İçeriğe Yönlendir

Volvo S40 1.6 Mı?yeni Mondeo 1.6 Titantum Mu?

Can Karacaer

Recommended Posts

Can Karacaer

S40=Focus<mondeo gibi bir denklem var elimizde...

Öte yandan S40 mondeo'dan daha tatmin edici bir performansa sahip olabilir, kullanmak lazım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

servis açısından ford tartışılmaz önde volvoya göre. ayrıca s40 bir focustur tepeden tırnağa. yani mondeo ile mukayese bile edilemez bence. volvo eskiden volvoydu :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Modeo-Focus-Volvo, servis yedek parça sorunu olmasaydı; Monde-Volvo-Focus

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Uçuk servis maliyetleri düşünülmeyecekse volvo ama yok hem büyük hem daha makul olsun denecekse mondoo olaiblir bence.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Iki aracida 1 yildan fazla kullanmis biri olarak soyleyebilirim ki,

Focusla ayni fabrikada yani Belcikada uretiliyor olmasina ragmen, bazi parcalari ortak olmasina ragmen Volvo nun heryeri kalite kokuyor resmen. Volvo nun agirlik dagilimi daha dengeli, bunda arka camurluklarin daha agir ve kaputun aluminyum olusunun da etkisi var sanirim. Focusu cok zorlarsaniz arkadan kaymaya basliyor, Volvo da daha zor bu.. Standart STC var Volvo da fazladan.. Camin onundeki kart tutucu, one tam katlanabilen on koltuklar, kaza aninda dizinize zarar vermesin diye yukari alinmis kontak anahtari gibi bir cok kucuk detaylar var Volvo da.. ic plastikler Focusla kiyaslanmayacak kadar kaliteli..

Servis maliyeti icinse daha once de forumda gecmisti ben yine yazmistim S40 1.6D ve Focus 1.6TDCI bakim fiyatlari neredeyse ayni.

Ancak Volvo bakimi 10k da Focus 15k da yapiyor..

Araci garantisi bitene kadar kullanacaksaniz isletim maliyeti cok yakin olur bence..

Ben Focus u aldigimda Focus 37 bin lirayken S40 53 bin liraydi yani 16 bin lira fark vardi. Sonra Volvo fiyat kirdi, suanda Focus 1.6TDCI ghia ile S40 1.6D ayni fiyat neredeyse. Bir de S40 i dinamik alacaksaniz yani deri doseme, elektrikli surucu koltugu, DSTC, 6li MP3 lu CD, Xenon gibi ozellikler geliyor ki tam super olur bence..

Ama Mondeo diyorsaniz is degisir, yani 1.6 benzinliyse Mondi, 1.6 dizelse kesinlikle Volvo derim..

Bu arada 2008 S40 in el frenini hic begenmedim garip olmus biraz :blink:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Necat Ertan

S40 kasa yenileyecek mi? Neden bu kadar fiyat indirimine gittiler?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
VOLVO tabiki.mondeo 30 yıl dayanırsa volvo 50 yıl dayanır ama dizel mondeoya benzinli volvoysa mondeo seçerdim

Ne gerek var 3-5yıl dayansın yeter.

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

Volvo derim ben.1,6 Dizel alınır.Altyapısı Focus olduğu için parça sıkıntısı çok çekmezsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

aracı ford servisine kabul ediyorlar mı ki? 5-6 yaşını geçmiş araçlar için olabilir ama? (honda-rover vs).

Şimdi araç alacak olsam. Yerlimtrak birşey almaya çalışırım. Toyota felan. dış açık 30milyar dolar.

Yorum bağlantısı
Utku Çay

Bence S40. Kaliteli kompak bir araç sahibi olmak için iyi bir seçenek

üstelik Mondeo fazla büyük ve tasarımı yandan ve arkadan iyi değil bence

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

3.37 den 50 liralık benzin alıp,çeyrek depo anca ettiğini görmek ne acı bişeymiş yahu. Allah bu bmw'nin deposunu hangar gibi yapanların bin belasını versin. :nazar: Lpg olmasa nolurmuş?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Onuda gider sedan alır dış açığa yardımcımı olurdun? :)

Şu Hondanın Hybrit Civic'ine LPG takılabiliyormu acaba...

Mondeo kullanıyorum, bugünde olsa gene mondeoyu alırdım..

Sedan ithal değil mi, doğru valla. Hondaya kaldık. Onun da plastikleri takır tukur.

Sen yeni aldın arabayı Mertol. Azcık bin :)

Benim hakikaten içim acıyor luzumsuz ithal mallara. milliyetçi günümdeyim bugün. :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Guest Sinan Akg

bende volvo diyorum ama mondeoda çok güzel...Bende olsam kararsız kalırdım ama volvo alırdım heralde :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

ben mondeo alırdım. s40 focusla aynı zaten birazcık kalitelidir belki. bi kere anahtarı ve konsolu çok iğrenç ama mondeo ona bin basar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...