İçeriğe Yönlendir

Focus mu C-max mı

Can Karacaer

Recommended Posts

Aydan Aykac

C-max aslında iyi araç fakat egr'yi kafadan iptal gerekiyor. Enjektorü kısa sürede becermemek için iyi mazot istiyor. Ben degiştirmesem hala kullanabilirdim. Egr malesef ülkemizde lüks sayılır. Normal mazot üretimi durdurulmadıkça egr ülkemizde iptal edilmeli.

Yorum bağlantısı
Melih Uyar
(düzenlendi)

EGR gereksiz değil dizel arabalar gereksiz araçların hepsi tüplü olsa ne egr ya gerek kalır ne de katalızöre

tarihinde Melih Uyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

SOnuçta 1.6 tdci motor sorunlu ise sadece Cmax'te değil artık yeni focuslarda da kullanılıyor. Bu sorunlar sadece Cmax'e has mı, yoksa ilk onda kullanıldığı için mi bu kadar fazla ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet Büyüktopçu

Merhabalar,

Beyler Ford Focus ile Ford C-Max arasında ne gibi fark var? C-Max'ı niçin ve hangi nedenlerden ötürü tercih etmeliyiz?

Gördüğüm kadarıyla C-Max'ın tavan yüksekliği fazla olduğu için içi daha ferah duruyor. Ama onun dışında sanki bariz bir fark yok gibi. Herhalde arka koltuklardaki diz mesafesi de aynı.

Sonuç olarak hangisini hangi kriterleri göz önünde bulundurarak tercih etmeliyiz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Neden C-Max;

Daha geniş iç hacim + bagaj, daha geniş görüş alanı.( Biraz cip gibi :D )

Daha esnek kullanabilen iç hacim.

Bence arka diz mesafeleri daha geniş.

Birde kişisel tercihler.Ben mesela focus diye çıkmıştım yola ancak kullanıcıların olumlu ifadeleriyle Cmax tercih ettim ve oldukça memnunum....

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Bu tip arabaları asla sevemeyeceğim herhalde.

Cayenne bile olsa bana sanki yüksek araç devrilecekmiş gibi geliyor. O açıdan özellikle yüksek hızlarda alçak araçlarda kendimi daha sağlamda hissediyorum.

Ama diğer yandan şehir içinde yüksek araçların rahatlığı bir başka oluyor.

Yorum bağlantısı

İster arkada ister önde oturun, dizlerinizi kırmanız gerekmiyor.Minibüs gibi oturabiliyorsunuz.Oturma pozisyonu focusa göre daha rahat.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arka bagaj kapısını açıp oradan ön cama doğru bakarsanız c-max in hacim ve yükseklik farkı daha iyi anlaşılır...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Alçak Araba daha iyi yol tutar diye bir şart yok. Benim Fusion, Civicten daha iyi yol tutuyor. Civic yerden sigara paketi kadar yüksek, Fusion nerdeyse 2 katından fazla ama daha iyi viraj alıyor.

Bu fiesta ve Fusion gibi Bir fark. Alt yapı, Şase ve motor aynı. Ama diğer yerleri kaportası, Karoseri farklı. Benim fistanın arka koltuğunda oturmam için kafamı sağa yada sola eğmem gerekiyor. Fusionda böyle değil. Ve fusionun bagajıda daha büyük.

C-max İşlevsellik olarak Focustan daha iyi. Ama Focusun zevkide bir başka.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bence çok fark yok hatta Focus C-max ten daha kullanışlı.Kolay park,konfor,ve gösterişli olması + ları

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben aile arabası olduğu için tercih ettim. Focus da güzel. Ancak Focus HB'in bagajı C-Max kadar yeterli değil. Focus Sedan da o kadar güzel değil, bu yüzden neredeyse aynı fiyat olan C-Max'i tercih ettim.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Bu tip arabaları asla sevemeyeceğim herhalde.

Cayenne bile olsa bana sanki yüksek araç devrilecekmiş gibi geliyor. O açıdan özellikle yüksek hızlarda alçak araçlarda kendimi daha sağlamda hissediyorum.

Ama diğer yandan şehir içinde yüksek araçların rahatlığı bir başka oluyor.

C-max in o kadar yüksek olduğunu tavan yüksekliğinden dolayı düşünüyorsunuz herhalde, o kadar yüksek bir araç değildir.

İster arkada ister önde oturun, dizlerinizi kırmanız gerekmiyor.Minibüs gibi oturabiliyorsunuz.Oturma pozisyonu focusa göre daha rahat.

