İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 güneşlik tamiri

Burçin Kabasakal

Recommended Posts

Burçin Kabasakal

Değerli üyeler, Mehmet ÖZYÜREK Bey'in yardımıyla yaptığım tamiratı anlatmaya çalışacağım. Gereksiz olan kısımları veya resimleri yöneticiler değiştirir ya da silerse sevinirim. Burçin KABASAKAL

Not: Şoför tarafı dörtlü cam düğmesinin kırılan kısmının izahı yolda...

grnt133.jpg

kapakaltaynavesolk.jpg

grnt132.jpg

84722216.jpg

82432936.jpg

grnt134.jpg

işlemlerin devamı bu adreste tek tek yüklemek zor oldu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel olmuş..

Bende malum kapak yok... Detaylı bir çalışmaya da girmek istemiyorum...

Lambalar için anahtar takmayı düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Selim Kılınç

Elimden geldiği kadarıyla yapmaya çalıştım. Ayrıca güneşlik tutucu tırnaklarını da tanesi 20tl den alıp yeniledim son halini swicth mi button mu adı neydi ondan ekleyeceğim bilahare onlarıda çeker gönderirim beyler...

16h0unp.jpg

2mww0fm.jpg2l8w2tt.jpg

wpkea.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

Buraya kadar herşey kolaymış asıl iş bundan sonra halen sabırla uğraşıyorum vidalı olan tutacakları söktüm vay gavur vayy kablolar dolgu malzeme içerisinde bende kablolara ulaşabilmek için kestim o bile zor sakın el atmayın derim. Bakalım oldu oldu olmaz ise yenisi 100tl çifti 200tl olmadı ışıksız 35tl bakacağız artık.

286vp6x.jpg

15xnzh1.jpg

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak
(düzenlendi)

Buraya kadar herşey kolaymış asıl iş bundan sonra halen sabırla uğraşıyorum vidalı olan tutacakları söktüm vay gavur vayy kablolar dolgu malzeme içerisinde bende kablolara ulaşabilmek için kestim o bile zor sakın el atmayın derim. Bakalım oldu oldu olmaz ise yenisi 100tl çifti 200tl olmadı ışıksız 35tl bakacağız artık.

286vp6x.jpg

15xnzh1.jpg

Selim Bey ellerinize sağlık buradan güzel görünüyor çalışmanız. Acaba yenisi ve ışıksızı nerde (dükkan/internet) ve hangi satınalma seçenekleriyle satılıyor bilgi alabilir miyiz acaba?

tarihinde Hakan Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Selim Bey siz guneşliğin o kablolarını neden ordan açma gereği duydunuz direk lambanın alt kısımdan ince bir kablo çekilip etrafına yaptığının plastik malzemeye küçük bir anahtar ile daha iyi olmaz mıydı?

Bende sadece kapaklar yok, lambaları yakan kapağın açılması değilmi normalde.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

Selim Bey siz guneşliğin o kablolarını neden ordan açma gereği duydunuz direk lambanın alt kısımdan ince bir kablo çekilip etrafına yaptığının plastik malzemeye küçük bir anahtar ile daha iyi olmaz mıydı?

Bende sadece kapaklar yok, lambaları yakan kapağın açılması değilmi normalde.

Fevzi bey orjinaline yakın olsun dedim ama gavurun dip uclarında resimde yok içerideki kabloyu bulmaya çalıştım uclarını bıçağın ucunu kızdırarak yontmaya çalıştım kablolarına ulaşmak için çok zor yaptıktan sonra dışdan sonradan aklıma geldi.

Kapağın açılması 2. Anahtar 1. Anahtar günüşliği dönderdiğinizde ilk akım ondan geliyor iki kademeli...

Ayrıca zıkım öyle zorları ki nasıl plastik anlamadım erimiyor velet. İç kısım bile dolgu aman deyim girmeyin işte son halide bu...

Birde renkler uymamış olabilir aynı tonda bulamadım napalım kısmet.

2uqk4lv.jpg

2e6810l.jpg

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Uluer

e8to9t.jpg

2qjvi28.jpg

wqx9o8.jpg

Ford Mondeo MK2 kafamıza göre takılmaya devam...

çok güzel olmuş elinize sağlık... bu arada nikelajlar orjinalmi yoksa universal nikelejlardan kendinizmi yaptınız?

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

2wd9f6e.jpg

Emre bey metre usulü akseuarcılarda var. Şu kalorifer yerlerine geçirilenlerden arası açık iç kısmı yapışkanlı olanları sıcak soğuk yönlendirmelede ölçüp kesip taktım, ayrıca cama yakın olan uzun kısmıda aynı malzemeden yaptım çok güzel oturdu fakat ara kısımlarını açmadım direk oturdu zaten bence en iyisine o boşluklarıda çok iyi kapadı.

Tek farklı yeri klima yönlendirme sıcak-soğuk düğme etrafınıve soldaki aydınlatma anahtarı çerçevesini de yine aynı dükkandan metre usulü tek tarafı yapışkanlı başka bir çeşit idi onlarıda çaplarını ölçerek kestim japon takviyesiyle otutturdum.

Benim en çok hoşuma giden kısım ise ön camın ön kısmındaki boydan boya çektiğim kısım oldu gündüz yolda giderken öndeki adacın seyir mesafesini çok iyi ayarlamak için çok ideal denemenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Uluer

Emre bey metre usulü akseuarcılarda var. Şu kalorifer yerlerine geçirilenlerden arası açık iç kısmı yapışkanlı olanları sıcak soğuk yönlendirmelede ölçüp kesip taktım, ayrıca cama yakın olan uzun kısmıda aynı malzemeden yaptım çok güzel oturdu fakat ara kısımlarını açmadım direk oturdu zaten bence en iyisine o boşluklarıda çok iyi kapadı.

Tek farklı yeri klima yönlendirme sıcak-soğuk düğme etrafınıve soldaki aydınlatma anahtarı çerçevesini de yine aynı dükkandan metre usulü tek tarafı yapışkanlı başka bir çeşit idi onlarıda çaplarını ölçerek kestim japon takviyesiyle otutturdum.

Benim en çok hoşuma giden kısım ise ön camın ön kısmındaki boydan boya çektiğim kısım oldu gündüz yolda giderken öndeki adacın seyir mesafesini çok iyi ayarlamak için çok ideal denemenizi tavsiye ederim.

çok tşk ederim ilk aksesuarcıya gittiğimde resimleri gösterip aynısından yapacağım... :)

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Hafiften japonlamayı unutmayın ama heryerine sürmeyin en ucu orta ve diğer ucu yeterli. Boşluklara yerleştirirken nikelajların açılabilir ucları oluğun içine doğru gelecek ekilde yerleştirin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...