İçeriğe Yönlendir

Yeni aracım - Mondeo mk4

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Adnan Çakır

Mondeomun yalıtımı da kötü değil bana göre. Ama ben de daha iyi olmasını beklerdim. Özellikle motor sesi ve yol sesi açısından. Tamam motoru daha sesli olduğu için motor gürültüsünü özellikle düşük hızlarda ve soğukken bu kadar alması normal karşılanabilir ancak yol sesi bence olması gerekenden biraz daha kötü

Motor sesi için pek çok kişi para verip modifiye yapıyor , lastik sesi de belki kullandığınız marka ve ömrü ile ilgili olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
11 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Motor sesi için pek çok kişi para verip modifiye yapıyor , lastik sesi de belki kullandığınız marka ve ömrü ile ilgili olabilir.

Golfe de yeni bindiğim ve 2 yıldır kullandığım için yalıtım seviyesini biliyorum. Mondeoyu da Golfü 2 aydır kullandığım aynı yolda 1 aydır kullanıyorum.

Golfün üzerinde Nokian weatherproof lastikler vardı. Uzun süredir (1 yılı aştı) kullanmaktayım. Etiket değeri 69dB yazıyor http://www.nokianlastik.com/lastikdetay.aspx?urunId=57

Mondeo üzerinde Michelin Pilot Alpin var, 2. kışı. Etiket değeri 70 dB https://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-pilot-alpin-pa4

Lastiklerin aşınma düzeyi benzer seviyede diyebilirim. 

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun abi tekrardan, güle güle kullan. Yol sesinin nedeni bence ön çamurluk davlumbazlarında yalıtım olmaması. Oraya güzel bir yalıtımla ses farkı hissedilir derecede azalır diye düşünüyorum. Geniş taban lastiklerin de seste etkisi çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun abi tekrardan, güle güle kullan. Yol sesinin nedeni bence ön çamurluk davlumbazlarında yalıtım olmaması. Oraya güzel bir yalıtımla ses farkı hissedilir derecede azalır diye düşünüyorum. Geniş taban lastiklerin de seste etkisi çok.

Ben de davlumbazlardan şüpheleniyorum. Bir de kapılara yalıtım yapıldı mı off :) 

Ama kendimi biliyorum, o kadar uğraşa girmem :D 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
19 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Ben de davlumbazlardan şüpheleniyorum. Bir de kapılara yalıtım yapıldı mı off :) 

Ama kendimi biliyorum, o kadar uğraşa girmem :D 

Abi kapılar fazla uğraştırır az fayda eder, focus 2 nin kapı döşemesini sökünce komple metal bir parça ile kapalı olduğunu görmüştüm, mondeo da ondan aşağı değildir. Naylon kaplı değil, bazılarında o bile yok. Golf ün tok tapı sesi markayla özdeşleşmiş onun için ekstra uğraşmış adamlar, o seviyeye getirecem diye kasmaya değmez. Davlumbaza çalışmak lazım ilk etapta :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
43 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi kapılar fazla uğraştırır az fayda eder, focus 2 nin kapı döşemesini sökünce komple metal bir parça ile kapalı olduğunu görmüştüm, mondeo da ondan aşağı değildir. Naylon kaplı değil, bazılarında o bile yok. Golf ün tok tapı sesi markayla özdeşleşmiş onun için ekstra uğraşmış adamlar, o seviyeye getirecem diye kasmaya değmez. Davlumbaza çalışmak lazım ilk etapta :)

Uygun materyal ile güzel sonuçlar alan arkadaşlarım vardı vakti zamanında, caraudioturkey forumu aktifken.

Mesela şu amcam karpuz testi yapmış kaplama için, faideli gibi duruyor :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayirli olsun mondi hemi de selektive .10 numara 5 yildiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bayram Eser

Aracınız hayırlı olsun.

