İçeriğe Yönlendir

Windows 10 Ücretsiz Upgrade/ Son tarih 31.12.2017

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ücretsiz yükseltme süresinin dolduğundan , yeni yükseltmelerde lisans anahtarı istiyor. Ancak aşağıdaki linkten diğer sürümlerden ücretsiz yükseltme yapabiliyorsunuz. Yükseltirken herhangi bir lisans anahtarı sormuyor.

Yükseltme yaparken bir .dll eksik olduğunu söyledi ve kurulumu kesti. System klasörü içinden wingapi.dll dosyasını bulup , c: altında windows 10 update klasörüne kopyalayınca sorun düzeldi. ( eskisi ile üzerine yazılacak)

https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Çaağlar Abi sayesinde yükselttik.O haber verdi başka konuda.Başlık açmanız isabet olmuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Win7 yıllar önce kurulmuştu. çok da sağlıklı çalışmıyor.. Önce temiz kurulum yapmalı mıyım.. ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Windows 10 a yükseltirken temizler gerek yok bence Mehmet bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
30 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Windows 10 a yükseltirken temizler gerek yok bence Mehmet bey.

Temizlenmiyor, çekirdek yine win7 kalıyor.

Müşterilerimizde win7'den win10'a yükselttiğimiz neredeyse tüm pc'ler patladı. Ya çok yavaş çalışıyorlar, ya donuyorlar ya da mavi ekrana düşüyorlar. Temiz kurulum sonrası canavar gibiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Müşterilerimizde win7'den win10'a yükselttiğimiz neredeyse tüm pc'ler patladı. Ya çok yavaş çalışıyorlar, ya donuyorlar ya da mavi ekrana düşüyorlar. Temiz kurulum sonrası canavar gibiler.
Okulda eski lab imda 20 PC ye yaptım sıkıntısız çalışıyor, şimdi teknik servisdeyim çalışan PC pek yok hep bozuklar geliyor :)
Yorum bağlantısı
Emre Demir

0xC1900101 - 0x40017 hata çözümü nedir ?

Tıkanıyor en sonda eski sürümü yüklüyor .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçeyim mi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
29 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Sifirdan nasil yukleriz peki?

25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçeyim mi ?

Temiz bir iso bulmanız gerekiyor. ISO paylaşabilirim ancak lisans key satın almanız gerekir.

Windows10 7'ye göre çok daha hızlı. 7'de kalmanız hata :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Önce 10 a yükseltin key alın, sonra isterseniz ISO ile temiz kurulum yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yukselttikten sonra yine microsoftun sitesinden orjinal iso dosyasini indirip yukleyebilirsiniz. Ben oyle yaptim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
48 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Yukselttikten sonra yine microsoftun sitesinden orjinal iso dosyasini indirip yukleyebilirsiniz. Ben oyle yaptim.

Detay eklersek, Win 7 den 10 a yükselttikten sonra Windows medya aracı ile USB/DVD ye iso yu indirip , sonra bu medya ile sistemi restart yapıp temiz kurulum yapabilirsiniz.

Medya aracı için;

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Bu arada yükseltmenin önemi şu ki , eski Win 7 etkin olduğu sürece ( nasıl olursa olsun) win 10 lisanslı olarak kuruluyor.

4 saat önce, Emre Demir yazdı:

0xC1900101 - 0x40017 hata çözümü nedir ?

Tıkanıyor en sonda eski sürümü yüklüyor .

Anitivirus yazılımı varsa kapatın

USB den bağlı klavye mouse dışındaki donanımları çıkarın. ( yazıcı i disk v.s.)

Internetten kurmuyorsanız WIFI/etherneti  kapatın

tekrar deneyin. Yine de olmaz ise aşağıdaki aracı kullanarak yükseltmeyi deneyin.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
link
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
6 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

amazon.de' de windows 10 pro lisans 4 euro. Ben aldım kafam rahat :)

İşyerinde kullanımda kafa rahat olmayabilir gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

amazon.de' de windows 10 pro lisans 4 euro. Ben aldım kafam rahat :)

Tamamen korsan yazılım. Microsoft ile görüştüm, PRO'larda download veya ayrı key satımı yok/ olan sadece kendi sitesinde.

Bu sebeple aldığınız şey korsan key.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Ücretsiz yükseltme süresinin dolduğundan , yeni yükseltmelerde lisans anahtarı istiyor. Ancak aşağıdaki linkten diğer sürümlerden ücretsiz yükseltme yapabiliyorsunuz. Yükseltirken herhangi bir lisans anahtarı sormuyor.

Yükseltme yaparken bir .dll eksik olduğunu söyledi ve kurulumu kesti. System klasörü içinden wingapi.dll dosyasını bulup , c: altında windows 10 update klasörüne kopyalayınca sorun düzeldi. ( eskisi ile üzerine yazılacak)

https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

4 orj lisanslı laptopu buradan 10 a geçirdim. çok rahat işlemler, zaten işlem yok, tıklıosun bekliosun, laptop markalarına özel programlara bile çözüm buldu çok rahat ettim. öncekilaptopu zamanında yükseltmiştim, onda hala kasma var mesela.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Win 10 ilk çıkıp da randevu ile yükseltme yapıldığı zamanlarda evdeki 2 laptopu yükselttim. Sonra 1 tanesini neden hatırlamıyorum recovery yaptım tekrar yükselttim. Ogünden beri sorun yok. Daha sonra işyerindeki 3 laptopu da bir kaç ay önce otomatik yüksettim. Sorunsuz gidiyoruz.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Bilgisayar bir kere yukseltilince otomatikmen lisanslaniyor.format atip linux kurup tekrar win10 kurdum otomatik lisanslandi.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Almış olduğum hatalardan dolayı yeniden w7 kurdum , daha sonra yükselttim şimdilik iyi gibi :) teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...