İçeriğe Yönlendir

Sanayi'de Araba Boyatmak

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

Herkese selamlar forum üyeleri.

Aracımın motor kaputu sağ ve sol çamurluklar bir de arka kabin kasası boyanacak kaporta boya işleri var bu araç sanayide normal olarak boyanacakmış fırın boya olmayacak peki ne tür eksileri olur fırın boya olmaz ise ne tür zararları olur bana bir problem olmayacağını söyledi mevsim kış aracın boyasının kalitesi ne derece olur. Usta ile görüştüğümde bir problem olmayacağının garantisini veriyor ama teknik açıdan bakarsak bu parçalar fırınsız boyanınca ne değişecek 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fırın boyadan şaşma derim, aracı fırına sokmak bu kadarmı zormuş, yada fırınmı yok yada onun fırın kullanma imkanımı yok bakmak lazım, olmaz bence, helede kışın...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Kışın yapılan boya işi pek iyi olmaz derlerdi. Ama kışın yapılınca da indirimi fazla oluyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
(düzenlendi)
34 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

fırın boyadan şaşma derim, aracı fırına sokmak bu kadarmı zormuş, yada fırınmı yok yada onun fırın kullanma imkanımı yok bakmak lazım, olmaz bence, helede kışın...

Fırını yok kendinin bana bir sıkıntı olmayacağını vs. diyor tabi kimse sıkıntı olur demez ama en fazla ne olabilir ne problem yaşanır artvin bölgesi hava sıcaklığı 10 derece civarı  araç 2009 Mıtsubıshı L200 

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Fırın boya  ile sanayidekilerin anladığı fırın çok farklı , adam bir kapalı alan yapmış içine soba kurmuş ben fırın boya yapıyorum diye dünyanın parasını alıyor , gerçek şartlarda fırını olan boyacının çok nadir olacağını düşünüyorum.

http://www.modifiyeruhu.com/firin-boya-nedir.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
9 dakika önce, Engin Ünal yazdı:

Fırın boya  ile sanayidekilerin anladığı fırın çok farklı , adam bir kapalı alan yapmış içine soba kurmuş ben fırın boya yapıyorum diye dünyanın parasını alıyor , gerçek şartlarda fırını olan boyacının çok nadir olacağını düşünüyorum.

http://www.modifiyeruhu.com/firin-boya-nedir.html

bu yazıyı okumuştum kış mevsimindeyiz fırınsız yapıldığı taktirde boyada parlaklık canlılık ve sağlamlığı çok etkileyecek mi acaba ona göre başka yer araştıracağım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben yaşadığım yerde yetkili servis tercih ediyorum, en iyi donanım bunlarda bu bölgelde, fiyatları piyasa ile aynı zaten, tamda olması gereken gerçek fırın var, boyacıda malzemelerde çok iyi, boya ölçüm cihazıda var, renk minimum sapmayla bulunuyor ve ayrıca çıkan sonuca göre örnek boyamalarda yapılarak cihazın verdiği karışım oranlarında mini düzletmelerde yapılarak renk tonu tam olarak tutturuluyor, gerisi boyancının mahareti zaten, eğer hassas iş istiyorsanız bu şekilde iş yapan yer bulmak şart.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yetkili servisler de aslında dışarıya yaptırıyor. Ama renk tutturma olayında gayret sarf ediyorlar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Yetkili servisler de aslında dışarıya yaptırıyor. Ama renk tutturma olayında gayret sarf ediyorlar...

Diğer markaları bilmiyorum ama Renault hepsine kendisi boyuyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
36 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ford'da malesef :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
58 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

İçerideki kaporta boya işi taşerondadır büyük ihtimalle. Kaportacının sigorta bilgilerine bak bir daha gittiğinde.. :)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
14 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

İçerideki kaporta boya işi taşerondadır büyük ihtimalle. Kaportacının sigorta bilgilerine bak bir daha gittiğinde.. :)

Eleman istihdamına bi şey diyemem ama fırınından boyalarına, aydınlatmasından tuvaletine kadar kendisinin.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Eleman istihdamına bi şey diyemem ama fırınından boyalarına, aydınlatmasından tuvaletine kadar kendisinin.

Kiracıdır işte içindeki muhtemelen.. ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bayiye göre değişiyor gibi, zira bizimkinde tamamen bayinin herşey, elemanlarda sigortalı,  olay iyi usatada millet, yoksa gerisi boş...

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

peki Mıtsubıshı aracım metalik boya bu araca akrilik yada opak gibi bir şey yapma imkanları var mı hani metalik boya vurulacağını nasıl anlarız ton farkı vs ayarlanacakmış öyle dendi benim tek korkum boyanın sağlamlığı kalitesinin çok kötü olması kısa süre sonra dökülmesi çatlaması vs vs 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...