İçeriğe Yönlendir

Ka - Projelerim

Erdem Günay

Recommended Posts

Erdem Günay

Merhabalar...

Aracı alalı 2 seneye yaklaştı... 2000 model Collection. Malum kaportası bayağı kötü durumda idi ancak motoru gayet diri ve sorunsuzdu. 

JQEE7Y.jpg       Oodd3Z.jpg

Önceliğim boyatmak idi ama maalesef en sona onu bıraktık :) ilk işim konsol uydurmak oldu ama uygun bir konsol bulmak veya en uygununu uydurmaya çalışırken maalesef orjinal halıyı kesmek durumunda kaldım... ama sonradan iyi ki kesmişim dedim çünkü yeni taban halısını çok çok beğendim. Bu arada yeni halı yapılmadan önce taban saçına antipas attım, 2mm yanmaz yalıtım süngeri ile tabanda ne kadar delik ne kadar boşluk var doldurdum, üzerine ince bir keçe çekince tabandan gelen ses çok büyük ölçüde kesildi. Bu arada konsol Megane 1 konsolu ve tam uygun...

Z91173.jpg                          oOzzrX.jpg

Ardından bagajdan ciddi bir su alma problemim vardı ki çoğumuz yaşarız bunu, stop contaları falan değişti ama işe yaramadı, özellikle şiddetli yağmurlarda arka koltuklarım sırılsıklam olurdu, sökerek eve götürür kurutur geri indirip takardım, arka tampon klipslerinden kurtulup düştüğü vakit sorunun nerede olduğunu görür gibi oldum :) sağ ve sol yan bölgelerde hava tahliye (basınç) delikleri mevcut, işte o deliklerin tam altına gelen nokta zamanla toz toprak olmuş ve o toz toprak betona dönüşmüş :) orayı kaşıkla güzelce boşalttıktan sonra maktap ile alt ve yan kısıma iki tane delik açıldığı zaman yağmur suyu oradan akıyor gidiyor. 

Ve farlar... Farlar Erhan'a ait CYR'nin farları idi. Erhan CYR'y, satmayı düşündüğü için sağolsun farları bana verdi. Bi Xenon farlar tek kelime ile muhteşem, gece sürüşünün kalitesini ciddi oranda arttırıyor.

2JQQ8E.jpg

Göstergeler... Facebook grubunda aktif olan Yunus ve Eren iş birliği ile yapılmış iç ışıklandırmalı, kısa far ve park ışıkları uyarıları yanan, ışıklı kangoo ibreleri ile çok severek kullandığım bir projeydi ama maalesef hız olayını asla kalibre edemememizden ötürü üzülerek OEM göstergeye dönmek durumunda kaldım...

Vryy0y.jpg  VryyvB.jpg

Son olarak boya...

BL99DL.jpg

Evet arkadaşlarım genel olarak aklımdakileri büyük ölçüde gerçekleştirdim. Maliyetten bahsedeyim; Taban halısı geçen yaz 750 TL tuttu, su geçirmez malzeme, yalıtım ise 50 lira civarı tuttu (2m. yalıtım malzemesi ve yapıştırıcı) Konsolu geçen yaz 60 liraya sahibinden'den aldım. Farlar, Erhan sağolsun bedava gibi bir rakama aldım. Boya 1500 lira tuttu ki aracı az önce teslim aldım. 

Eğer sizlere bir fikir sağlayabildimse ne mutlu... saygılar...

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Son fotoğrafa bayıldım. Çok güzel duruyor. 1500 liraya iyi boyamuşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Farların içi, gövde rengine boyansa nasıl durur ki.. ?

