İçeriğe Yönlendir

Focus II - Direksiyonda Titreme

Habib İspirli

Recommended Posts

Habib İspirli

120 km gibi hızlara ulaştığımda direksiyonum titreme yapıyor sizce neden ? Aracım 2011 Focus2 otomatik 1.6benzin lpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Habib İspirli

Rotlar değil ama dün sıfır lastik aldım sadece balans ayarını yaptılar

Yorum bağlantısı
Habib İspirli

Daha doğrusu arabayı daha dün aldım ve üzerlerinde kar lastiği vardı kar lastiği varken bu hıza hiç çıkmadım ama normal lastik taktıktan sonra bu hıza çıktığımda hafif titreme olduğunu hissettim

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Balansı tekrar yaptırın, jantları kontrol ettirin. En son ihtimal lastiklerde üretim hatası-tel kırığı ihtimali göz önüne alınmalı

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

balans a ek olarak rot ayarı yapılması gerekebilir..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Akslarda sallayabilir ama öncelik tekrar balans ayarı. Lastiği değiştiren yere gidip kontrol ettirmelisiniz. Düzgün bir yer ise tabi.. Yoksa işini iyi yapan bir yer daha iyi olur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Habib İspirli yazdı:

Başka yere gidin.. 

Demekki makinalarının kalibrasyonu bozuk.. 

Arkadaşlarımın yazdığı gibi.. Sebep de balans yada jant eğriliğidir.. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçtiğimiz gün fiestanın diskler balatalar değişti. Fren yapınca çok aşırı bir titreme vardı. Ve belli hızda fren yapmasam dahi titriyordu. Disk değişiminden sonra frenli; frensiz titreme kayboldu. Demekki disk hatırı sayılır derecede yamukmuş. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
19 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Geçtiğimiz gün fiestanın diskler balatalar değişti. Fren yapınca çok aşırı bir titreme vardı. Ve belli hızda fren yapmasam dahi titriyordu. Disk değişiminden sonra frenli; frensiz titreme kayboldu. Demekki disk hatırı sayılır derecede yamukmuş. 

Ne kadar ödedin? Benim de diskler bayağı yamuk. Önümüzdeki ay sanırım yenilerim herhalde.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
20 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ne kadar ödedin? Benim de diskler bayağı yamuk. Önümüzdeki ay sanırım yenilerim herhalde.

Yağ ,Yağ filtresi, polen ; hava filtresi , disk balata , işçilik 650 tl . 

Köksal Lİmanın mekanda yapıldı. Mustafa abinin kardeşi ..

Artık Bursanın'da gözü kapalı gidebileceği bir yeri var :bb:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

120 km/h civarında titreme başlıyorsa arka jantlarınız da eğrilik vardır. Bu konuda çok tecrübem oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
36 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

120 km/h civarında titreme başlıyorsa arka jantlarınız da eğrilik vardır. Bu konuda çok tecrübem oldu.

Çok doğru, 110-120 km. titremeleri benim de gördüğüm genelde arka tekerlekten çıkıyor..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bendim de aynı sıkıntı var, jant eğriliği için birşey yapılmıyor mu kaç kere balans yapıldı lastik değişti yaz kış, titreme duruyor. Jantın birisine kaynak varmış, arkaya takıyorlar onu birde [emoji848]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
22 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Çok doğru, 110-120 km. titremeleri benim de gördüğüm genelde arka tekerlekten çıkıyor..

Doğrudur, yalnız lastikte yapar, jantlarım sağlam,  aynı hızda bende şuan var, sağ arka teker taban kısmında haffiten balon yapmış, bu hıza çıkınca titreme başliyor ve hızlandıkça titreşimde artarak devam ediyor....

7 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bendim de aynı sıkıntı var, jant eğriliği için birşey yapılmıyor mu kaç kere balans yapıldı lastik değişti yaz kış, titreme duruyor. Jantın birisine kaynak varmış, arkaya takıyorlar onu birde emoji848.png

jant torna pres vs. ile düzelmiyorsa yenisi alınacak, ben olsam jantta kaynak varsa atarım jantı....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus titanyum jantı altın gibi nereden bulayım :) 17" e geçmek istedim ama denk gelmedi, 16" lastik aldık yeni, yüzeyi de çok kötü ama 16" jant a para vermek de gelmiyor içimden.

Kaynak dediğim ucunda 1 cm lik yer, 4 senedir ilk defa farkeden oldu lastik değişirken.

jant torna pres vs. ile düzelmiyorsa yenisi alınacak, ben olsam jantta kaynak varsa atarım jantı....
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Focus titanyum jantı altın gibi nereden bulayım :) 17" e geçmek istedim ama denk gelmedi, 16" lastik aldık yeni, yüzeyi de çok kötü ama 16" jant a para vermek de gelmiyor içimden.

Kaynak dediğim ucunda 1 cm lik yer, 4 senedir ilk defa farkeden oldu lastik değişirken.

tam kenarda minikse tamam o zaman idare eder...

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim araçta da başlarda vardı. Hemde bayağı vardı. Lastikleri değiştim, rod ve balans ayarı yaptırdım. Sol arka teker yamuktu onu düzelttirdim büyük ölçüde geçti ama hafiften yinede var. Bunu da şöyle farkettim; eğer direksiyon ayarını sport yaparsam sert olduğu için tekerdeki darbeyi az da olsa iletiyor. Normale alınca geçiyor. Konforta alırsam zaten kuş gibi oluyor ama bu ayarla da 120 ile gitmek büyük risk. Çünkü kontrol sizden çıkıyor aracı zapdedemiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 25.05.2018 at 01:58, Habib İspirli yazdı:

Lastikler ne marka? 120 de titreme başladı diyelim, gazı bırakınca araba kedni hızı ile akarken de titreme var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...