İçeriğe Yönlendir

Sony 6000 cd ye ekleme

Sinan Uzundumlu

Recommended Posts

Sinan Uzundumlu

selam arkadaşlarım abilerim..

forumda ufak bi araştırma yaptım ama bana tam anlamıyla yardımcı olacak bi konu bulamadım.

bendeki sony 6000 cd ye bişeler ekleyip müzik kalitesini biraz daha artırmak istiyorum.orjinal tesisat gayet tatminkar ama bana yeterli değil.ana üniteyle oynamadan ne gibi eklemeler yapılabilir? woofer, kolon,tweeter.. eklenebilirse max kaç watt a kadar ekleyebiliriz?amfi ekleyebilme gibi seçeneğimiz olabilirmi? herhangi bi ekleme yapınca seste bozulma olasılığı varmı?eski kaliteyi aratmasını istemiyorum.aracım hatchback olduğundan arkadaki tenteyi iptal ettirip onun yerine sunta falan eklemeyi düşünüyorum sizce verim alabilirmiyim?suntaya tek bi woofer yetermi?anlıyacağınız daha güçlü bass lazım bana.bagaja kutu bass düşünmüyorum malum bagajın hacmi zaten küçük, iyice küçülmesin.fazla tecrubem yok bu konularda yardımcı olursanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
(düzenlendi)

bagaja kutu bas koymazsan güçlü bas'ı direk unut . kabin şart . sert ve güçlü olması istiyorsan tabi

max kaç watt eklerim sorusu tamamen bütçenle alakalı istersen 2KW koy , istersen 150watt rms cevap; bütçen ne istersen koyarsın ama 1Kw üstü izalasyon ister hangi araç olursa olsun hiç değilse bagaj kapağı için

ama tavsiyem ana ünite değişikliğine gitmendir yoksa yeterli ayar yapamazsın yani sisteme daha iyi hükmetmek açısından

tarihinde Bahad?r Ta?polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

ya ben bitane sony subwoofer alıp tentenin oraya ekleteyim diyodum..

amfi+ kabin işine hiç girmek istemiyorum açıkçası.kabin bass portatif olursa olabilir ama :)

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

portatif olayı sana kalıyor arabadan taşıması ufak bi eziyet değil ama düşük hacimli bi bas alırsın olur biter yada daha ince bi mdfden yaparsın kabini

tenteye takacağın bas free air tip olması lazım pioneer'ın bi modeli var ama üretimi bittimi bilmiyorum açıkcası

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bende aslında böyle bişey düşünüyorum, bir amfi ve subwoofer.

Ama benim araç sedan, bagaja koyarsam hb kadar etkili olmaz sanırım?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Bende aslında böyle bişey düşünüyorum, bir amfi ve subwoofer.

Ama benim araç sedan, bagaja koyarsam hb kadar etkili olmaz sanırım?

maalesef öyle sedanlarda tavsiyem çift bas tek kabindir zaten en iyi verim alınan configler bu yoldan çıkılıyor ama tek 38lik portlu kabin ve kol dayamağından giriş açılması da ayrı bi config olarak düşünülebilir
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

maalesef öyle sedanlarda tavsiyem çift bas tek kabindir zaten en iyi verim alınan configler bu yoldan çıkılıyor ama tek 38lik portlu kabin ve kol dayamağından giriş açılması da ayrı bi config olarak düşünülebilir

valla anlamadım bişey.

Yani bagaja mı kabin yapmamız lazım?

38'lik port ne ki?

Kol dayamadan derken arka kol dayamadan bagaja falan mı? ve bu giriş ne için?

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
(düzenlendi)

bizim arkadaşın eski kasa sedan focusuna kabine tek bass koymuştuk (bagaja) gayet verimliydi.arka tarafta oturulmuyodu desem yeridir.kullanacağınız tesisatada bağlı tabi.bide arka plakalar mutlaka silikonlu olması lazım plakalıklar bass vurduğu anda iğrenç ses çıkarıyo.

benim aklıma amfi+kabin woofer olayı yattıda kafamda tek soru işareti var, o da illa amfi gereklimi?sony 6000 cd nin kendi amfisinin yeterli olacağı bi kabin bass olamazmı?olsada iyi verim alabilirmiyim?

tarihinde Sinan Uzundumlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

valla anlamadım bişey.