Yorum bağlantısı
Erdem Günay
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Farların içi, gövde rengine boyansa nasıl durur ki.. ?

abi zaten yazın dış kaplarını değiştiricem, o zaman dener bakarız nasıl durduğuna bence de güzel durur, erhan'ın CYR siyah olduğu için siyaha boyatmıştı hiç ellemedim

Yorum bağlantısı
Erdem Günay

bir konudan bahsetmeyi unuttum, paslanmış okunamayan şasi no mevzu... muayeneden bu yüzden kaldım maalesef, biraz koşuşturma 690 liralık bir maliyet ile şasi noyu amortisör kulesine yazdırdım. 2010 Fordlarda dahi bu şasi no çürümesi yoğun yaşanıyormuş bizde olması gayet doğalmış :) bu konu hakkında isteyenlere yardımcı olurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Çok güzel görünüyor, ben oem göstergeyi çok beğendim. Farlarda çok yakışmış. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Erdem Günay
47 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

çok güzel olmuş . bitek cosworth jant lazım :)

jantlarıma elletmem :)

2 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Çok güzel görünüyor, ben oem göstergeyi çok beğendim. Farlarda çok yakışmış. Güle güle kullanın.

teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gule gule kullanin. Spoiler çok yakisacaktir. Jantlari gun metal a boyatabilirsiniz belki. Vites ve gogusun kendisinin de boyanmasi lazim sanki.

Yorum bağlantısı
Erdem Günay
10 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Gule gule kullanin. Spoiler çok yakisacaktir. Jantlari gun metal a boyatabilirsiniz belki. Vites ve gogusun kendisinin de boyanmasi lazim sanki.

teşekkür ederim, spoiler ve sunroof aklımda, jant boyamayı çok düşündüm en kötü gün metal kauçuk kaplama denerim. göğüs boyama işini ustasında yaptıracağım bu ikinci boyayışım hep bir şekilde atıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
teşekkür ederim, spoiler ve sunroof aklımda, jant boyamayı çok düşündüm en kötü gün metal kauçuk kaplama denerim. göğüs boyama işini ustasında yaptıracağım bu ikinci boyayışım hep bir şekilde atıyor
Keşke dış kapı açma kollarını ve yan aynaları da boyatsaydınız daha temiz bir görüntü olabilirdi.
Yorum bağlantısı
Erdem Günay
52 dakika önce, Tolgahan Doğru yazdı:
2 saat önce, Erdem Günay yazdı:

Keşke dış kapı açma kollarını ve yan aynaları da boyatsaydınız daha temiz bir görüntü olabilirdi.

mümkün değil... dedikleriniz dışında bagaj kilidini dahi boyayan var. benzin döker yakarım arabayı daha iyi :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 saat önce, Erdem Günay yazdı:

mümkün değil... dedikleriniz dışında bagaj kilidini dahi boyayan var. benzin döker yakarım arabayı daha iyi :)

Kapı kolları değil ama aynalar boyandığında çok güzel duruyor. Ben de tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Ka'ların en sevdiğim tarafı, hem bir klasik hemde son model bir araç gibi görünüyor olmaları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Günay
(düzenlendi)
3 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Ka'ların en sevdiğim tarafı, hem bir klasik hemde son model bir araç gibi görünüyor olmaları.

katiliyorum... 2000 model flair gibi durmuyor. ka 98 modeller dahi daha modern daha diri tasarimda

tarihinde Erdem Günay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ergin Özgür
On 11.01.2018 at 18:09, Erdem Günay yazdı:

Merhabalar...

Eğer sizlere bir fikir sağlayabildimse ne mutlu... saygılar...

Boyayı nereye yaptırdınız, zira benimkinin de boyaya ihtiyacı var?

Yorum bağlantısı
Erdem Günay
On 24.01.2018 at 11:56, Ergin Özgür yazdı:

Boyayı nereye yaptırdınız, zira benimkinin de boyaya ihtiyacı var?

istanbul/kartal bolgesinde bir ustaya

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ergin Özgür
On 27.01.2018 at 01:22, Erdem Günay yazdı:

istanbul/kartal bolgesinde bir ustaya

Boyacı isim ve telefonu mevcut mudur sizde? Ve yaklaşık ne kadar tuttu öğrenebilir miyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Çok güzel iş çıkarmış ya, o numarayı ben de alabilir miyim :)

Yorum bağlantısı
Erdem Günay
On 14.02.2018 at 12:20, Ergin Özgür yazdı:

Boyacı isim ve telefonu mevcut mudur sizde? Ve yaklaşık ne kadar tuttu öğrenebilir miyim?

1500 liraya yapti, ayhan usta 05357496082 polis erdem (gri ford ka) dersebiz tanir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...