İçeriğe Yönlendir

Janttan gelen ses

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

Aracıma arkadaştan aldığım 2. el jantları taktım. ama orjinal somonlarıyla taktık bi süre sonra ses gelmeye başladı durduk baktık bijonlarda hafif bir gevşeme var gibi geldi lastikçiye gittik somonları değiştirmemiz gerektiğini söylediler acaba sorunun başka bi yerden gelmesi olasımı ?

sany0116el1.jpg

sany0119yw6.jpg

sany0118ri4.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Saç jant için takılmış olan somunları, alüminyum janta taktıysanız , jantın somun oturma yüzeyini ezmiş olduğunuz için gevşeme yaşamışsınızdır. Daha da önemlisi öncelikle jant göbeği tam oturuyormu kontrol ettirin, oturmuyor ise her jant için bulunan göbek aparatı alın, bijon somunları için de parçacılardan alüminyum jant somunu alıp takın.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Aradaki parçayı taktık ince plastik gibi bi parça , yani oturma sorunu yok ona baktı sordu zaten lastikçi. Ama bu sık sık gevşer değiştirmen gerekir dedi 4 lastik için 80 ytl istedi 70 olr dedi fiyat nasıl ?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
(düzenlendi)

70 lira iyi abartmış,buyrun link alaşım jant somunları.

16 tane alsanız en fazla 25 liraya bulursunuz.

tarihinde Tansel Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

jantlar güzel yakışmış. hayırlı olsun.

bence kampanayıda siyaha boyasan daha bi tatlı olur

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

sany0127yq7.jpg

Kampanaları boyayacam zaten o aklımda özellikle arkalar baya bi pas yapmış kötü duruyo :)

Somonlarıda başka bi yerden bulup taktım tanesine 2.5 ytl aldılar. fazla zmn kaybetmek istemedim. Ayrıca değiştiriken farkettikki ön sol tekerdeki bijon saplamasından biri baya bi hasar görmüş :) arka sağ da da bi tane yalama olmuş saplama çıktı onlarıda değiştirdik. hatta öndekini çıkarırken saplama kırıldı :s

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Şimdi kampana ve kaliperleri boyamayı düşünüyorum ama ne renk boyasama daha güzel olur ? Kırmızı veya yeşil die düşünüyorum. Kırmızı artık çok kullanılıyo ama yeşil de nasıl durur hiç bi fikrim yok :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

ikisinide siyah yap bence, yeşil bu araba sadece görüntü kirliliği yapar

kampana kesin siyah olmalı başka rek cok cıvık gösterir

kaliperleri ben olsam bunun gibi siyah beyaz bi arabada başka renk kullanmaz siyah yapardım

illa kendini fark ettirecek diyorsansada kırmızı olmalı bence

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Jantların da yıldızı dışında kalan yerleri siyaha boyattırsam?

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Yok jantı biz söküp taktık :) Kırılan bizden kaynaklanmadı ama diğer yalama olanı biz yamuk takmıştık ilk sefer sora söküp düzelttik ondan oldu muhtemelen :) Jant ofsetli oldu evet o biraz canımı sıktı :s değiştirmekten başka yapçak bişey de yok sanırım :( aslında yay almayı düşünüyodum ama ofset işi planı bozdu :( Stoplar da film yok kendim boyadım :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

bu jantlar 4x100 değilmi . 1 aydır bende dolanıyorum jant jant diye buldum sonuda yağmur kar gitsin takıcam =)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Jant güzel de ofset küçük gelmiş sanki..Dışarda kalmış jantlar.. Güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Valla ölçülerini bilmiyorum arkadaşın 206 sındn söktüm taktım ondan offseti tutmadı zaten :) ama güsel oldu ya yandan taşması da ayrı bi güsellik :) Ama baya çamur fln atıyo kapıya çamurluktan

Arka stopları istedğin ölçüde koyu açık yapabilrsin sana kalmış sprey boyayla yapılıyo...

stop boyama burdan bakabilrsin işlemleri burda yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

siyahcampk1.jpg

siyahjantof2.jpg

kismsyahjantmq9.jpg

HANGİSİ DAHA GÜZEL ACABA ? PC DE YAPTIM EN ALTTAKİ GİBİ BOYATMAYI DÜŞÜNÜYORUM BAŞKA FİKRİ OLAN VARSA ALABİLİRM ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

ortadaki.

benim focus içinde siyah beyaz fikirlerim vardı ondan hep siyah diyorum.

ben fikirlerimi ilk başta şubatta askere gidecem diye erteledim

şimdide arabayı değiştirecem diye erteliyorum. ağustosa kadar bakalım ne olacak.

ufak tefek bi spoynerde istiyor sanki senin fiesta

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
ortadaki.

benim focus içinde siyah beyaz fikirlerim vardı ondan hep siyah diyorum.

ben fikirlerimi ilk başta şubatta askere gidecem diye erteledim

şimdide arabayı değiştirecem diye erteliyorum. ağustosa kadar bakalım ne olacak.

ufak tefek bi spoynerde istiyor sanki senin fiesta

Ya ben alttakine fena takmış durumdayım. Biraz daha kurcalayacağım bu jantları iyi bir iş çıkarmaya çalışıyorum :)

...I love Beşiktaş...

tarihinde H.Cenk Bayrak tarafından düzenlendi
L
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...