Yani bagaja mı kabin yapmamız lazım?

38'lik port ne ki?

Kol dayamadan derken arka kol dayamadan bagaja falan mı? ve bu giriş ne için?

kabin yapmamız lazım evet

38 lik derken 38cm lik bas demiştim

kabinler 3 çeşittir kapalı . portlu , band-pass

kol dayamağı derken arka kol dayamağının bagaja bakan yüzü kesilip bagaja delik açılacak yani

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Bahsettigin Player in uzerinde yazan degerler gercek degil nominal degerlerdir. O yuzden onlara aldanma.

Koymak istedigin kolonlar ın toplam kapasitesi ni karsılayabilecek bir yada birden fazla Amp koyman sart.

Eger koymaz isen kısa bir sure icinde player in cıkıslarını yakarsın

Ayrıca kolonlardan olması gereken ses cıkısının nominal degerini bile alamazsın.

Sana tavsiyem aldıgın kolon ve amp icin ayrıca compresor alman ve kablo larını iyi gecirken ve kaliteli bir kablo ile yapman. Bunun sebebi ileride yacagın eklemeleri sorunsuz kurman ve en az kayıpla gercek degere yakın ses kalitesi alman.

unutma dinledigin ses icin onemli olan yuksek ses degil kaliteli sestir.

player derken ana üniteyi kastediyosun galiba?dediğim gibi bu konularda fazla teknik bilgim yok. koymak istediğin kolonları demişsin istediğim tek şey woofer.fazla kolona ihtiyacım yok.sen biraz daha profosyonel çalışmamı tavsiye etmişsinde ben tek başıma bunları beceremem :rolleyes: ama sağdan soldan bilgi alır sorarım yinede.bu arada benim içinde amaç yüksek ses değil temiz ve kaliteli ses.inşallah becerebilirim bunu..

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
(düzenlendi)

Sinan tek derdin subwoofer ise Ali Sucunun sattığı zımbırtıyı al tak.

internette ufak bi araştırma yaptım fakat ayrıntılı bilgi blamadım thb 200a hakkında.hatta googlede Türkçe sayfalarda taratınca fordclubtr çıkıyo sadece :D

verilen linkte inceledim ama ordada fazla ayrıntılı bilgi yok, performansı nasıl acaba kabin kadar etkili olabilecekmi?koltuk altlarınamı monte ediliyo?ki zaten muhtemelen geri verilmiştir o alet Mertol abi, çünkü geçen p.tesi ye kadar süre verilmiş..

tarihinde Sinan Uzundumlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

sinan yeni çıkacak olan bir ürün var.henüz resim bulamadım ama sony nin en yeni serisi.kodu belli ama henüz hiç bir yerde stoğa girmemiş.biraz beklersen sanırım senin sorununu çözecek.bu woofer sadece 8 cm derinliğinde.ince bir bas kutusu ile bagajda pek yer kaplamıyacağa benziyor.araştırmaya devam eder,bir sonuca ulaşırsam haber veririm.bu da linki.

Yorum bağlantısı
Şems Akça
(düzenlendi)

Mertol abi varken bana pek laf düşmez ama (CA-TR nin ilk zamanlarından) müzik sistemi için bütçe öncelik aslında biraz.Amp siz hiçbi şekilde sub besleyemezsiniz.Ayrıca 6000 ile ne kadar ses alırsınız bilmiyorum ama giriş olarak 4 kanal bi jbl 75,4 , 12'' gt4 sub ve jbl in orta sınıf bir component takımını önerebilirim.İşçilik hariç 500usd gibi bir rakama mal olur sanıyorum.

tarihinde ?ems Ak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...