İçeriğe Yönlendir

Yapım Aşamaları 4

Murat Erşen

Recommended Posts

Murat Erşen

bu aşamaları tamamlayacak araç 1976 model Chevrolet Nova Concoras.

araç sahibi ve yapıcak kişi sedat usta.

Gönderilen Resim

aracın komple sökülmesi ve incelenmesi işlemleri. artı yapım projesindeki ekstra ilavelerin hazırlanması.

Gönderilen Resim

motorun indirilmesi.

Gönderilen Resim

komple ön kaportanın sökülmesi.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

içinin sülmesi ve diğer yapım aşamalarının resimlerini bu hafta içinde eklerim.

yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Edirne'de ne kadar çok klasik araç olacak yahu... Allah kolaylık versin...

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

edirne de birşeyler oluyor. . .

yapımları tamamlanan ve başlanmış araçlar insanlara şevk veriyor olması çok güzel bir duygu.

bu tür araçların çeşit olarak çoğalması çok isterim. mesala güzel bir klasik spor araç ve kamyonetin yapımına başlanmasını eksiği tamamlar. kısmet tabiki.

bu araçları yapan ve emeği geçen bütün ustalara tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Valla benim zamanım ve param olsa, R107 kasa bir 450 SLC isterim...

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

www.sahibinden.com adresinde bir tane görmüştüm istanbulda bir öğretmenindi toplatılmak üzere başlanmış fakat yarı yolda kalmışlardı. araçta hasar yoktu. yanlız uygun bir fiyata vericeklerdi. eğer bula bilirsem bilgileri yollarım.

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

tavan daki ve iç taraftaki tadilat aşamaları.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

motorun bakımı yapıldıktan sonraki resimleri.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

abi sen daha başlamadan dön bence.ben nova falan göremedim. :blink:

denizden mi aldınız acaba (pas falan :B) )

eğer yine de kararlıysanız azminize hayran kalırım. :tap:

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

başlamak işin yarısıdır. :B)

yapım aşamasında bulunan ve çalışan herkes bu işe gönül verdiği için bu araçta çok güzel ve ayrıcalıklı bir araç.

yapılmayacağınız bir iş zaten hiç bir zaman olmayacaktır.

biraz hayaleri ve hedefleri yüksek tutmak gerekir bence.

bu aracın bitmiş fotoğraflarını görünce sadece aracı değil emeğin görüceğiz. ayrıca yapılmış olan sanatı görüceğiz bence.

bunu geniş imkanlarla yurt dışında yapan insanları hayranlıkla izliyoruz.

türkiyede yapılınca ve kısıtlı imkanlarla neden türk insanı diyoruz. bence yurt dışında yapan insalara türkiyede ve bu şartlarda yapmalarını istesek. acaba bizim gibi sonuca ulaşırlarmı yoksa yarı yolda havlu mu atarlar.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bunu geniş imkanlarla yurt dışında yapan insanları hayranlıkla izliyoruz.

türkiyede yapılınca ve kısıtlı imkanlarla neden türk insanı diyoruz. bence yurt dışında yapan insalara türkiyede ve bu şartlarda yapmalarını istesek. acaba bizim gibi sonuca ulaşırlarmı yoksa yarı yolda havlu mu atarlar.

Çok rica ederim.yalnızca espri yapmıştım.emeğe saygıda asla kusur etmem.(Hatta bir emek örgütünün il başkanıyım.)

Ben sadece işinizin gerçekten zor olduğunu söylemek istedim.

ama kendi düşen ağlamaz (bu bir espridir :B) )

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

:B)

kesinlikle emeğe saygılı olduğunuzu biliyorum. benim tek ve her zaman altını çizmek istediğim bir konuydu bu sadece.

bu forumda herkezin emeğe ve yapılan her yeni gelişimlere saygı duyduğundan şüphem yok. olsa zaten böyle bir foruma üye olmazdı sanrım.

ama bir konuyuda aydınlatmak istiyorum.

benim aracımın yapımı 6 mayıs 2007 1 sene olucak.

inan ki ne kadar zor görünürse o kadar zevk ve keyif alıyorsunuz. bazen çok basit bir aşamayı basit olduğu için iptal edip. zorlaştırıcağınız yeni projelere çeviriyorsunuz. bundan da inanılmaz mutlu oluyorsunuz.

sizinde bildiğiniz gibi delikanlı modellerdeki araçlara kendi tarzınızı ve ruhunuzu verdiğinizde gözünüzde hiç bir yüksek modelli bir araç olmuyor. zaten sizin aracınız gibi başka bir araç ta olmuyor.

şahsi fikrim. her otomobil severin bu türlü bir aracı olması. yüksek modelli araçlarda yapa bileceğinizle belli bir karekter verebiliceğinize inanıyorum.

fakat bu tarz araçlarda sizin bir eşiniz daha olmaması sizce nasıl bir duygudur. gerizini siz düşünün.

inanın aracın yapımı bittikten sonra aracı görmeye gelen insanlardan dolayı çizilicek diye içiniz cız ediyor.

( düşenin dostu olmaz mış :blink: )

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Resimlerin çekildiği ortam çok karanlık, bu sebeble iyi gözükmüyorlar. Ortamda bir kaç tane az tüketimli ampul ile aydınlatmayı arttırsanız. Çok daha iyi sonuçlar alırsınız, birde resimleri değişik açılardanda çekmeniz faydalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

aydan bey, dediğinize katılıyorum bir sonraki resimlerde dediklerinizi dikkate alıcaz.

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

novada yeni haberler . . .

Gönderilen Resim

aracın boyaya hazırlanış çekimleri

ama ufak bir sorun çıktı diğer fotoğraflarını malese ekliyemiyorum

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

evet artık bu aracın diğer yapım fotoğraflarını eklemenin zamanı geldi.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

ve boya atılma fotoğrafları . . .

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Erşen

arkadaşlar. sizi yeni novanın amatörce çekilmiş fotoğrafları ile başbaşa bırakıyorum. aracın geçirmiş olduğu aşamalar. yaklaşık 8 ay kadar bir sürede tamamlanmış.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

yorumlarını bekliyoruz arkadaşlar. . . ( bence çok güzel bir araç olmuş. her geçişimde durup izliyorum. )

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Çok şık ve güzel olmuş araç,sislerde yakışıyor bence

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

aracın iç özelikleri. merkezi kilit. otomatik cam. mp3,tv.ses sistemi. anfileri. gibi bir çok özeliği var.

yani bu aracı gelip yerinde bir görmenizi tavsiye ederim. ( sedat abi tekrar ellerine sağlık )

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Erşen

bu araç üstünde de yeni değişiklikler var. özelikle iç inde yakında o fotolarıda eklemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Işık

ben şaşırdım kaldım çok güzel bence Allah nazarlardan korusun...

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

evet ciddi bir el emeği sonunda çok güzel oldu. umarım böyle ustaların devamı gelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...