İçeriğe Yönlendir

2018 Dacia Duster

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

şimdi uzmanlık sorusu 1.6 atmosferik motorlu confort paketi alınırmı ?

Taksiciler o motora lpg ile biniyor megane ile. Demek ki iyi. Ayrıca farkettim ki çok zevkli ve devirli. Aynı zamanda daha hafif.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

şöyle söyleyim 1.2 olanı gelmemiş elde 1.6 benzinli veye 1.5 dizel var. bütçe olarak 1.5 aşıyor 1.6 da hurda yasasıyla iyi bir fiyata düşüyor .ki duyumlarım hurda yasasının cuma günü çıkacağı yönünde bu nedenle o banta sıfır bu fiyata araç zor görünüyor .ki mertim uzun yol hayatta artık araçla yapmam keyf için belki .60 tl bandı altında sıfır ne var mesala tavsiye edile bilecek örneğin.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İlk defa bir suv’um oldu.
Yeni aldım.
Neler yapabiliyormuş bu dedim ve çeşitli şekillerde zorlayıp limitlerini gördüm.
Asla o hisler yok bende. Bir sedan kadar rahatım.

Senin yüzünden suv alacağım yakında :) 2-3 kere test için kullandım hiç bir fikrim yok yoldaki durumu hakkında. Ama dağ bayır Kocaeli'nde çok fazla, yollarda çok uygun  ciddi bir test lazım bu araç hakkında. Eskisi kadar uzun yolda sürat merakımda kalmadı,zaten radar eds derken bir şeyde yapılmıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:

sürücünün virajda gövdesi 1 cm esnerken yüksek araçta 3 cm esniyor. Ahanda taklaya geldik diyor ki dışarıdan araca bakınca hiçbir şey yok

Ben kendimi sağlama alıp "ya varsa" diyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Okan Tansel yazdı:

şöyle söyleyim 1.2 olanı gelmemiş

Bir çok bayiide mevcut. Kullananlar memnun. Ama daha kimse yakıt ortalamasını bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Senin yüzünden suv alacağım yakında :)

Al abi al.. Aşırı yumuşak bir suv değilse bişey olmaz.. 

Mesela X5 tedirgin etmişti beni.. 

46 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hiç olumsuz bişey düşünmem trafikte... 

Hiç ya dönmezse dememişimdir virajlarda.. Hep de döndü.

Çoğu aracın limiti kadar zorlayamıyoruz biz araçları.. Sürücü hata yapmayacak ama.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

ya dönmezse dememişimdir

Senin tabi bıyıklar bile beyazladı. Ben daha gencim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Senin tabi bıyıklar bile beyazladı. Ben daha gencim :p

Keseyim de kurtulalım. [emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
11 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

buda doğru, o his korkutuyor milleti, adam gibi suv ların çoğu gayette güzel gidiyor, pikapla hemde hi-rider ile neler yapılıyor, daha donanımlı bu araçlarla çok daha rahat gidilir...

www.km77.com sayfasında bir çok araca moose (geyik) testi yapıyorlar birçok suv görünümlü araç başarısız ama sevmediğim peugeot 3008 çok iyi iş çıkarıyor. incelemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

www.km77.com sayfasında bir çok araca moose (geyik) testi yapıyorlar birçok suv görünümlü araç başarısız ama sevmediğim peugeot 3008 çok iyi iş çıkarıyor. incelemenizi tavsiye ederim.

