İçeriğe Yönlendir

Yeni Focus Otomatik .

Okyay Pay

Recommended Posts

Okyay Pay

Yorum farkı

Sınıfında her zaman ilklere imza atan ve sürüş kalitesiyle ön plana çıkan Ford Focus, markanın “kinetik dizayn” anlayışıyla yeniden yorumlanırken teknik alt yapısı da güncellendi.

Focus-13.jpg

Otomobil üreticileri zaman zaman pazara sundukları yeni modeller yüzünden eleştirilirler. Özellikle bir önceki versiyon ile çok büyük farklar olmamasına rağmen ‘yeni’ olarak tanıtılan bazı modellerin aslında bir makyaj operasyonundan farklı olmaması bu eleştirileri biraz da haklı çıkarır. Diğer taraftan bazı üreticiler de makyaj adı altında öyle yenilikler yaparlar ki buna kendileri bile ‘makyaj’ demek istemezler. İşte bunun en son örneklerinden biri de Ford Focus. Kapsamlı bir makyaj ve teknik yenilenmeden geçirilen Ford Focus’taki yorum farkı çok açık bir şekilde görülüyor.

“Kinetik dizayn”ın ayak izleri

Yenilenen Ford Focus’un temel tasarım farkı markanın “Kinetik dizayn” felsefesinin belirgin bir şekilde işlenmiş olması. Focus’un genel karakteri korunarak belirgin dokunuşlar yapılan tasarım güncelliği ile rakiplerinin bir adım önüne geçiyor.

Yenilenen motor kaputu ve ön yüz otomobile daha kendine güvenen ve biraz da ukala bir hava vermiş. Profil tasarımında çok büyük bir değişiklik yerine ince dokunuşlar tercih edilmiş, aynalara entegre edilen sinyaller en belirgin değişiklik. Arka tarafta ise arka lamba grubu kullanılan cam ile kaliteli bir görünüme kavuşmuş. Tasarım, eski versiyona göre hem daha dinamik hem de markanın tasarım anlayışı ile uyumlu bir şekilde kaslı bir görünüme bürünmüş.

Yenilenen Focus’un iç mek

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Şu otomatik vites topuzu ve etrafında ki çerçeveyi v.s. daha kibar tasarlayamazlar mı? Sırıtıyor bence.

Ayrıca Otokoç İzmir otomatik şanzumanlar çok sorun çıkarıyor diye bu araçları satmıyormuş :D

Başarılı olup olmayacağı meçhul ama Powershift beklenmeli mutlaka.

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca
(düzenlendi)

Otomatik şanzımanı icat eden firma Ford diye biliyorum yanılmıyorsam.

tarihinde Mehmet Boran Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)
Mazda...

+ Renault ve Citroen'de kullanıyor.

tarihinde Hakan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

olabilir ama ford hala 4 hala 4 geçin abi yaa 5 i ne zaman görecez !!!!!!!

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Lider DSG

Opel ve Yeni Honda da 5 ileri diye biliyorum.

4 ileri tiptroniği bilmem ama 4 ileri otomatik adamı bayıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz
Otomatik şanzımanı icat eden firma Ford diye biliyorum yanılmıyorsam.

Otomatik şanzımanı oldsmobile icat etmiş. ilk otomatiğe de hydra-matic drive demişler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...