İçeriğe Yönlendir

1997-2000 (eski kasa) model mondeo'larda yüksek hızda içerideki ses

Misafir

Recommended Posts

Herkese iyi akşamlar,

Aslında başlık mevzuyu anlattı daha fazla kısaltamadım çünki. Kısaca konuyu belirteyim. Eski kasa mondeo kullanan arkadaşlar; arcınızla 120km hızı geçtikten sonra içeride rüzgar sesine benzer bir ses geliyor mu? Dün aracı biraz yüksek hızda test etme imkanım oldu ve ben açıkçası bu kadar yüksek bir ses beklemiyordum içeride. Bu yüzden aynı aracı kullanan arkadaşlar sormak istedim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hakan Gümüş

Benim arabamda 98 mondeo ama ben yüksek hızlarda sizin söylediğiniz gibi bir ses duyumlamadım. Mutlaka fitil vb. yerlerinden geliyordur.

Yorum bağlantısı

Fitiller sağlam, yırtık dahi yok, lastikler son günlerini yaşıyor ama tarif ettiğim sesin kaynağı gibi durmuyor. Yani hafif cam açıkken gelen ses gibi oluyor. Ön camı felan yokladım aralık mı var diye:)) ama orda da bir hata yok.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar. Bi kontrol etmem gerekiyor dediğiniz noktaları.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
  • 9 yıl sonra...
Yiğit Çalıcıoğlu

Bende de aynı problem var.(mondeo mk2 glx) Lastikleri yeni aldım fakat dediğiniz gibi 120km/h ve daha sonrasında içeriye rüzgar sesi alıyor. Cam fitillerim/sıyırıcılarım ölü durumda. Bir de başka bir sorun daha var, aracın klima/kalorifer/havalandırma kapalı konumdayken (klimanın nereye üfleyeceğini ayarladığımız buton ortadaki noktadayken) tıssssss diye sürekli ses geliyor. Bu kısık ama rahatsız edici ses sizlerde de var mı acaba? Bu sesi kesmenin bir yolu var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hava yönlendirme sistemi emme vakumu ile işler. Minik hortumlar da kaçak olabilir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Bir saat önce, Yiğit Çalıcıoğlu yazdı:

Bende de aynı problem var.(mondeo mk2 glx) Lastikleri yeni aldım fakat dediğiniz gibi 120km/h ve daha sonrasında içeriye rüzgar sesi alıyor. Cam fitillerim/sıyırıcılarım ölü durumda. Bir de başka bir sorun daha var, aracın klima/kalorifer/havalandırma kapalı konumdayken (klimanın nereye üfleyeceğini ayarladığımız buton ortadaki noktadayken) tıssssss diye sürekli ses geliyor. Bu kısık ama rahatsız edici ses sizlerde de var mı acaba? Bu sesi kesmenin bir yolu var mı?

Çağlar Abinin dediği gibi emme hortumundan kaçırıyordur klima düğmesinin ordan geliyorsa düğmenin ordaki paneli söküp bakman lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...