İçeriğe Yönlendir

Seçimde İl Değişikliği..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

24 Haziranda eşimin Ankara'da olması gerekiyor.Oy kullanabilmesi için ne yapmamız lazım?.İkametgah değişikliği şart ise sadece eşimin ikameti alınabilirmi ? Sağolsun büyüklerimiz bütün planları alt üst ediyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Seçmen listeleri askıya çıktığında değişiklik talebinizi/başvurunuzu yaparsanız sorun olmuyor. 

Hanede oturan kişi veya kişiler ayrı adres talebinde bulunabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
Seçmen listeleri askıya çıktığında değişiklik talebinizi/başvurunuzu yaparsanız sorun olmuyor. 
Hanede oturan kişi veya kişiler ayrı adres talebinde bulunabilir.
Tatil bölgesinden başvuru yapsak orada kullanabiliyoruz yani değil mi?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Misafir olarak oy kullanma vardı önceden.

Ben de tam bunu soracaktım.Varmı böyle bir şey..Ya da biraz detay alabilirsek iyi olacak..

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

umarım şu gösterdiğiniz ilgi,alakayı,titizliği sandığa sahip çıkarlarda nafile olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
6 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

umarım şu gösterdiğiniz ilgi,alakayı,titizliği sandığa sahip çıkarlarda nafile olmaz.

Hep birlikte umuyoruz.Umut fakirin ekmeği...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bölgenizde bulunan seçim kuruluna dilekce ile basvurarak bunu halledebilirsiniz diye biliyorum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
18 saat önce, Erkut Uysal yazdı:

Bölgenizde bulunan seçim kuruluna dilekce ile basvurarak bunu halledebilirsiniz diye biliyorum... 

İkamet adresimizdeki seçim kuruluna mı,tatilde olduğumuz seçim kuruluna mı? Ya da farkediyor mu?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
18 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

İkamet adresimizdeki seçim kuruluna mı,tatilde olduğumuz seçim kuruluna mı? Ya da farkediyor mu?

O an neredeyseniz o bölgenin seçim kurulu diye biliyorum... Yakın zamanda seçim kuruluna çıkacağım daha detaylı bilgi öğrenir buraya yazarım... 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

SEÇMEN ASKI LİSTELERİ 2 -12 MAYIS Tarihleri arasında  görücüye çıkıyor

Yerleşim yeri adresini başka ilçelere aldırmak isteyenler  herhangi nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvururlar ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler..Ayrıca süre içinde Başvuruyu alan nüfus müdürlüğü başvuru belgelerini adresin bulunduğu ilgili nüfus müdürlüğüne aynı gün faks veya elektronik ortamda iletir.

İlgili nüfus müdürlüğünce tescil edilen adres beyan formu ve ekleri ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına karar verilmek üzere derhal gönderilir.

Son ve kesin bilgi bu yöndedir forumdaşlar... 

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sandığa sahip çıkılma sözü şayet sandıklarda bir manipülasyon yapıldığı düşüncesiyle söylenmiş ise ülkemizdeki seçimlerin son derece güvenli yapıldığını iddia edebilirim. Defalarca sandık başkanlığı yaptım, tüm parti görevlileriyle beraber tutulan tutanak ysdan önce tüm partilerin genel merkezine gider. Akıllı telefonların, teknolojinin bu kadar yaygın olduğu ve kullanıldığı zamanlarda hala bu vehimlere başvuranlar siyasi başarısızlıklarını örtme çabasındalar sadece. Tabi alıcısı oldukça satıcısıda olmaya devam edecek bu vehimlerin malesef.

Bu vehimlere kapılan herkesi seçim akşamı okullara davet ediyorum. Tüm tutanakların fotoğrafını çekin, gelin evinize ana muhalefet partisinin kendi sitesinden yayınlanan sandık sonuçlarıyla kıyaslayın. hodri meydan

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
14 saat önce, Eren Sağ yazdı:

Sandığa sahip çıkılma sözü şayet sandıklarda bir manipülasyon yapıldığı düşüncesiyle söylenmiş ise ülkemizdeki seçimlerin son derece güvenli yapıldığını iddia edebilirim. Defalarca sandık başkanlığı yaptım, tüm parti görevlileriyle beraber tutulan tutanak ysdan önce tüm partilerin genel merkezine gider. Akıllı telefonların, teknolojinin bu kadar yaygın olduğu ve kullanıldığı zamanlarda hala bu vehimlere başvuranlar siyasi başarısızlıklarını örtme çabasındalar sadece. Tabi alıcısı oldukça satıcısıda olmaya devam edecek bu vehimlerin malesef.

Bu vehimlere kapılan herkesi seçim akşamı okullara davet ediyorum. Tüm tutanakların fotoğrafını çekin, gelin evinize ana muhalefet partisinin kendi sitesinden yayınlanan sandık sonuçlarıyla kıyaslayın. hodri meydan

Neden böyle bir mesaj yazma gereği duydunuz anlamadım doğrusu..Ve nedir bu hiddet?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üst mesajlarda siz ve bir başka üye daha bahsetmiş sandığa sahip çıkma olayını. Cevap hakkı doğmuş do

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
22 saat önce, Eren Sağ yazdı:

Tüm tutanakların fotoğrafını çekin, gelin evinize ana muhalefet partisinin kendi sitesinden yayınlanan sandık sonuçlarıyla kıyaslayın. hodri meydan

Son dolaşan sosyal medya verisi bu işlemin yasak olduğu, var mı böyle bir durum ? 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
49 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Son dolaşan sosyal medya verisi bu işlemin yasak olduğu, var mı böyle bir durum ? 

