralara  satılıyor bence şehirden  dolayı fiyatları uçmuş sen bu taraflara yabancı değilsin bas  gel 70 bin altına alırsın .72-73 bandına çıkınca makyajlıya  yonelmen  bence daha mantıklı uzun vadede .illa bu iki araç arasindaysan  2012 katlanır ayna  fazlalığı var digerinde  model yeniliği hangisi ucuza veriyorsa  onu al :-)

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

80e çıkar bütçeyi dizel otomatik focus al kafan rahat olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Lütfen yanlış anlamayın yazacaklarımı;

Bu soruyu sormaktaki amacınız bence, benim kafam az karıştı siz iyice karıştırın demek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Lütfen yanlış anlamayın yazacaklarımı;

Bu soruyu sormaktaki amacınız bence, benim kafam az karıştı siz iyice karıştırın demek [emoji4]

Valla aynen öyle oldu. :D
2017 Elegance 96 bin TL 4-5 yaşında olan araca bu parayı şahsen ben vermezdim. O paralara tercihim Honda olmazdı şahsi fikrim bu yönde.

Bu rakama daha farklı araç bakmayı düşünseniz ? Bu aracın yakıt durumu ve yol sesi pekte içaçıcı değil.

Ek olarak kullanıcı yakıt tüketimi ne kadarmış araştırdınız mı ?

Yakıt fiyatları uçtu. Uzun süre binecekseniz lpg şart.

Eğer civic hayranlığı yoksa o fiyata daha ekonomik araç bakılabilir.

benzinli 1.6 atmosferik otomatik [emoji4]  şehir içi [emoji4]  Hangi şehir bu?

Hevesinizi kırmak istemem eğer heves ediyorsanız kesinlikle almalısınız. Ancak marka çok da önemli değil derseniz bi fiyatlara öyle arabalar alınır ki o kadar olur yani [emoji3] Dediğim gibi heves varsa bir şey diyemem beğeniyorsanız en güzeli budur. 

Biraz daha zorlanıp bu aracı alırdım.Sadece opsiyonların farkı 15 - 20,000 tl civarı ve aracı bir kere test edin farkını göreceksiniz...6,5 litre benim dizel yakıyor ş.içinde, bu araçlar 8 den aşağı yakmaz, şehirine görede 12 litreleri bulurlar.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ertemel-autopia_boyasiz_cam-tavan_otomatik-130-ps_full-plusfull-510680117/detay

manuel araç çöp... [emoji4]

75binliraya çok temiz 2016 model kia cerato dct concept plus araçlar var.  Full donanım, dizel otomatik.  5 yıl 150000km garantili.

1-) Fiyat çok uçuk yazılmış.
2-) 2014 çıkışlı 2015 kasa elegance beyaz 33 binde tam otomatik aracımız vardı 72.000 tl ye verdik hasar kaydı kaza bela yoktu.
3-) Şehiriçi Karabük’te 10 litre altında 3 yıl boyunca hiç görmedik. Şu anda mitsubishi L200 var 4x4 onda da şehir içi 10.5 litre dizel.
4-) Arka koltuklar yüksek gibi veya tavan döşemesi alçak öyle söyleyeyim. 
5-)Şehirler arası eğer 90-100 km geçmezseniz 6.7 litre görürsünüz karabük anlara arası gördük biz ama insan tuhaf oluyor yanından tır seni solluyor[emoji2][emoji2]
6-) 45-50 krş zorlamaz demişsiniz bunu yapacağınız km göre hesap yaptığınızda korkunç rakamlar çıkacaktır. Ona göre karar verin bence. 

Şahsen ben alacak olsam her ikisinide almam makyajlı kasasını alırım hiç değilse üst modeli dersiniz. Fakat fiyatlar çok uçuk. Aynı fiyatlara çok daha güzel donanımlı araçlar alınabilmekte. 

2 adet Fb7 kasa sahibi oldum. Toplamda 28 ay kadar kullandım. Yaklaşık 54 bin km. Bunun 13 bin km si benzin kalanı lpg. Araç şehir içi 10 lt, şehirler arası 100 ü geçmez ve tek kişi de olursanız (yani en az yakıt değeri) 6.5 lt lpg yakıtı var. Donanım olarak karartma iç dikiz aynası olmaması harici hiç bir eksiği yok, fiyatına göre de fazlası var. Sevmediğim yanı olmayan ses izolasyonu. Tam bir rezalet. Harici her şeyinden çok memnundum. Mekaniğine laf edebilecek kimse yoktur, olan da "kuzeninin" yada "arkadaşının" ağzından konuşur yani sahibi olmadığı için farazi konuşur. İkinci el değeri sebepsiz yere artan bir araç. Sorunsuzluğu, lpg uyumu ve piyasa algısı bunun başlıca etmenleri.

