İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Jant Değerleri Hakkında

Ugur Kahveci

Recommended Posts

Ugur Kahveci

Arkadaşlar iyi forumlar. 98 model ford fiesta flair aracımda öğrendiğim kadarıyla dışa offsetli carre jantlar var. hafif kasislerden bile geçerken arkada 2 kişi varsa çamurluklara sürtüyor. Lastiklerde aşınma mevcut. böyle giderse yüksek hızlarda kasislerden geçerken patlayabilirler de. Kışlık lastiklerimi sac/kara jant bulup taktırdım. Uyumlu mu bilmiyorum ama onlarda sürtme daha az. Amortisör veya yaylar sağlam demişti ustam. Lastiklerim 175/70/13  Çelik jant vs takıntım yok. aracıma uygun sac/kara jant bulup yazlık lastikleri de onlara takmak istiyorum. Jantlarım için tek bildiğim 13 inç 4*108 bijon aralığı. bunun dışında et değerini nasıl öğrenebilirim ? ona göre lastikçilerde ya da nette arama yapacağım..

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

165/70/13 2001 model flair icin orj ebati.Ben 185/65/14 takmıştım. Ama 14 jant için önerilen 185/55/14 fakat normalden pahalı.Senin problemin jantla alakalı lastik camurluk içine gireceğine janttan dolayı lastik çamurluk dışına çıkmış.185/65/14 jant 5 cm lik yaylar ve arkada 3 önde 2 kişi tümseklerden geçerken hiç sürtmedi.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

benim aracımda da 175/65/14 lastik var. olması gereken Gökhan abinin de dediği gibi 185/55/14

Ama fiyatları pahalı o lastiklerin diğer lastiklere göre. Ben aracımı aldığımda üzerinde continental contipremiumcontact 5 lastik vardı 175/65/14 ölçülerinde. 

Sıfır lastik alırken de aynısını aldım. Petlas marka 185/55/14 olanların tanesi 190 TL iken ben tanesini 130 TL ye almıştım şuan kullandığım lastiklerin. 

Benimde bu zamana kadar başıma hiç sürtme olayı gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pejo janti et25 yani dışarda durur, bijon ve göbeği uyduğu için onlara uyumlu olnaı takınca sürtme yapar. Et 40-50 aralığında takarsanız sürtmez. aksesuar jant alırsanız da ford a uygun göbeğe bilezik ile alın. göbrek boşta kalı tüm yük bijonlara binmesin

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

şu sitede, aracınızın marka ve model yılına ait uyumlu jant ölçüleri bulunuyor.

https://www.wheel-size.com/

"By vehicle" > Ford > 1998 > Fiesta seçimiyle, jantları listeleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Elimdeki dökümanda bu şekilde bir bilgi var...

LbrpkZ.jpg

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci

Arkadaşlar herkese teşekkürler, yorumlara ve verdiğiniz sitelere bakılırsa et değeri 35-43,5 arası olması lazım sanırım. lastiklerim 175 70 13 ama fiesta kitapçığında böyle bir ölçü yok. aldığımda araçta bu lastikler olduğundan ben de ilk arabam olmasından kaynaklı bilgi eksikliğinden orijinal ölçüleri bunlar zannetmiştim ve yazlık kışlık tüm lastiklerimi bu ölçüde aldım. bu ölçülere göre de aracımla uyumlu et değeri yok ama yine de 35-43,5 arası ideal sanırım.

Sezgin YILMAZ hocam linkteki jantlar güzel ama bu sefer 14 lastik de almam gerekecek. Sizin linkteki ürün gibi 13 bulursam, bendeki carre jantları da satarım artık.

Dün lastikçileri gezdim, 13 jant bulamadım. Geçen sene sac jant aldığım lastikçi ara ara geldiğini uğramam gerektiğini söyledi. Oradan denk gelene kadar idare edeceğim artık. Herkese ayrı ayrı teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Arkadaşlar herkese teşekkürler, yorumlara ve verdiğiniz sitelere bakılırsa et değeri 35-43,5 arası olması lazım sanırım. lastiklerim 175 70 13 ama fiesta kitapçığında böyle bir ölçü yok. aldığımda araçta bu lastikler olduğundan ben de ilk arabam olmasından kaynaklı bilgi eksikliğinden orijinal ölçüleri bunlar zannetmiştim ve yazlık kışlık tüm lastiklerimi bu ölçüde aldım. bu ölçülere göre de aracımla uyumlu et değeri yok ama yine de 35-43,5 arası ideal sanırım.

Sezgin YILMAZ hocam linkteki jantlar güzel ama bu sefer 14 lastik de almam gerekecek. Sizin linkteki ürün gibi 13 bulursam, bendeki carre jantları da satarım artık.
Dün lastikçileri gezdim, 13 jant bulamadım. Geçen sene sac jant aldığım lastikçi ara ara geldiğini uğramam gerektiğini söyledi. Oradan denk gelene kadar idare edeceğim artık. Herkese ayrı ayrı teşekkürler.

13 4x108 oem Ford denk gelirse paylaşırım
Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
59 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:
1 saat önce, Ugur Kahveci yazdı:

13 4x108 oem Ford denk gelirse paylaşırım

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci

sizin yorumlarınızdan ve sitelerde araştırmadan aracımın jant  ölçülerinin  5x13    4x108    63,3    43,5 olduğunu öğrendim. teşekkürler. lastikçilere çıkma sac jant bakıcam. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...