İçeriğe Yönlendir

Osmangazi Köprüsünü Kullansak mı Kullanmasak mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Arabam ile körfezi dolanmanın maliyetini 20 lira olarak hesapladım. Köprüyü geçmek ise 71 tl.  Köprü üzerinde kat edilen yolun yakıt maliyeti ise 4 tl. 

Aracım Köprüden geçmek istersek, körfez dolanma maliyetinden 4 lira düşüp, kalanı 71 tl olan köprü ücretinden düşünce 55 tl bir bedel ödemiş oluyorum. 

Köprüyü geçmek 12 dk sürerken (altınova bağlantı yolu ile tem bağlantı yolu arasındanki mesafe)  Körfezi dolanmak 75 dakika sürüyor. 

55 liralık maddi kayıp karşılığında 63 dakikalık zaman tasarufu yapıyorsunuz.. 

Gece yapacağım yolculuk için körfez köprüsünden mi geçerdiniz, yoksa dolanırmıydınız. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Körfez yolunun durumu nedir, güvenlik sorunu var mı ? Yol kaliteli mi ? kontrolsüz kavşak çok mu ?

Yani risk oranı nedir körfez yolunun.. 

Ayrıca, feribot alternatifi yok mu artık.. Bitti mi feribot işi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben bu hesabı çok yaptım. düşünme köprüden devam et. sürekli geçiyorum yılda gidiş geliş toplam 10 kere oluyordur.

körfezi döndüğünde zaten o virajlardan şehir içi ışıklar dur kalk vs körfez bittiği an yorulup mola vereceksin.

körfez de harcayacağınız zaman 75 dk yı geçer her türlü işkenceye dönüyor o yol bazen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Körfez yolunun durumu nedir, güvenlik sorunu var mı ? Yol kaliteli mi ? kontrolsüz kavşak çok mu ?

Yani risk oranı nedir körfez yolunun.. 

Ayrıca, feribot alternatifi yok mu artık.. Bitti mi feribot işi.. 

çok viraj var. çok sayıda tır var genelde.

yol kötü değil ama köprünün yanında esamesi okunmaz tabi

feribot devam ediyor fiyatı düşmüş ama ne kadar bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İnsanı yoran bir yol orası. Yavaş gitmek isteseniz kamyonların arasında kalıyorsunuz. Kamyonlarla içli dışlı olmayayım diyorsunuz sol şeritte hızlı gidenler yoruyor bu seferde.

Ayrıca 55 tl nin içine aracınızın yıpranma payınıda katın. Çok fazla bir fark kalmayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bursadan öteye gidildiği için köprü derim ben. Yol uzun yorgunluk artacak. Eskihisar feribot gidiş-dönüş 85 tl diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Zaman paradan daha önemli... :)

2 Hafta önce Bursadan dönüşümde köprü yol ücreti değil 86 TL ödedim... 

Vapur tek gidiş 50 TL gidiş Dönüş 95 TL... 

Karar sizin hayırlı yolculuklar... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vapur uygunmuş.. Kesinlikle tercih ederdim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Ben topçular eskihisar arabalı vapuru tercih ediyorum, keyifli oluyor :)

gidiş dönüş alındığında 85 tl ye geliyor normalde 50 tl tek yön, fiyatları yanlış hatırlıyor olabilirm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

vapurdan inince otoyola girilmicekmi peki ?  vapurdan sonra girilecek otoyolunda parasını eklemek lazım eski yoldan gemliğe devam edilecekse bişey diyemem lakin bursanın o rampalarını hayatta inip çıkmam ben bu yol varken.

körfezi dolaşınca otoyola girilecekse onunda parası dahil edilmeli.

Fluance varken bu hesapları çok yapıyordum da cherokeyi alınca kapattım defteri ne kadar kısaysa yol masraf o kadar az diyor sürüyorum köprüye :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

O yolda yiyeceğiniz muhtemel radar cezalarını hesaba katarsanız her türlü köprü diyorum. Ben o köprüden tatile giderken geçiyorum sadece. Hem gidişte hem de dönüşte köprüyü kullanıyorum. Her gün geçiyor olsam dolanırdım. 

