İçeriğe Yönlendir

Mondeo Amortis&#246r

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

1997-2001 (eski yuvarlak kasa) mondeoların orjina amortisörleri hangi tiptir acaba? Başka bir forumda okuduğumda arkadaş demiş ki; "monde yolda giderken tıs tıs ses yapar, otobüs gibi". Benim bildiğim tıs tıs sesi veren amortisörler havalıdır ve genelde üst sınıf, mercedes s serisi, bmw 7 serisi gibi araçlarda kullanılıyor. Ayrıca benimkinden pek tıs tıs sesi duymadım, balık sırtları hariç o da sanırım içindeki havayı attığı ses. Arka amortisörden ses geliyor, değiştirmişken orjinali neyse onu alayım bari. Geçen yedek parçacıya sordum orjinal gazlı var dedi 70.-YTL'de fiyat verdi. Bir de monreo felan var onlara güvenme :selo: dedi ben de yorum yapmadan uzaklaştım dükkandan, adam bildiklerimizi ters çıkaracaktı. Monreo taktırsak araca katkısı olur mu? yoksa o mondeoya has yol tutuşunu zayıflatır mı?

Saygılarımla.

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merak edenlere: Mondeo amortisörü yarı gazlı tip tabir edilen bir yapıya sahiptir. Ve yenisi ile yolda tıss tıss tabirli sesi duyarsınız. Ben 2-3 defa tamir ettirmiştim aynı sesi yapıyordu :)

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

Monroe her reklamında stock amortisörlerden daha iyi yol tutuş ve rahatlık sunduğunu iddia ediyor.Gerçekten bir fark var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Reklamlara bakarsak her ürün muhteşem canım :) Otomotivde (kazık harici) her parça fiyatı kadar kadar iyidir, bunun başka yolu yok.

Yorum bağlantısı

Cumartesi kısmetse amortisörleri değiştiriyorum. Ustam aracılığı ile sordurdum gazlı orjinal amortisör; arkalar için 2x85=170 önler için 2x80=160 toplam 330.-YTL fiyat verdiler. Fiyatlar sizce iyi mi, marka sormadım ama ne marka olmalı ve orjinalliği nasıl anlarım. Bir de merak ediyorum bu tıs tıs sesini gerçekten alabilecek miyim?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Orjinal parça olarak MacPherson marka gazlı tip amortisör kullanılıyor diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cumartesi kısmetse amortisörleri değiştiriyorum. Ustam aracılığı ile sordurdum gazlı orjinal amortisör; arkalar için 2x85=170 önler için 2x80=160 toplam 330.-YTL fiyat verdiler. Fiyatlar sizce iyi mi, marka sormadım ama ne marka olmalı ve orjinalliği nasıl anlarım. Bir de merak ediyorum bu tıs tıs sesini gerçekten alabilecek miyim?

Saygılarımla.

merhaba arkadaşlar,konuyu hortlattım :) evren ; eski arabanda amortisörleri degiştirmişsin, markasını hatırlıyomusun?sonuçdan memnun kaldınmı ? diger arkadaşlardanda tavsiye bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

orjinal amortisör motocraft değil mi ? Hani fiyatları 150-180 TL arası olan :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
motocraft tanesi 330 tl

Yok canım o kadar değil, yukarda dediğim rakamlarda Link

Yorum bağlantısı
merhaba arkadaşlar,konuyu hortlattım :D evren ; eski arabanda amortisörleri degiştirmişsin, markasını hatırlıyomusun?sonuçdan memnun kaldınmı ? diger arkadaşlardanda tavsiye bekliyorum.

Evet uzun süre önceydi Süleyman Bey. O hafta sanayiye gittim, havalar ısınsın öyle değiştiririz dediler. İki ay sonra LPG bağlatınca amortisör işi kaldı. 1 sene sonra da satıldı araç. Hala üzerinde değiştireceğim dediğim amortisörler vardı.