Sandık kurulu tutanaklarından birer nüsha parti temsilcilerine verilir, bir nüsha torbaya konur(seçim kuruluna verilmek üzere), bir nüshayı sınıfın kapısına asarsınız. Sınıfın kapısına asılan tutanak halka açıktır, ister fotokopi alın, ister resmini çekin isterseniz başka bir kağıda not alın hiçbir illegallik sözkonusu olamaz.(Ayrıca tutanak tutulmadan önce sayılan oylar zaten parti parti ifade edilir, her partili çetele tutar, onuda sayımı izlerken not alabilirsiniz) Sosyal medyada tamamen algı amaçlı insanların  kafasında soru işareti oluşturacak yalanlar dolaşır. Ayrıca kapıya asılan tutanak genelde yerinde uzun kalmaz, genelde bir parti temsilcisi kendi partisinin bu tutanaktan aldığını bile bile onu ordan çeker alır :)

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Üst mesajlarda siz ve bir başka üye daha bahsetmiş sandığa sahip çıkma olayını. Cevap hakkı doğmuş do

Hakperest tavrınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum. Haklı olduğunuz her konuda sizi tasdik edecek en az bir kişiyi size yardımcı göndersin mevlam.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
29 dakika önce, Eren Sağ yazdı:

Sosyal medyada tamamen algı amaçlı insanların  kafasında soru işareti oluşturacak yalanlar dolaşır. 

Son zamanlarda bu yalanlarla uğraşmaya ara verdim. Yakala yakala bitmiyorlar.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
13 dakika önce, Eren Sağ yazdı:

Hakperest tavrınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum. Haklı olduğunuz her konuda sizi tasdik edecek en az bir kişiyi size yardımcı göndersin mevlam.

Amin :)

Yorum bağlantısı
Hami Erışık
(düzenlendi)

ozaman benim  internette ve televizyonlarda gördüğüm toplu halde parti pusulalarına mühür vurulup sandıklara atılan oylar yalan...yada ben yanlış görmüşüm.

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi
Eksik cümle
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
15 dakika önce, Hami Erışık yazdı:

ozaman benim  internette ve televizyonlarda gördüğüm toplu halde parti pusulalarına vurulup sandıklara atılan oylar yalan...yada ben yanlış görmüşüm.

Genelde doğu illerinde aşiret,büyük aile vs durumlarında okuma yazma bilmeyenlere aileden yardım eden tek(aynı) kişiye verilen pusulaların kaşelenmesi esnasında çekilmiş fotoğraflar bunlar.Bu durumun önüne geçilmesi için bir kişiye sadece bir kişi için yardımcı olma kuralı getirildi en son seçimde yanılmıyorsam. Malesef buralarda herkes akraba, sandık kurulu başkanı parti temsilcileri hepsi akraba. Çok fazla esneklik gevşeklik var.  Ama bu illere batıdan görevli gönderilmesi taraftarıyım şahsen.

https://www.yenisafak.com/secim/sanliurfada-hdpye-toplu-oy-kullanma-skandali-2158556

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/11/01/hdpden-yine-oy-kullanma-skandali

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

evet doğan sadece cevap hakkı kardeş, yanlış yada doğrudur demiyorsun zaten.....

Yorum bağlantısı

Forum ortamında çok yaşanan bir durumdur, birisi kaçak güreşir, cevap verirsiniz, yok ben öyle demedim vs gibi sözler çok dolanır. Bunu bildiğim için cevabımı ortaya yazarım, anlayan anlar zaten. Servet bey ise sağolsun, hakperest insanmış.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gayet açık evet,   Servet söz hakkı doğdu demek istedi, söylenen yanlış yada doğru dur şeklinde bir söz etmedi, Hakperest kısmı bu açıdan doğru.

Bu arada ben kaçak güreşmem, belki bana demedin ama yazayım, kimsedende çekinmem, açık net altını çize çize yazıyorum, ben bu ülkede tonla şey duydum hatta yaşadımda,  evet bazı şeyleri medyada uyduruyor internet ortamındada ne yalanlar ve doğrular dolaşıyor, buda doğru,  aklı olan ne nedir gayet iyi anlıyor zaten, neyse konu hakkında kimse bana kesinlikle yoktur böyle şey herşey düzgündür diyemez, kesinlikle inanmıyorum , gayet açık oldu sanırım, sadece bu konu hakkındada yazmıyorum, genelde hemen her konuda böyle....

yapan varsa Kul hakkıdır, affı yok,   ben inanmıyorum, tekrar yazayım, sonradan kıvırmamak için demedim vs. dememek için:

fazlada uzatmayalım konu başka yere kaymasın, herkes herşeyin farkında, yapan-lar varsa o düşünsün artık, beni bu düşünceye ne sevkediyor birazda onu düşünün lütfen...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...