Ayrıca o yol çok berbat ve sıkıcı. Ayrıca tehlikeli. Tehlike yoldan değil de yayalardan ve araçlardan kaynaklı. Nereden ne çıkacağı belli olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ali, gece trafik yok. Tek sıkıntı Gölcük idi. Orada da kavşak girişleri değişti. Rahat geçiş var. İzmit sahil yolunda 70 kuralına uy. Gölcük girişinde 90 kuralına uy, Karamürsel girişinde 90 kuralına uy, feribot kavşağına gelmeden Altınova askeriye geçişinde düzlüğe dikkat et, feribot kavşağı yolunda dikkat et, sonrası hep dikkat et :)

Servet, sen ne yaparsın dersen eğer, köprü en mantıklı olanı. 60 dakika az değil. Asvalt üzerinde ne kadar az zaman geçerse İnsan ömrü o kadar uzun oluyor.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ali, gece trafik yok. Tek sıkıntı Gölcük idi. Orada da kavşak girişleri değişti. Rahat geçiş var. İzmit sahil yolunda 70 kuralına uy. Gölcük girişinde 90 kuralına uy, Karamürsel girişinde 90 kuralına uy, feribot kavşağına gelmeden Altınova askeriye geçişinde düzlüğe dikkat et, feribot kavşağı yolunda dikkat et, sonrası hep dikkat et :)

Servet, sen ne yaparsın dersen eğer, köprü en mantıklı olanı. 60 dakika az değil. Asvalt üzerinde ne kadar az zaman geçerse İnsan ömrü o kadar uzun oluyor.

Çok doğru ancak köprü de asfalt olduğundan ben feribotu tercih ediyorum :)  Soluklanıp çay içmeye, tuvalet ihtiyacı gidermeye de imkan vermiş oluyor. Mola vermiş gibi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
14 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Çok doğru ancak köprü de asfalt olduğundan ben feribotu tercih ediyorum :)  Soluklanıp çay içmeye, tuvalet ihtiyacı gidermeye de imkan vermiş oluyor. Mola vermiş gibi. 

Evden çıkıp yarım saat sonra mola mı olur bea

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çok doğru ancak köprü de asfalt olduğundan ben feribotu tercih ediyorum [emoji4]  Soluklanıp çay içmeye, tuvalet ihtiyacı gidermeye de imkan vermiş oluyor. Mola vermiş gibi. 
Amaç gezi ise tabiki feribot iyi fikir. Ama zaman önemli
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
35 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Evden çıkıp yarım saat sonra mola mı olur bea

İstanbulda yaşayan herkes senin gibi Kartalda oturuyor di mi. Beylikdüzünde oturan arkadaşlar var forumda. Karşıya geçmesi 3 saat sürüyor adamın :D 

4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
50 dakika önce, Önder Özcan yazdı:
Çok doğru ancak köprü de asfalt olduğundan ben feribotu tercih ediyorum emoji4.png  Soluklanıp çay içmeye, tuvalet ihtiyacı gidermeye de imkan vermiş oluyor. Mola vermiş gibi. 

Amaç gezi ise tabiki feribot iyi fikir. Ama zaman önemli

Tabi, aslında haklısın. Yolculuğun ne için olduğu belirleyici sebeptir burda. Tatile, gezmeye gidiyorsan feribotla geç. İş için gidiyorsan köprü biçilmiş kaftan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

zamanında izmire gititk 2 araba  körfez dolaşarak. sami önde mondeoyla yapıştırıp gidiyordu arkadada  amcam benim erayla mondeoyu kovalıyordu   o virajlarda içim dışıma çıkmıştı 120 130 aklıma geldi de ne gündü tövbeee..

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yeni kapıdan binilen ido feribotuna lpg li araç binebiliyormu bilen varmı ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Babam feribot sapağını kaçırır, körfezi mecburen dolaşır [emoji3]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
(düzenlendi)

Paralara bak yahu, köprüyü benim, senin, sizin vergilerinizle yapsınlar, üstüne yol yaptık köprü yaptık desinler, talep edilen paraya bak birde... Geçmem arkadaş geçmiyorum. Yazık şu paraya. Vapura biner çayımı içer mis gibi devam ederim :)

tarihinde Mehmet Muhip Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Feribotla gidişte kahvaltı da veriliyor diye duymuştum. Geçen hafta sonu köprüden geçtim. Köprüden sonraki yollar kaymak gibi. Bu yol varken eski  Gemlik yolundan gidilmez. Radarı yayası ışığı falan. Körfez’deki tır trafiği ve virajları düşününce köprü en iyi seçenek gibi duruyor. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arabayı aldığım gün yolum yorgundum dinlenmek istiyordum feribotu kullandım çok iyi oldu.

Başka bir gün yolum uzundu ve zaman kaybetmek istemiyordum köprüyü kullandım o da güzel oldu. (Köprü+yol ücreti toplam 100 lirayı bulmuştu ama şimdi nasıl bilmiyorum)

Bir dahaki sefere gezmek isterim gözümü karartıp körfezi dolaşırım diye düşünüyorum kısmetse. Tabi Körfeze gelene kadar sağ şeritle sol şerit arasındaki hız farkı insanı yoruyor ama bunu da göze almak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Feribotu kullan.

gezecek iseniz topçular yalova dağlarından arkaya göle inen bir güzel yol var. oradan gidin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...