Siz öyle düşünün 1,65 boyla o çok beğendigimiz diz mesafesini dar bulan, buna karşın 1,75 boyla oldukça geniş ve rahat bulan da var :kutlama:

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

c-max a bindikten sonra diger binek araçlarda sanki ayalarım yere degecekmiş gibi geliyor.

gögüs derinligi uzun oldugu için normal araçlarda sanki cama yapışmışsınız hissi oluyor daralıyorum.

bende focus sedan düşünmüştüm başta. ama şu an seçimimden memnunum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Tayyar Y

Mükemmel bir araç yıllardır reno 11 flash kullandım demek eşeğe binmisiz.Torku mükemmel güçü mükemmel

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Mükemmel bir araç yıllardır reno 11 flash kullandım demek eşeğe binmisiz.Torku mükemmel güçü mükemmel

Yazık değil mi flash'a bende kullandım senelerce hala motor sesi kulaklarımdadır. Yol tutuşu kötüydü bile diyemem ama zevkli bir araçtı.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

geçen yaz oglumun zoru ile aldım c max ı ama aralık ayından sonra hep dua ettim nednemi çünkü aralıkta iki dizimde agrıdan perişan etti ve yaklaşık 6 ay degnekle gezmek zorunda kaldım bu arada hergün de vazifeme gittim (ögretmenim) her araca bindigimde önce ogluma sonra ford a dua ettim böyle bir araç ürettikleri için çünkü doktorlar dizlerimi bükmememi söylemişlerdi yürümyü bile yasak edeceklerdi nerdeyse işte bu aşamada bu c MAX SAYESİNDE 6 AY SORUNSUZ geçirdim oysa bir arkadaşatas 2007 focus vardı bu dizler ile onun aracına bindim ve hemen indim çünkü dizlerim fena etti.

inip binmesi süper ötesi rahat bir araç ayrıca tavan yüksek ama taban alçak dolayısıyla ayak hareketleri rahat ben bu sebebden memnunum ama esas ford un memnuniyeti her halinde fazlasıyla kendini hissettiriyor

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hyarettin hocam geçmiş olsun.

ben arabama binerken taksi,münibüs,jip gibi görüyorum, benziyor yalanmı? :nazar:

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Hayrettin Bey, öncelikle geçmiş olsun. Mesajınızı okurken önce araç için kötü birşeyler diyorsunuz sandım. Şaşırdım. Sonra aracı övdüğünüzü gördüm. Anlayamadım. Döndüm başa tekrar okudum. Sizden bir ricam olacak: Lütfen noktalama ve imlaya dikkat eder misiniz? Okumakta ve anlamakta gerçekten çok zorlandım doğrusu.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Özür dilerim isa bey sizi zorladıgım için ancak bu da benim sıkıntım işte yıllarca F klavye kullanımı sonucu sıkça yanlış harf basma ve noktalama işaretlerini sıkça ihmal etmeyi yapıyorum. nekadar dikkat etsemde bu böyle. ayrıca çok hızlı yazmamında bunda payı var tabii.

ben düzeltemek için kendimi alıştırmaya ugraşırken, baktım ki beni okuyanlar, beni okumaya alışmış :D

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

lokman bey teşekkür ederim,

gerçekten cmax iniş binişte insanı oldugunca rahatlatan bir araç sedan veya hb ler ile arasında ciddi fark var hatta bir cip e binerken yükselerek biniyorsunuz ama cmax da dümdüz hani derizya; düzayak diye sanki öyle

ben de şunu tasvir ediyorum eski usulde evlerde divan olurdu işte sanki divan da oturur gibi diyorum

ayrıca benim en hoşuma giden bir özellikde vites kolunun konumu ve yeri kolcak kol altında iken sadece bilek hareketi ile vites degiştiriyorsunuz kol hareketi yok. bu benim çok hoşuma gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Guest Hakan Yal

Merhaba Arkadaşlar;

Bir arkadaşım da 2005 model c-max tdi ghia var kilometre olarak 125.000 de. Fiyat olarak ise 24.000 lira . Aracın bakımları yeni yapıldı.Bu araçta benim için sıkıntı olacak kilometresinin yüksel olması.Bu araç hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

Lütfen Arkadaşlar;

Yorum bağlantısı

gerçekten c max 1 numara tam bir aile arabası kullanmayan bilemez geçen düğüne gidecektik arabaya 9 kişi bindik bagaja iki kişi rahat sığdı

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)
gerçekten c max 1 numara tam bir aile arabası kullanmayan bilemez geçen düğüne gidecektik arabaya 9 kişi bindik bagaja iki kişi rahat sığdı

Araba ağlamadı mı :nazar: bana bu kadar yüklenmeyin diye....

Merhaba Arkadaşlar;

Bir arkadaşım da 2005 model c-max tdi ghia var kilometre olarak 125.000 de. Fiyat olarak ise 24.000 lira . Aracın bakımları yeni yapıldı.Bu araçta benim için sıkıntı olacak kilometresinin yüksel olması.Bu araç hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

Lütfen Arkadaşlar;

Alacağınız aracın km düşük olabilir ama oynanmadığını nereden bileceksiniz. Ne olursa olsun yine de sorun çıkabilir ama bu km c-max için çok değil güvendiğiniz bildiğiniz bir araç ise baktırıp alın. içiniz rahat etsin

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Güler
Araba ağlamadı mı :p bana bu kadar yüklenmeyin diye....

Alacağınız aracın km düşük olabilir ama oynanmadığını nereden bileceksiniz. Ne olursa olsun yine de sorun çıkabilir ama bu km c-max için çok değil güvendiğiniz bildiğiniz bir araç ise baktırıp alın. içiniz rahat etsin

Merhaba arkadaşlar, ben iki senedir c-max kullanıyorum.Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.Özellikle çocuklu aileler için mükemmel.Küçük çocuğu olanlar çocuğu indirip bindirirken çok rahat edecekler.Çünkü kapılar oldukça yüksek.Bagaj kapağıda sw gibi açıldığından büyük eşyalarıda rahatlıkla yükleyebiliyorsunuz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...