İçeriğe Yönlendir

Ek Güvenceye Girmeyen Eksoz Spirali

Ahmet Özbey

Recommended Posts

Ahmet Özbey

aracım 2005 model c-max tdci +1 yıl ford ek güvenceye sahibim. aracımın eksoz spirali çatlak olduğu için ses yapma şikayeti üzerine Bursa şentürkler servisine gittim. fotoğraflarını çekerek otosandan onay almak için form doldurdular. netice olarak otosan dan red cevabı gelmiş. bana söylenen araç normal garanti kapsamında olsaydı değiştirirdik ama araç ford ek güvence altında olduğu için reddettiler diye açıklama yaptılar.

ford ek güvenceyi satarken normal garantiniz 1 yıl daha uzatılacak diye satmışlardı. şimdi bu parça nasıl olurda garanti kapsamında değişmez anlayabilmiş değilim.

bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Bir ek güvenceye girmeyen parçada bende var.

Arabayı aldığımda ek güvenceyi bana kendileri hediye ettiler(Önceki aracımda ford olduğundan).

2.5 yıl içinde direksiyonun derisi bozuldu ve dökülmeye başladı.Garantim varya bende garantiden yenileyin dedim.Otosana fotoğraflar falan yollandı.Gelen cevap şöyleydi."Ford güvence kapsamına direksiyon girmemektedir.Normal garanti süresinde başvurulsaydı direksyon yeniden kaplatılacaktı"

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

böyle bir saçmalık olamaz.ek güvence die milleti kandırıyorlar gercekten.ozaman ek güvence yaparken söylesinler bunu millette boşuna para vermesin.güvence güvencedir girmeyen parca olurmu ya.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Böyle saçmalık olmaz madem ek güvence verdiniz yapacaksınız, bazı arkadaşlarında sorunları olmuştu daha iyi bilirler ama, noterden ihtar çekmekten tüketici haklarına kadar şikayet ederseniz işiniz hallolur gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

gercekten sacmalık hem insanlardan normal garanti süresi uzatılmış gibi ücret al hemde sonradan garantiye girmeyen parça diye birsey cıkar o zaman ek garanti almadan önce insanlara liste verirsin bunlar ek garantiye girmez diye insanlarda ona göre karar verirler uzatıp uzatmamaya

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
aracım 2005 model c-max tdci +1 yıl ford ek güvenceye sahibim. aracımın eksoz spirali çatlak olduğu için ses yapma şikayeti üzerine Bursa şentürkler servisine gittim. fotoğraflarını çekerek otosandan onay almak için form doldurdular. netice olarak otosan dan red cevabı gelmiş. bana söylenen araç normal garanti kapsamında olsaydı değiştirirdik ama araç ford ek güvence altında olduğu için reddettiler diye açıklama yaptılar.

ford ek güvenceyi satarken normal garantiniz 1 yıl daha uzatılacak diye satmışlardı. şimdi bu parça nasıl olurda garanti kapsamında değişmez anlayabilmiş değilim.

bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

evet degişimi ek garanti gibi normal garantiyede almıyorlar. degişim yerine kaynak yapılmasını ve tekrar kırmasın diye şanzıman ile eksoz arasına bıraket takılması garantiden yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bugun bir arkadasimin arcinin egzoz spiralini degistirdik, taiwan mali spiral montaj dahil 55ytl. Bunun forda maliyeti cok daha dusuktur, boyle ufak paralar yuzunden kendilerine laf getiriyorlar..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)
Böyle saçmalık olmaz madem ek güvence verdiniz yapacaksınız, bazı arkadaşlarında sorunları olmuştu daha iyi bilirler ama, noterden ihtar çekmekten tüketici haklarına kadar şikayet ederseniz işiniz hallolur gibi geliyor bana.

Noterden ihtarname cekme maliyeti bile 100ytl nin ustunde..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

forda gittiğimde o konuyu özellikle görüşmek istiyorum.

ek güvence yaptırmak istiyorum ama şartları baştan görüşelim dicem,garantiye girmeyen tüm parcalarıda bilmek isterim dicem bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mert Can Üzger

Konu hortlamış ama ben de yazayım dedim

2007 Focus Dizel aracımın egzoz spirali garantiden değişti. Galiba bunlarda kronik bir sorun haline geldi.

Şu an direksiyonum parça parça kopmaya başladı. Servise götürdüm garantisi bitmemişken. Resim çektiler ve Otosan'a gönderdiler. Gelen cevap koca bir RED. Elin terlemesinden dolayı direksiyon aşınmış. Ulan gerizekalılar, direksiyonu terliyor diye elimizle tutmayacaz da ayakla mı tutacağız? İyice söylendim Otosan'a. Şu an direksiyonum daha beter halde. 3-4 güne kadar çıkma direksiyon alacağım artık. Başka çarem kalmadı...

Aracın garantisi bitti. Ek garanti için 600 lira para istendi benden. Yaptıracaktım ama fiyatları duyunca vazgeçtim...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Konu hortlamış ama ben de yazayım dedim

2007 Focus Dizel aracımın egzoz spirali garantiden değişti. Galiba bunlarda kronik bir sorun haline geldi.

Şu an direksiyonum parça parça kopmaya başladı. Servise götürdüm garantisi bitmemişken. Resim çektiler ve Otosan'a gönderdiler. Gelen cevap koca bir RED. Elin terlemesinden dolayı direksiyon aşınmış. Ulan gerizekalılar, direksiyonu terliyor diye elimizle tutmayacaz da ayakla mı tutacağız? İyice söylendim Otosan'a. Şu an direksiyonum daha beter halde. 3-4 güne kadar çıkma direksiyon alacağım artık. Başka çarem kalmadı...

Aracın garantisi bitti. Ek garanti için 600 lira para istendi benden. Yaptıracaktım ama fiyatları duyunca vazgeçtim...

Eldiven takıp kullanmak lazım :D

bu arada değiştirmek yerine 100- 150 ytl civarında deri kaplıyorlar bir düşünün isterseniz..

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Eldiven takıp kullanmak lazım :D

bu arada değiştirmek yerine 100- 150 ytl civarında deri kaplıyorlar bir düşünün isterseniz..

Benim direksiyon öyle böyle değil ama. Yarın çekip resmini koyarım. Sorun sadece simitten olsa çoktan yaptırmıştım bile. Simidi airbag kısmına bağlayan 4 kol var, işte o kollar kopmaya başladı. Ayrıca simitte de aşınma var. Her direksiyon çevirişimde parça parça elime geliyor, gıcık oluyorum. Dün sis farı almak için Dağdelen Oto'ya gittim. Kendisi Ford çıkmacısıdır. Direksiyonu bana 120 liraya bıraktı. Bu durumda değiştirmek çok daha iyi bir çözüm olur diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

120 ytl ve sağlam ise değiştirmek çok daha mantıklıdır tabiki..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...