Nedense amortisör konusunda benim ustalarla bir tamir polemiğine girip erteliyorum bu işi. Ben değişsin derken, tamirin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Sonra bakarız derken erteleniyor. Ankara'da Ostim'de garantili amortisör tamiri yapılıyor. Fiyat olarak da; 2008 şubat ayında amortisör başına 60 ya da 80.-TL'ydi. Gerçekten de memnun kullananlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
merhaba arkadaşlar,konuyu hortlattım :D evren ; eski arabanda amortisörleri degiştirmişsin, markasını hatırlıyomusun?sonuçdan memnun kaldınmı ? diger arkadaşlardanda tavsiye bekliyorum.

ben aracı aldıgımda 4 ünü ostimde tamir ettirdim nam amartisör 56.sokakta sanırım yeri tarif ederler. garantili tamir ediyorlar.o zaman tanesi 40tl yaptırdım.hala sorun yok.biraz sertler ama yaylardan dediler.

sıfır alıcaksan internette 80 ile 200 küsür arasında fiyatları var.bana sorarsan tamir ettir en ucuza alacagın amartisörden iyi olacaktır.orjinal ürün olarak sachs olarak gösterilmiş tanesi kdv dahil 95 tl ye kadar var.motorcraft stoklarda yok görünüyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evet uzun süre önceydi Süleyman Bey. O hafta sanayiye gittim, havalar ısınsın öyle değiştiririz dediler. İki ay sonra LPG bağlatınca amortisör işi kaldı. 1 sene sonra da satıldı araç. Hala üzerinde değiştireceğim dediğim amortisörler vardı.

Nedense amortisör konusunda benim ustalarla bir tamir polemiğine girip erteliyorum bu işi. Ben değişsin derken, tamirin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Sonra bakarız derken erteleniyor. Ankara'da Ostim'de garantili amortisör tamiri yapılıyor. Fiyat olarak da; 2008 şubat ayında amortisör başına 60 ya da 80.-TL'ydi. Gerçekten de memnun kullananlar.

Saygılarımla.

saolasın evren, artık bişeyler yapcaz duruma göre, gerçi amortisörler patlak deyil ama 250 000 oldu degiştirsem iyi olacak.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

lastik amartisörden önce gelir bence lastigi hallet.

dedigim yere gittiginde zaten sana şu amartisör bozuk diyebiliyorlar.ve tamir edilmiş orjinal amartisörleri yarım saatte takıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, bozuk amortisör, yeni lastiğin yer-yer tabanınnı silinmesine yol açar, basekt topu gibi gidildiği için.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İlker Selimoğlu

Geçen gün lastiğin havasının indiğini ve üzerindeki vidayı farkettim,ve lastikçinin yolunu tuttum,usta arka sağ lastiği söktü,tamir edip yerine takarken,abi amortisörden yağ akmış büyük ihtimal patlak dedi ve son anda benim morali sıfırladı.Sizce yağ akmış olması patlamış anlamına mı gelir.Yakında aracın muayenesi var,yaptırmasam sorun çıkarırlar mı.İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

benimde arkada yaylar gaj guj diye ses yapıyor acaba amortisörmü patlak su tutunca ses bir süre kesiliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Geçen gün lastiğin havasının indiğini ve üzerindeki vidayı farkettim,ve lastikçinin yolunu tuttum,usta arka sağ lastiği söktü,tamir edip yerine takarken,abi amortisörden yağ akmış büyük ihtimal patlak dedi ve son anda benim morali sıfırladı.Sizce yağ akmış olması patlamış anlamına mı gelir.Yakında aracın muayenesi var,yaptırmasam sorun çıkarırlar mı.İlginize teşekkürler.

amortisör patlak demektir, muayenede sıkıntı çıkar

benimde arkada yaylar gaj guj diye ses yapıyor acaba amortisörmü patlak su tutunca ses bir süre kesiliyor.

alttan bakınca burçlar gözükür buraları zamanla çamur dolar, yıkayıp wd40 sıkmalı hala ses devam ederse değişmeli, teknik olarak zararı olmayan gacırtı da olabilir, yani illa değişmeli demek görmeden zordur.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
amortisör patlak demektir, muayenede sıkıntı çıkar

alttan bakınca burçlar gözükür buraları zamanla çamur dolar, yıkayıp wd40 sıkmalı hala ses devam ederse değişmeli, teknik olarak zararı olmayan gacırtı da olabilir, yani illa değişmeli demek görmeden zordur.

Çağlar abi yaylardan bahsediyorsun değilmi amortisör değil dimi.yoksa sadece burçlarmı değişecek.

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Amortisör sorunu halloldu.

Sachs marka amortisörler 90+90 180tl

İşçili 60tl

Benim arabamdanda arka taraftan gacırtı sesleri geliyordu,o sesler kesildi.60 tlye tamir edildiğini söylediler ama ben yenilemeyi tercih ettim.

9309.gif

9363.gif

Patlak amortisör

9388.gif

9408.gif

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...