İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2000 Buji Hakkında

Fatih Karadeniz

Recommended Posts

Fatih Karadeniz

Selam Arkadaşlar;

2000 model Fiesta Flair 1,25 Zetec arabamın bujilerini değiştirmek istiyorum. Ancak orjinal buji yerine Bosch'un super,super plus vs. diye adlandırdığı üç tırnaklı bujilerden kullanmak istiyorum. Bu üçtırnaklı bujilerden kullanan arkadaşlar var ise yada önerisi olanlar görüşlerini bekliyorum. Esen kalın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

faydası yok onların. o paraya bir takım cila yapın arabanız daha güzel çalışır. Yıkanmış ve cilalanmış arabanın dahaiyi çalışması dünya literatüründe de yer almaktadır sadece ben uydurmadım. Psikoteknolojik bir durumdur.

şurayı detaylı okursanız aynen yazar, arabanızı yıkadıktan sonra sürüşü bir başkalaşır daha iyi olur, der. Benim bu konuda ders verdiğimi biliyor muydunuz bu arada?

http://www.jnd.org/dn.mss/emotion_design.html

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Mehmet bey kaç kişi o linki tıklayacak diyemi koydunuz?

hakkattende tam dediğiniz konuyu anlatıyor :D

çaydanlıklar falan....

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Kesinlikle temiz araç daha iyi çalışıyor. :D Bizzat denemişimdir ve kağıt üstünde olamasa da kendi üstümde çok ciddi şekilde değişiklik farketmişimdir. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya konu değiştirmeye üstümüze yok ha.. :D

+

Temiz ve cilalı bir aracın sürtünme katsayısı düşeceğinden, hem çekişi artar hem yakıtı düşer.. :D

Ama bunlar % kaç olur bilmem :)

Yorum bağlantısı
Fatih Karadeniz

Mehmet Göktürk Bey, öncelikle çaydanlık linki için teşekkürler.:D Ayrıca diğer arkadaşlara da yorumlarından dolayı teşekkür ederim. Sanırım 4 adet normal buji alıp arabayı cilatacam:) Bide bi takım porselen çaydanlık alacam hanıma ne alakası varsa belki porselan çaydanlıktan çay içince araba daha düzgün çalışır ve az yakar:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bujiyle yola çıkıp çaydanlıkla eve varan bir forum burası :)

+

cilalı araç özelikle virajda başarılı oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Mehmet bey kaç kişi o linki tıklayacak diyemi koydunuz?

hakkattende tam dediğiniz konuyu anlatıyor :)

çaydanlıklar falan....

ingilizce bilmediğiniz ya da okumaktan sıkıldığınız için sadece resimlere bakacağınızı tahmin etmemiştirm. yazıda araba meselesinden bahsediyor. Çok değerli bir yazıdır geyik değildir.

şuracıgında bahseder

"AFFECT AND BEHAVIOR

Wash and polish your car: doesn't it drive better?

Affect makes us smart, that's the lesson of my current research into the role of affect.

"

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Mehmet Göktürk Bey, öncelikle çaydanlık linki için teşekkürler.:( Ayrıca diğer arkadaşlara da yorumlarından dolayı teşekkür ederim. Sanırım 4 adet normal buji alıp arabayı cilatacam:) Bide bi takım porselen çaydanlık alacam hanıma ne alakası varsa belki porselan çaydanlıktan çay içince araba daha düzgün çalışır ve az yakar:)

az yakma konusunda faydası olursa bilgilendiriniz lütfen :) :) :(

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...