Gelelim iki honda arasındaki tercihime. Az daha bütçe artırıp beyaz olana yönelirdim. Çok acayip tutuluyor. Çok kolay satılıyor ve kiri çiziği belli etmiyor. İlla ikisinden biri olacaksa füme derim. LPG siz binmem, bu kadar uyumlu bir araçla benzinde gezmek bence "israftır"

Onur'um en yakın arkadaşım sıfir aldı 2013 80 bin km de.Yakıt bizde kocaeli  gebzedeyiz  şehir içi 10 lt üstü  şehir dışı 6-7 arası yakar.Orjinalden  lpg li olanlar ve beyaz renk bu paralara  satılıyor bence şehirden  dolayı fiyatları uçmuş sen bu taraflara yabancı değilsin bas  gel 70 bin altına alırsın .72-73 bandına çıkınca makyajlıya  yonelmen  bence daha mantıklı uzun vadede .illa bu iki araç arasindaysan  2012 katlanır ayna  fazlalığı var digerinde  model yeniliği hangisi ucuza veriyorsa  onu al :-)

80e çıkar bütçeyi dizel otomatik focus al kafan rahat olsun.

Dizel otomatik kia ceratolar da iyiymiş,ne dersiniz?Bu araçlar halkında bilgisi olan var mı?Mantıklı mı 16-17?
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kia ceed ve cerato'ya bindim. Konfor ve sessizligi beni şaşırtmıştı. Kia Audi'den transfer ettigi Peter Schreyer'den sonra güzel tasarımlı araclar çıkarmaya başladı. Her sene üstüne katarakta Avrupa pazarını genişletmeye çalışıyorlar. O paralara 16-17 dizel otomatik concept plus cerato almak çok yerinde bir karar olur. Aslada pişman etmez . :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

Kia Soul var bende de dizel otomatik 1.6 crdi. 15.000 bakımı 670 TL tuttu. Bakım maliyetleri açısından fikir vermesi için yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
13 dakika önce, Onur Bulut yazdı:

Kia ceed ve cerato'ya bindim. Konfor ve sessizligi beni şaşırtmıştı. Kia Audi'den transfer ettigi Peter Schreyer'den sonra güzel tasarımlı araclar çıkarmaya başladı. Her sene üstüne katarakta Avrupa pazarını genişletmeye çalışıyorlar. O paralara 16-17 dizel otomatik concept plus cerato almak çok yerinde bir karar olur. Aslada pişman etmez . :good1:

+1 consept plus dizel otomatik.Düşeş denk gelirse premium :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

tavan illaki olacak demezsen megane4 touch dizel otomatik 75,000 tl civarında 2016 15-20,000 km.lerde araç var malum sitede...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Golf aldim ama aklım cerato da kaldı Onur. Şiddetle tavsiye ederim. Tam fiyat performans arabası. Ikinciyeni.com adresinde ve istanbulda 75bine kadar güzel araçlar var. Bayiden test sürüşü de yaptim. Gayet konforlu ve dolu bir araç. 0 km araç fiyatları bu hızla giderse cebine en az 5binde para koyar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

İ30 Elite paket, A3 Sportback benzinli-dizel,  Ford Focus Titanium 1.6 TDCi her şey olabilir. Renkler ve zevkler tartışılmaz ancak bu fiyat bandındaki alacağım en son araçtır Civic’ler. Belki de bana hitap etmiyordur, sağlamlığına bir şey diyemem. Bu rakamlara Mercedes, Bmw, Audi bile alınıyor. Mercedes, Bmw, Audi, Focus, Astra K, Jetta, Octavia alınabilecek paraya bunu almak ancak kişisel tercihle açıklanabilir ?