Kusura bakmayın bilmedigimden soruyorum merak ettim de Volkswagen in otomatik vitesi daha mı iyi?e9238e6451c95e11224ef65f3d7a95d1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Aracınız hayırlı olsun.

Kusura bakmayın bilmedigimden soruyorum merak ettim de Volkswagen in otomatik vitesi daha mı iyi?e9238e6451c95e11224ef65f3d7a95d1.jpg
Teşekkürler.
Çift kavramalılar daha sarsıntısız ve hızlı geçişler sağlıyor. İnanılmaz konforlular. Ancak biraz hassaslar. Ansızın arıza çıkarabiliyorlar. O yüzden ben tercih etmedim 2. Elde
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli

Geçen hafta araç kamerasının bağlantısını yapmıştı sağolsun Erkan, bu hafta sonu da geri görüş kamerasını bağladı. Bağlarken foto çekemedim ama çok faydalı oldu geri görüş. Kendisine bir de buradan teşekkür ederim. Bıcı bıcı yaptırdım arabaya. En azından kamera gözüküyor fotoda :D

019f0afdbb79e7216367320c0cf6efa9.jpg1f7c5c8cf7d8efa116b4229b41bbe491.jpgea16aef8ff1774b84a7705f191e348e2.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Sürmeli

İş yerinden araç verdikleri için uzun süredir kendi aracımla ilgilenemiyorum. Yoğunluktan foruma bile giremedim doğru düzgün :( 

Sanıyorum aracı ya eşime vereceğim ya da bunu satıp eşime daha küçük bir araç alacağım. Attan inip eşeğe binmem inşallah :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

İş yerinden araç verdikleri için uzun süredir kendi aracımla ilgilenemiyorum. Yoğunluktan foruma bile giremedim doğru düzgün :( 

Sanıyorum aracı ya eşime vereceğim ya da bunu satıp eşime daha küçük bir araç alacağım. Attan inip eşeğe binmem inşallah :) 

S max olmadı Hrv vereyim :D

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

S max olmadı Hrv vereyim [emoji3]
Landla takas edelim üzerine ne vereceksin
Yorum bağlantısı
Zafer Ak

Maşallah, kazasız belasız sürüş dilerim.

Araba zımba gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
21 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

S max olmadı Hrv vereyim emoji3.png

Landla takas edelim üzerine ne vereceksin

Fındık :D

Offroad işi bana göre değil abi, dün parlatcam diye ter biyerimden aktı, çamura girsem kalbime iner :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Fındık :D

Offroad işi bana göre değil abi, dün parlatcam diye ter biyerimden aktı, çamura girsem kalbime iner :D

Koksal abi gri renk arabayi iyi parlatiomussun die anlattilar ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fındık [emoji3]

Offroad işi bana göre değil abi, dün parlatcam diye ter biyerimden aktı, çamura girsem kalbime iner [emoji3]
Land illa off-road için değil olm. Takas edelim, üste 25bin ver ok.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
17 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Koksal abi gri renk arabayi iyi parlatiomussun die anlattilar ?

Parlattım da tel bozuldu çekemedim, arkadaşın go pro vardı masanın üstünde, bikaç tur video çektim umarım becerebilmişimdir :)

6 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

iyi teklif :nargile:

Mavi ledleri senden galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli
On 4/9/2018 at 09:47, Murat Sürücü yazdı:

Eğer başka türlü şu taşınma tadilat işlerini halledemezsem araç satılık arkadaşlar. Önce ev, araç sonra yine alırız inşallah :cray:

Araç arayan varsa haberi olsun, ilan açacağım yakında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
On 5/13/2018 at 00:55, Murat Sürücü yazdı:

Eğer başka türlü şu taşınma tadilat işlerini halledemezsem araç satılık arkadaşlar. Önce ev, araç sonra yine alırız inşallah :cray:

Araç arayan varsa haberi olsun, ilan açacağım yakında

Kredi çektim, kıyamadım satmaya :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...