İçeriğe Yönlendir

Vw Jetta Tavsiyesi

mustafa çetinkaya

Recommended Posts

mustafa çetinkaya
17 saat önce, Erhan Güler yazdı:

Şahsi fikrimdir,yoruma kapalıdır :) Daha önce 1.2 tsi ve dsg kombinasyonunu kullanmış biri olarak,asla bu motoru olan bir araç almam. 1.4 tsi bakmanızı tavsiye ederim. Böyle büyük bir parayı 1.2 tsi motorlu bir araca vermek pek mantıklı değil bence. Hakkınızda hayırlısı olsun,rabbim gönlünüze göre versin.

1.2 ye vermem derken nedeni ney peki? çekmemesi, ufak motor olması vs... 1.2 vs 1.4 arası ne kadar bir fark görüyorsunuz? 1.2 ye kaç para verirsiniz en fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

1.2 ye vermem derken nedeni ney peki? çekmemesi, ufak motor olması vs... 1.2 vs 1.4 arası ne kadar bir fark görüyorsunuz? 1.2 ye kaç para verirsiniz en fazla.

1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında genel kullanımda ve 1 litre fark var 1.4 tsi daha fazla yakıyor. Uzun yolda eşit yakıyorlar. 1.4 tsi 9 sn gibi 0-100 hızlanma var. Son hız daha yüksek.
Güç farkından doğan farklar var kısacası ki arada 17 beygir ve 25nm tork farkına gayet normal.
1.2 tsi ilk versiyonlarında triger zincirinde esneme vardı ve ses yapıyordu. Doğuş ücretsiz gideriyor bu durumu. Son 110 hp versiyonu zaten zincir yok.
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında genel kullanımda ve 1 litre fark var 1.4 tsi daha fazla yakıyor. Uzun yolda eşit yakıyorlar. 1.4 tsi 9 sn gibi 0-100 hızlanma var. Son hız daha yüksek.
Güç farkından doğan farklar var kısacası ki arada 17 beygir ve 25nm tork farkına gayet normal.
1.2 tsi ilk versiyonlarında triger zincirinde esneme vardı ve ses yapıyordu. Doğuş ücretsiz gideriyor bu durumu. Son 110 hp versiyonu zaten zincir yok.

Ben buradan 1.2 de alınabilir anladım :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben buradan 1.2 de alınabilir anladım [emoji4]

Gayette alınabilir hocam, beklenti meselesi. Sonuçta hacim belli güç belli..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Gayette alınabilir hocam, beklenti meselesi. Sonuçta hacim belli güç belli..

Benim güç olarak çok beklentim yok  zaten yüksek motor bir arabadan inmedim 1.2 tsi olması yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Ancak ben fiyat boyutunu düşünüyorum bir yandan 82 . 000 tl vermek mantıklı gelmiyor ama başka alınacak araç olmaması ve Tr piyasa koşulları dolayısı ile mantıklı buluyorum, bir tarafı ağır bastıramadım .

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yetmedi, 1.2 çıtır yazılım ile 1.4 ile aynı ve hatta daha fazla güce çıkarılır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Piyasaya bir şey diyemem, alın beğenmez iseniz satması kolay. Zarar edeceğinizi düşünmüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Elbette gönül pilav ister basmati pirinç ister ama evde bulgur varsa soğan yoğurt önemli olan keyifle doymaktır. 

2.0 Haylayn tidiay verdiler de almadık mı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Elbette gönül pilav ister basmati pirinç ister ama evde bulgur varsa soğan yoğurt önemli olan keyifle doymaktır. 

2.0 Haylayn tidiay verdiler de almadık mı?

çok doğru söyledin hocam :) 

bence de mantıklısı bu sanırım alsam 1 sene binip satsam bile "kaza bela olmazsa inşallah" zarar etmeden satarım herhalde konuşulduğu gibi. Fiyat konusunda  da içime biraz daha su serpildi.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

çok doğru söyledin hocam [emoji4] 

bence de mantıklısı bu sanırım alsam 1 sene binip satsam bile "kaza bela olmazsa inşallah" zarar etmeden satarım herhalde konuşulduğu gibi. Fiyat konusunda  da içime biraz daha su serpildi.

MTV de belli. 1.2 tsi MTV yönünden de avantajlı. Senede neredeyse 2 depo avantaj sadece vergiden fark ile.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yetmedi, 1.2 çıtır yazılım ile 1.4 ile aynı ve hatta daha fazla güce çıkarılır

Yazılımla 130 ps cıvarı elde ediliyor Servet abi. Bana göre şimdilik gerek yok ama ilerde araca alışır ve yapacaklarım biterde farklı bir heycan ararsam yazılım attırırım belki diyorum :)

Rampa çıkışlı uzun vadeli yolda durum ne denemedim ama 500-600metrede 1.6 105 ps Kongo yanıma yanaşamıyor :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Yazılımla 130 ps cıvarı elde ediliyor Servet abi. Bana göre şimdilik gerek yok ama ilerde araca alışır ve yapacaklarım biterde farklı bir heycan ararsam yazılım attırırım belki diyorum :)

Rampa çıkışlı uzun vadeli yolda durum ne denemedim ama 500-600metrede 1.6 105 ps Kongo yanıma yanaşamıyor :)

Kangoo 1600kg ve rüzgara karşı direnci daha fazla. Yakalayamaması normal. Aynı motor mercedes'te var. Mermi gibi araç

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kangoo 1600kg ve rüzgara karşı direnci daha fazla. Yakalayamaması normal. Aynı motor mercedes'te var. Mermi gibi araç

Ondan söylemedim Servet abi. Kango'nun gidişi gayet güzel ve kullananların %90 memnun 1.2 105 ps jetta ondan daha seri 1.2  jettaya hantal kalmadığını vurgulamak istedim.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Doğru, 1.2 hiçte hantal değil . Artık babadan kalma silindir hacimlerini unutup, kw ile hesap yapmayı öğrenmesi lazım insanların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...