Dizel otomatik Kia sağlam yakıyor bilginize. Göze aldığınız 45-50 kuruşu rahatlıkla geçebilirsiniz. Bu arada sunroof modası artık pek yok. Açılır cam tavanlı modeller size daha hitap edecektir. Hatchback olarak A3 Sportback, Astra K 1.4 T, Seat Leon FR, sedan aile aracı olarak, Jetta, Octavia, Focus tavsiye ederim. Bu saydığım araçların hem otomatik vitesi hem farklı motor seçenekleri mevcut. Allah gönlünüzce versin. İyi geceler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Kia Soul var bende de dizel otomatik 1.6 crdi. 15.000 bakımı 670 TL tuttu. Bakım maliyetleri açısından fikir vermesi için yazdım.

Ben de dizel otomatik iatiyorum,yakıt nasıl?Motor şanzıman ikilisi iyi mi?Şanzıman sıkışık trafikte ısınır diye duydum,var mı öyle bişey?
tavan illaki olacak demezsen megane4 touch dizel otomatik 75,000 tl civarında 2016 15-20,000 km.lerde araç var malum sitede...

Herkesin bir takıntısı vardır ya hani,benim de tavan :)
Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

Herkesin bir takıntısı vardır ya hani,benim de tavan [emoji4]

Ben Ankara'da yaşıyorum ailem de İstanbul'da. Bayram tatillerinde İstanbul'a gidiyorum herhangi bir problem yaşamadım. Motor şanzıman konusunda profesyonel bilgim yok amatör kullanıcıyım arkadaşlar daha iyi bilirler ama vites geçişleri hızlı ve hissedilmiyor. Bir de benim evimin oralarda dik yokuşlar ve yokuşlarda herhangi bir sorun ya da kararsızlık yok. Cerato'yu bilmiyorum ama benim yakıt fabrika verisinin 1 litre üzerinde. Fabrika değeri 6 ben şu an 7 yakıyorum şehir içinde. Cerato benim araçtan daha hafiftir diye düşünüyorum. Ayrıca agresif de kullanıyorum aracı. O yüzden cerato nun 45 - 50 kuruş yakması imkansız bence. Yine cerato yu bilmiyorum ama benimkinde trim sesi hiç yok. Yani genel olarak memnunum ve herhangi bir pişmanlık yaşamadım. Bir artı ve eksi yönü: garanti süresi 5 yıl ve ankara servisinin hizmet kaliyesi iyi. Eksi yönü ise 130'dan sonra rüzgar sesi fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ben Ankara'da yaşıyorum ailem de İstanbul'da. Bayram tatillerinde İstanbul'a gidiyorum herhangi bir problem yaşamadım. Motor şanzıman konusunda profesyonel bilgim yok amatör kullanıcıyım arkadaşlar daha iyi bilirler ama vites geçişleri hızlı ve hissedilmiyor. Bir de benim evimin oralarda dik yokuşlar ve yokuşlarda herhangi bir sorun ya da kararsızlık yok. Cerato'yu bilmiyorum ama benim yakıt fabrika verisinin 1 litre üzerinde. Fabrika değeri 6 ben şu an 7 yakıyorum şehir içinde. Cerato benim araçtan daha hafiftir diye düşünüyorum. Ayrıca agresif de kullanıyorum aracı. O yüzden cerato nun 45 - 50 kuruş yakması imkansız bence. Yine cerato yu bilmiyorum ama benimkinde trim sesi hiç yok. Yani genel olarak memnunum ve herhangi bir pişmanlık yaşamadım. Bir artı ve eksi yönü: garanti süresi 5 yıl ve ankara servisinin hizmet kaliyesi iyi. Eksi yönü ise 130'dan sonra rüzgar sesi fazla.

Çok teşekkürler [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Aslında ben de siyahı bi tık daha önde tutuyorum ama folyolar kafamı kurcalıyor,altından boya vs çıkarsa,ekspertizi aradım sordum folyoyu sökmeden anlaşılmaz diyorlar.
Folyodan anlayamayan expertiz firması dükkanı kapatsın bence. Ben ölçtüm arkadaşın arabada arada 100 mikron fark vardı (fabrikasyon şeritlerde). Orjinal boyayı baz alacağı yerler olur ordan ilerler. Ön sol çamurlukta folyo varsa ön sol kapıdan çamurluğa geçişte farka bakar makul ise uygundur. En kötü kaputun içinden küçük bir parça folyoyu açar arkasına boya ölçerin kalibrasyon metallerini koyar folyonun kalınlığını ölçer sonra kaputu ölçer farka bakar. Folyo seramik kaplamadan daha iyi korur, boyayı da daha soluk (mat değil) gösterir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...