İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Metehan YILMAZ

Araç şu an montaj aşamasında. Dolum yerini de benzin depo kapağının olduğu kısma yapmalarını istedim.Tampon arka kısmını istemedim. İnşallah Allah pişman etmesin bizi. 

Yorum bağlantısı
Metehan YILMAZ
(düzenlendi)

LPG montajını bugün yaptırdım. İlk izlenim aracın çekişinde veya gidişinde benzinden bir farkını hissedemedim.Bugün lpg deposunu 110TL ye fullettim. Psikolojim düzeldi resmen. 110 TL depo doluyor. Benzinde 300 ün üstüne çıkıyordu insan çöküyordu görünce.

tarihinde Metehan YILMAZ tarafından düzenlendi
Düzeltme
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
LPG montajını bugün yaptırdım. İlk izlenim aracın çekişinde veya gidişinde benzinden bir farkını hissedemedim.Bugün lpg deposunu 110TL ye fullettim. Psikolojim düzeldi resmen. 110 TL depo doluyor. Benzinde 300 ün üstüne çıkıyordu insan çöküyordu görünce.

Doğru yaptınız. Güle güle kullanın.
Benzin ve lpg fiyatları arasında uçurum var.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayirli olsun. Ev almak gibidir lpg taktirmak. Bugun taktiran kardadir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metehan YILMAZ

Teşekkürler ederim. 😚 Eğer lpg kaynaklı bir sıkıntı yaşamazsam sistem veya montaj ile alakalı;yakıt yönünden kafam rahatladı.

Ustanın montaj sonrası  söylediği iki üç gün boyunca aracın su haznesini takip edin, su eksiltme falan olup olmadığına bakın dedi. Bir de 1000 km sonra lpg nin ilk bakımı var. 1000 km ye kadar arıza ışığı falan  yakması normal dedi. Sistemin alışma süreci kapsamında değerlendirdi bunu. Sonrasında kolay kolay arıza ışığı sorunu çıkmayacağı belirtti. Artık zamanla göreceğiz bunu inşallah arıza marıza işi olmaz. Hele de uzun yolda en büyük korkum bu. Gül için dikenlerine katlanacağız. 🤔

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Teşekkürler ederim. [emoji9] Eğer lpg kaynaklı bir sıkıntı yaşamazsam sistem veya montaj ile alakalı;yakıt yönünden kafam rahatladı.
Ustanın montaj sonrası  söylediği iki üç gün boyunca aracın su haznesini takip edin, su eksiltme falan olup olmadığına bakın dedi. Bir de 1000 km sonra lpg nin ilk bakımı var. 1000 km ye kadar arıza ışığı falan  yakması normal dedi. Sistemin alışma süreci kapsamında değerlendirdi bunu. Sonrasında kolay kolay arıza ışığı sorunu çıkmayacağı belirtti. Artık zamanla göreceğiz bunu inşallah arıza marıza işi olmaz. Hele de uzun yolda en büyük korkum bu. Gül için dikenlerine katlanacağız. [emoji848]
Gittiginiz yerin isciliginden eminseniz ve referansli ise sorun yasamazsiniz insallah.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:

Hayirli olsun. Ev almak gibidir lpg taktirmak. Bugun taktiran kardadir.

Güzel benzetme :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Serkan Gezici
(düzenlendi)

Herkese merhaba aracında Prins LPG takılı aracımda geçen hafta bazı motor bakımları yapıldı pazar günü LPG dolumu yaptım köye gidiş geliş yaptım pazartesiden beri eşim kısa mesafe işe gidiş geliş için kullandı bugün benzin lambası yanınca LPG dugmesinin olduğu yeri kontrol etmiş ve lambanın yanmadigini görmüş akşam gelince bende düğmeyi açmaya çalıştığımda dugmenin çalışmadığını gördüm nasıl bir sorun olabilir sigorta kablo vs.

tarihinde Serkan Gezici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hiç lamba yanmıyorsa 3 ihtimal var. Anahtar bozuldu. Beyin arızalandı. Lpg sigortası attı. Lpg’cide baktırmanızda fayda var. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hiç lamba yanmıyorsa 3 ihtimal var. Anahtar bozuldu. Beyin arızalandı. Lpg sigortası attı. Lpg’cide baktırmanızda fayda var. 

Lamba yanmıyor ve araç LPG ye geçmiyor inşallah sigorta atmıştır...

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Serkan Gezici yazdı:

Lamba yanmıyor ve araç LPG ye geçmiyor inşallah sigorta atmıştır...

Kutup başına bağlanan kablo kopmuş muhtemelen geçen hafta yapılan tamiratta usta aküyü söktüm demişti orada bi hasar almış olabilir 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağatay Kılınç

Merhabalar ... Malum yeni aracım Corolla 1.6 132 bg Lik prins technomax LPG kiti takılı. Henüz 15 bin km anca olmuş. Elimde basit bir obd arıza tespit cihazı var merak ettim ltft ve stft değerlerine baktım. Araç LPG de fakirde kalıyor değerler genelde +10 /+15 arasında kalıyor. Arıza ışığı yok fakat hata kodu bırakmış fakir karışım olarak. Benzine alır almaz stft ve ltft değerleri gayet güzel. Sorum şu bu kitte obd li dedikleri ayarları otomatik ihtiyaca göre yapan durum var(mış). Eğer öyleyse neden fakirde kalıyor? Fakir zengin karışım mevzusunu az çok biliyorum lakin bu yeni nesil obd li kitler ayarları otomatik ki düzenliyor ayrıntısını merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağatay Kılınç yazdı:

Merhabalar ... Malum yeni aracım Corolla 1.6 132 bg Lik prins technomax LPG kiti takılı. Henüz 15 bin km anca olmuş. Elimde basit bir obd arıza tespit cihazı var merak ettim ltft ve stft değerlerine baktım. Araç LPG de fakirde kalıyor değerler genelde +10 /+15 arasında kalıyor. Arıza ışığı yok fakat hata kodu bırakmış fakir karışım olarak. Benzine alır almaz stft ve ltft değerleri gayet güzel. Sorum şu bu kitte obd li dedikleri ayarları otomatik ihtiyaca göre yapan durum var(mış). Eğer öyleyse neden fakirde kalıyor? Fakir zengin karışım mevzusunu az çok biliyorum lakin bu yeni nesil obd li kitler ayarları otomatik ki düzenliyor ayrıntısını merak ediyorum?

prins bağlantı aparatı herkeste olmuyor. Bu ekip ayarları düzeltecektir. Ben 2 kere tecrübe ettim. Donanınlı arkadaşlar. Zaten ayar işini ilk yapan ekip

https://lpgayari.com/iletisim/

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

prins bağlantı aparatı herkeste olmuyor. Bu ekip ayarları düzeltecektir. Ben 2 kere tecrübe ettim. Donanınlı arkadaşlar. Zaten ayar işini ilk yapan ekip

https://lpgayari.com/iletisim/

Teşekkür ederim Urfa'da da varmış yerleri. Ben ilçedeyim 80 90 km uzakta ama bakalım gittiğimde bir uğrarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...