İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Hava Giriş Borusu Plastik Ağız Kısmı Zırıltısı

Kürşat Gönüllü

Recommended Posts

Kürşat Gönüllü

pr_01_895.jpg?revision=1384354098

Arkadaşlar bu gün farkettim sesi. Önce ön tampon panellerinden biri titriyor sandım ama ses kaput içinden geliyordu. Kaputu açtığımda hemen sağ köşede altta ağzını radyatöre doğru uzatmış bu borazan şeklindeki hava giriş borusunun rölantide titreşim sonucu zıngırdadığını ve zorda olsa üstten parmak uçlarımla ulaşıp hafifçe dokunduğumda sesi kestiğini farkettim. Herhangi bir yere değmiyordu ama elimi çektiğimde sesi kesmedi bir türlü. Bu sağlı sollu iki plastik parçanın bir biriyle yanyana gelmesinden oluşmuş. Hafif zorlarsam araları esneyip biraz açılabiliyor ama sesi kesmeden titriyordu. Resmi internetten benzeterek buldum. Borazan kısmı tıpkı dokunduğum pparçaya benziyor. Motor biraz ısındıktan sonra bile ses devam etti.Konu ile ilgili düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kazanın oturduğu yerlerde sorun olabilir, parçanın titreyen ucuna değil de bütününe yoğunlaşın, basit bir sünger desteği kafi gelebilir kazana

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Çağlar Bey selamlar. Aslında  dokunduğum parçanın etrafını saran bir siyah sünger vardı ama dikkat ettim bir yere dokunup sesi kesmesi mi lazım acaba diye pek fonksiyonu yoktu. Boruda bir noktada sabit gibi duruyordu.

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim de emme borusu sürekli zırlıyor. Tabi cırt kelepçe ile gerdirmezsem.
Gerdirdiğim zaman kalkıyor ortadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanla olur öyle şeyler, mk3 te pimapenden yapmıştım girişi +5 ps rahat

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Parçadan tanıdım :)

2012 Mondeo aynısı olmuştu, sünger üzerinden bir cırt kelepçe sesin kesilmesi için yeterli olmuştu. 7 ay daha kullandıktan sonra satmıştım, tekrarlamadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Öztürk2

Aynı problem bende de olmuş arkadaşların dediği gibi cırt kelepçe ile ses sorununu çözmüştüm. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...