Qashqaiyi izledim şimdi... Bence mükemmel çıkmış... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Araç salınım yapınca sürücü doğru koltuk pozisyonunda değilse savruluyor sanıyor aracı.
Otomobil'de sürücünün virajda gövdesi 1 cm esnerken yüksek araçta 3 cm esniyor. Ahanda taklaya geldik diyor ki dışarıdan araca bakınca hiçbir şey yok

Kayıyor la sürücü koltuktan ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Burda bir Duster karşılaştırması var, güzel olmuş. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İlk defa bir suv’um oldu.
Yeni aldım.
Neler yapabiliyormuş bu dedim ve çeşitli şekillerde zorlayıp limitlerini gördüm.
Asla o hisler yok bende. Bir sedan kadar rahatım.

aynen öyle, gayet rahat hatta sedandan daha rahat ve güvenli bile geliyor insana :)

3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqaiyi izledim şimdi... Bence mükemmel çıkmış... 

içlerinde en kötüsü kaşkay yalnız, mükemmel değil ama fenada değil, ranger la kapışır geyik testinde afferim gelişme var kaşkayda :) düzde değil, kalır geride :D:tongue:

birde içler acısı halde olanlar var mesela, şükür etmek lazım :) amarokta hikaye, V6 larını sürekli virajda yiyorum oda beni düzde yiyor (3.2 wildtrak değil bendeki) :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

tabiki takla atma riski otomobilden daha fazla. Burada da pilotaj ve araç dinamiğini sular seller gibi bilmek lazım

Bir saat önce, Ertan Çabuk yazdı:

Kayıyor la sürücü koltuktan ?

Adana'da Kiriş önde ben arkada zor ygittim virajlarda peşinden. Kemeri daha sıkı yap tutsun seni :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

içlerinde en kötüsü kaşkay yalnız, mükemmel değil ama fenada değil, ranger la kapışır geyik testinde afferim gelişme var kaşkayda :) düzde değil, kalır geride :D:tongue:

Devrilmedi.. önemli olan o.. Geri kalanı bende  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Turbolu 1.2 niye gelmemiş hayret, o daha mantıklı bence.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
18 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Türkiyede satılan araçlarda aranan ilk özellik dizel 2.cisi otomatik 3,cüsüde lpg'ye uyumlu ucuz bir kit takılan motor. 1,2 bu kriterlere pek uymuyor. 2.ci elide zayıf maalesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

o motor dustera az gelir, 110 luk dizel zor bela yeterken, hem çok yakar hemde buna ilaev Fatih beyin yazdıklarını ekle, olmaz o motor..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

110luk dizeli tokatlar bu, hava karadaemoji3.png

zor biraz be kardeş, 110 luk dizelin torku yeter, sen o 1.2 turbolu dustera 5 kişi bin 110 luk dizelle bir kapış bak bakalım ne oluyor, her iki motor araç boşken hemen hemen aynı tepkiye sahip, fakat az yük oldumu dizel öne geçer, yakıtta zaten dizel her türlü döver....

alışmışsın gitmeyen mini benzinliye gidiyor sanıyorsun :D arabayı değiş arabayıııı :p

uzun yolda o motorla tıs tıs gidersen 6 lt. aşşağıda düşmez, şehir içinde 7-8 lt. oda aynı gayet sakin, bastınmı zaten içer, kısaca o motor performans için değil....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

zor biraz be kardeş, 110 luk dizelin torku yeter, sen o 1.2 turbolu dustera 5 kişi bin 110 luk dizelle bir kapış bak bakalım ne oluyor, her iki motor araç boşken hemen hemen aynı tepkiye sahip, fakat az yük oldumu dizel öne geçer, yakıtta zaten dizel her türlü döver....

Yük olmadan geçen araç yük olsa da geçer gider.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yük olmadan geçen araç yük olsa da geçer gider.

o zaman hiç geçemez diyelim, hem geçmeside 15 20 saniyede anca, ne sandın o düdük motorla uçacağınımı :) yük varsa geçemez ayrıca yada eğim varsa, bul bir dusterda deneyelim :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Turbo benzinli ile turbo dizeli aynı kefeye hiçbir zaman koymayalım lütfen.İkisi çok farklı dünyalar. Dizel muhabbeti yapmaktan benzinli aracın keyfi, performansı vede verdiği zevk bu ülkede unutulmuş vaziyette.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...