İçeriğe Yönlendir

Araç muayenesinde manşpiyel problemi

Nedim Erol

Recommended Posts

Nedim Erol

Merhaba;

15 gün sonra araç muayenesine gideceğim. (TÜV )( connect 2006dlx )

Aracımda resimde de belirttiğim şekilde yan kenarlarda (basamak ) ve arka kısımda maşpiyer bulunmaktadır.

Bunların takılı olması sebebi ile muayenede bir sıkıntı çıkarmı ? Bu tarz ilavesi olan araçların muyeneden geçemediğini duydum.

Böyle bir problem yaşayan var mı ?

Tşk..

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
http://www.tuvturk.com.tr/ sitede en çok merak edilenlerde en son resim de sökülmesi gerekir diyor.Başıma gelmedi ama işyerimdeki arkadaşlar söktürüp muayene ettiriyorlar araçlarını..
Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Nedim bey; İki ay önce aracımın muayenesi oldu ,aracımda yan ve arka basamaklar mevcut ve hic bakmadılar bile onlara ,sizinkide sorunsuz gececektir hatta basamaklardan hic bahsetmeyin ,en kötü ihtimal yafif kusurlu gecer.

Yorum bağlantısı
Nedim Erol
Nedim bey; İki ay önce aracımın muayenesi oldu ,aracımda yan ve arka basamaklar mevcut ve hic bakmadılar bile onlara ,sizinkide sorunsuz gececektir hatta basamaklardan hic bahsetmeyin ,en kötü ihtimal yafif kusurlu gecer.

Bu işin bir standartı yok galiba ..Eski sistemde bu şekilde 2 defa muayeneden geçtim. Problem yaşamadım..

Bunu kesin ve net öğrenmek mümkün değil galiba....

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

bence deneyin izin vermezlerse söktürürsünüz,geçerse zaten sorun kalmıyor :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
hafif kusurlu demek birdahaki muayeneye bu sorunla gelirseniz geçemezsiniz demek yani sizi bir yıl idare eder

aslında güzel bir uygulama çünkü bu tür aksesuarlar diğer araçlar için haksızlık ,özellkle ufak kazalarda

2 yıl idare eder

Yorum bağlantısı
Emre Özen
(düzenlendi)

bu aksesuarlar bildiğim kadarıyla ford'un da onayladığı aksesuarlar yani 0 km araç alırken en azından biz alırken bu aksesuarlardan istediğimiz birşey varmı diye sorulmuştu . işte saydılar şu bu şu bu dedim garanti kapsamında birşey etkiliyor mu diye hayır kesinlikle etkileme yok firmamızın önerdiği aksesuarlar bunlar zaten demişti.. banada saçma geldi ve taktırmadım daha doğrusu artık connectlerde bi standart haline geldiği için taktırmadım. aracı satarken böyle birşeyi söyleyen yetkili firmanın yada kişinin öncelikle muayeneden haberdar olması gerekli değil mi ? resmen 300-400 tl daha k

tarihinde Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yilmaz Özbay

Bende aracımın muayenesini TÜV istasyonunda yaptırdım marşbiyel ve nikelajlara bişey demiyorlar ama camdaki filim hafif kusur gösterildi, Havalı korna, Spoylerdeki fren lambası, ilave lambalar yasak.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nedim Erol

Merhaba ;

Dün aracımın muayenesini yaptırdım.

Görevli ;

kamyonetlerde maşpiyerlerin yasak olmadığını hatta ulaştırma bakanlığından gelen yeni uyarı ile binek araçlarda da serbest bırakıldığını söyledi.

Park lambasının farklı renkte yanmasından dolayı hafif kusurlu olarak muayeneden geçtim.

İlgilenen arkadaşlara duyurulur..

Yorum bağlantısı
Sefa Bostan

ya bu marşpiyeller connecti sıfır alırken bile takıyolar üstüne eger muaynede sorun olacaksa neden takıyolar !

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
ya bu marşpiyeller connecti sıfır alırken bile takıyolar üstüne eger muaynede sorun olacaksa neden takıyolar !

bence yasaklamakla iyide yapıyorlar,bu marşpiyel ve ön arka tampon korumaları kaza anında çarptığımız insana zarar veriyor,belki yerinden koparak aracın içine girerek bize ve başka araçlardaki insanlara zarar veriyor.

tamponların görevi düşük hızlarda çarptığımız yayaya en az zararı verecek şekilde tasarlanmıştır,bu demir veya aluminyum parçaları takarak ,başkalarının hayatını riske atmış oluyoruz.

marşpiyeli takmakta amaç nedir ?.

tel maşa görünümündeki bu aksesuarlar genelde amerikan jeeplere takılıyor,onlarda bile kötü görüntü yaratıyor.bizimkisi tamamen özenti.

doğan görünümlü şahin olma ezikliği.

bana faydası olmayan aksesuarı takmam.merdiveni asla :baby:

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu

Benim bi tanıdığım arkadaşın doblosunda da port bagaj, yan ve arka marşpiyeller vardı ve araç ticari olarak gösterildiği için senede bir kez muayeneye girmesine rağmen hiç sorun yaşamadı ama bunun standartı varmı var ney bilmiyorum.

Ayrıca connecte merdiven taktıran arkadaşlara burdan seslenmek istiyorum arkadaşlar hiç yakışık bişi değil ya ona verceğin para ile bakım yaptır daha iyi :lol2:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

üstüne havuz yaptırıp,merdiveni daha uzatıp tramplen yapıp atlayacağım .

yurdumun insanı işte,havuzda yapar pembe peluşta koyar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...