İçeriğe Yönlendir

Araba Amfisini Ve Wooferı Evde Çalıştırmak

Fırat Bozkurt

Recommended Posts

Fırat Bozkurt

Belkide acaip bir konu oldu ama focustan çıkardığım amfi ve wooferı evde müzik setine bağlamak istiyorum.

Tek sorun amfinin gücünü nerden alacağım. Acaba elektrikçilerde satılan 12V luk ac-dc olarak ayarlanabilen adaptörlerle bunu yapabilir miyim?

Wooferı amfiye bağlandıktan sonra woofer çıkışını müzik setinin herhangi bir ses çıkışından alabilir miyim?

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden... :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıkma bir bilgisayar kasası bul ve onun besleme devresini kullan...

Normal adaptörlerin gücü yetmez bunlara...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araba anfisi için özel satılan adaptörler var. Yalnız problem şu: ses seviyesini nasıl kontrol edeceksiniz? Ev sistemlerinde ses kontrolu ev anfisinin üzerindedir. Veya ev sisteminin hoparlör çıkışınımı anfiye bağlamayı düşündünüz? Bilgisayar kasa adaptörünün kaldırabileceğini sanmıyorum. Zira onlardaki toplam 300 watt lık güçler adaptörden çıkan 4-5 kablonun toplu hali.

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

en az 500 w lık bir adaptöre ihtiyacınız var.amfinizin yüksek frekans girişi varsa oradan herhangi bir hoparlör ucundan bağlayabilirsiniz.ama eğer yoksa yüksek frekansı preamfi girişine çeviren adaptörler mevcut,onunla bağlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
Araba anfisi için özel satılan adaptörler var. Yalnız problem şu: ses seviyesini nasıl kontrol edeceksiniz? Ev sistemlerinde ses kontrolu ev anfisinin üzerindedir. Veya ev sisteminin hoparlör çıkışınımı anfiye bağlamayı düşündünüz? Bilgisayar kasa adaptörünün kaldırabileceğini sanmıyorum. Zira onlardaki toplam 300 watt lık güçler adaptörden çıkan 4-5 kablonun toplu hali.

Evet Çağlar Abi sesi müzik setinin hoparlör çıkışına bağlayarak kontrol etmeyi düşünüyorum. Acaba dediğiniz adaptörler tüm elektrikçilerde bulunur mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu adaptörler çokça sıkça bulunur. Yalnız müzik setinin hoparlör çıkışı ile anfi arasına çevirici adaptör de alman gerekecek. Yani piyasada anfi çevirici diye satılanlar. 20-40 ytl gibi fiyatları var.

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu
(düzenlendi)

amfinin gücünü bilmeden nasıl kaç wattlık bir güç kaynağının yeteceğini veya yetemeyeceğini söyleyebildiniz?

mersinde isen, balıkçı yaşarın ara sokağında, tam sokağın diğer ucunda köşede anadolu elektronik var. orada bulabilirsin ihtiyacın olan güç kaynağını. giderken amfinin manuelini de yanında götürmende fayda var.

tarihinde Cansel Kansu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
Bu adaptörler çokça sıkça bulunur. Yalnız müzik setinin hoparlör çıkışı ile anfi arasına çevirici adaptör de alman gerekecek. Yani piyasada anfi çevirici diye satılanlar. 20-40 ytl gibi fiyatları var.

Müzik setinin aux out diye iki çıkış var bunlar zaten direk amfi çıkışı değil mi?

balıkçı yaşarın ara sokağında, tam sokağın diğer ucunda köşede anadolu elektronik var.

Evet orayı biliyorum şu an KKTC deyim perşembe günü Türkiye ye geçeceğim o zaman bakacağım. Bu arada amfi 440 watt Blaupunkt model adıda GTA falan birşeydi ama hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ev müzik setlerinde birçok farklı isim/uygulama oluyor. Mesela Technicste anfide Out vardır ancak buraya Dsp li eko bağlayıp, Ekodan tekrar geri anfiye girilir. Sizin setin resmini (ön/arka) görebilirsem daha iyi fikir verebilirim. (Ev-araba sistemlerini birbiri ile çokça bağladım da :( ).

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

Evdekisistem o kadar da komplike bir şey değil. 3yıl önce aldığım philips home cinema özellikli bir müzik seti arkasında subwoofer out,aux in ve aux out olmak üzere çıkışlar var bunun yanısıra 5 tane de hoparlör çıışı bulunmakta. Şu an KKTC de olduğum için foto ekleyemiyorum, perşembe günü resim ekleyerek konuyu güncellerim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aşağı yukarı anladım. Bu tip anfiye araba anfisini RCA çıkışından bağlarsınız , ses kontrolü zaten philipps te olacak sorun olmaz hatta zevkli olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...