İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Kireçlenme

Yiğit Yurttaşen

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Alıp denemek istediğim bir ürün aslında. Etkisini bilemiyorum.

http://erdemboya.tic...e-oto-cami.html

Bunun bir benzeri elimizde var ama.. Kullanmaya korkuyorum.. Bazı camlara zarar verdiğini gördük.. Ancak hangi camlara zarar verdiğini çözemedik..

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Bizim arkadaşın arabasında vardı. Sirkeli bezi kireçli yere koyup bir süre bekledikten sonra ova ova çıkarmıştık.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

bir beze sirke damlatılıp cam silinirse kireç gider. ben aracı her yıkattığımda(petrol istasyonunda fırçasız sadece köpük ve basınçlı su), çek çek ile alıyorum camları, ne kireç kalıyor ne de su lekesi...aracıda kuruluyorum hiç sorun kalmıyor.

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

1 ölçü sirke (üzüm sirkesi) + 2 ölçü su yeterli olur.Mümkün olduğunca plastik aksam üzerinde fazla tutmadığınız sürece cam için zararı olacağını düşünmüyorum.Sonrasında hemen durulayıp uygun şampuanla yıkayıp durulanarak fayda vermesi beklenir.Fayda sağlayıp sağlamadığını anlamak için isterseniz ıslak bez üzerine sirke döküp camları bastırarak silmeyi deneyin.İşe yararsa detaylandırıp diğer camlar içinde uygulayın bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ön camdakiler kireç değil, kirmiş.. normal su ile çıkmıyordu, (nasıl kirse artık)

Bugün, deterjan ve amway cam sil ile silince tertemiz oldu :)

Peki kaportadaki kireçlenmeler ve lekeler? Yine sirke kullanabilirmiyiz?

Pasta :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

kireç olsa ne olacak, geçende sürekli fırçasız yıkattığım istasyona gittim, mezun öğrencim yıkıyordu fırçasız...sıvı köpük, peşine basınçlı su, sonra kendim kuruluyordum, o gün başka oğlan vardı yıkamada...köpükledi, ben de çay almaya gittim içeri, döndüğümde elinde fırça aracı ha bre ovalıyordu :angry: allah seni ıslah etsin dedim, gitti anam canım boya koruma...şimdi her taraf fırça çiziği içinde... :(

Kaçınılmaz son Abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...