İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Uzun Far Ampul Değişimi Nasıl Yapılır?

İlyas Demirbaş

Recommended Posts

İlyas Demirbaş

Dün muayeneye gittim Uzun farlar yanmadı :( tabii ağır hasardan tekrara kaldım. Daha önceki arabamda ampul değişimi yapmıştım ama bu aracı pek tanımadığım için ampul değişimi yapan varmı kolaymı ben yapabilirmiyim.Birde sis farına xenon takılmış buda ağır kusur a girdi onlarıda değiştire bilirmiyiz.Bunları yapmak zormu internette araştırdım hep focus çıktı karşıma mondeo ile ilgili pek anlatım yok 

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Teşekkür ederim ben en iyisi bir oto elektrikçiye gideyim:( şimdiye kadar ki araçlarımı hep ben değiştirmiştim ama bu beni biraz kastı gibi yada bilmediğimizden :)

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Sislere xenon takmışlar derken Led ampül mü takmışlar? Geçmiyor mu Ledler sislerde?

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
(düzenlendi)
On 19.02.2018 at 09:45, Murat Sürücü yazdı:

Sislere xenon takmışlar derken Led ampül mü takmışlar? Geçmiyor mu Ledler sislerde?

Mevzuyu tam bende anlamadım sis farlarıyla ilgili iki açıklama var 1.sis farına onaysız xeron far takılmış ağır kusur diğeri de sis farı fonksiyonunu yerine getirmiyor. Eve gelince baktım sis farlarından biri yanmıyor demekki yanmayan hafif kusur diğeride xenon diyor xenon olup olmayacağını nasıl anlayacağım ki beyaz parlak ama led mi xenon mu bilmiyorum. Sorum şu sis farınıda söksem çalışmasa hafif kusur mu olacak o zaman.. ikiside çalışmasa

tarihinde İlyas Demirbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 24.02.2018 at 13:36, İlyas Demirbaş yazdı:

Sorum şu sis farınıda söksem çalışmasa hafif kusur mu olacak o zaman.. ikiside çalışmasa

Evet öyle görünüyor.. Ancak, xenonu iptal ettirin, siste zaten iyi bir şey değil xenon, sis farını sis ve yağışta işlevsiz hale getirir.. 

Normal ampul taktırıp gidin, hafif kusur da kalksın ortadan farınız da işlevsel hale gelsin.. 

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Bugün bir oto elektrik çiye gittim araçın tüm farlarını orjinal durumuna dönderttirdim. Şunu anladım ki ben yapamazmışım evde :) Ama şimdi sağ ve sola dönüş aydınlatmaları vardı . sağ çalışıyor sol çalışmıyor sağa direksiyon dönderdiğim de sağ aydınlatma çalışıyor sola çevirdiğimde sol aydınlatma çalışmıyor adam sistemde bir sorun yok dedi cihazla yeniden programlanması gerekir dedi bakalım şimdi onla uğraşa cam.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel olmuş.
Geçer artık muayeneden :)

İnşallah peki aracın tümüne yeniden mi bakarlar yoksa sadece kusurlu kısımlarına mı yeniden bakarlar????Bilginiz varmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İnşallah peki aracın tümüne yeniden mi bakarlar yoksa sadece kusurlu kısımlarına mı yeniden bakarlar????Bilginiz varmı

Sadece kusurlu kısma bakacaklar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...