İçeriğe Yönlendir

Astra Ön ızgara modifikasyonu

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Özdemir Deniz

Epeydir aklımdaydı, bugunde izinli olduğum için gidip uğraşayım dedim. Sabah 10 gibi kaportacımın yolunu tuttum.

öncelikle ızgarayı söktüm, arkadan 6 tane vida ve 2 tırnak tutuyor. sonra ızgara yerinden biraz geniş 2 tane farklı ızgara yapabilmek için tel aldım, biri ince gözlü (arkaya) diğeri biraz daha geniş baklava dilimli (öne). ustam bunları işleyebilmek için önce orjinal panjur boyunda sactan bir kalıp kesti

Gönderilen Resim

bu arada ben de panjurun arkasında birikmiş o muhteşem pislikleri temizledim :p

ince gözlü ızgarayı öncelikle arka yüzeye göre kestik

Gönderilen Resim

ön ızgaraya göre kesilen sac kalıp da bu

Gönderilen Resim

sonra bu kalıp yardımıyla öne gelecek olan ızgarayı hallettik (sacın üzerine gözenekli teli kıvırarak)

Gönderilen Resim

resimlemeyi unuttuğum bir kısım kalmıştı. geriye yapılan ince gözlü ızgara ile öne yapılan ızgarayı kuvvet binecek olan noktalarından telle birbirlerine bağladık ve kalan yerleri de sıcak silikon ile birbirine tutturduk

sonra mat siyaha boyama aşaması geldi

Gönderilen Resim

boyandıktan sonra montaja hazırdı. fakat ızgara aralarından eski ızgaranın sabitlendiği kalın kısımlar belli oluyordu. buralara da reklamcıdan aldığım suya dayanıklı siyah şeritleri yapıştırıp ızgaranın oturacağı bölgelerin alt zeminini siyaha dönüştürdüm. iki tane vida ile kaput altından ustam ızgarayı yerine sabitledi. bu arada daha önce astra gsi'dan sökülmüş bir köpekbalığı gördüm dükkanda. onu da kırmızıya boyatıp alt köşeye yapıştırdım. fena da olmadı sanki :moil:

bu arada Ankaradan getirttiğim 2 far kaşı da araç rengine boyanmıştı. çift taraflı bant ve siyah silikon ile bunları da sabitledik. sonuç bu

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

hazır bunlar olmuşken egzoz ucu da kafama takılıyordu, aradan çıkarıverdik :D

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Irmscher tarzı olmuş,e güzel olmuş hayırlı olsun güle güle kullan abi. :D

Arkadaşlar da aynı şeyi söyledi Cihan , sağolasın

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Eline sağlık güzel olmuş.Biraz hırçınca göründü gözüme.Ama sanki araba ledli stop isterim diye bağırıyor. :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yiğitcan Coşar

Sanki kaput değişmiş gibi geldi gözüme:) çok güzel olmuş ellerinize sağlık :)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Hoşuma gitmeye başladı bu astra ama :) :) elinize sağlık taşsız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...