İçeriğe Yönlendir

Connect K&#246prü Geçişleri

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Öyle yazar abi...

Ama geçemez.. geçmesini engelleyen kamyonet yazıdır...

otomobil-kamyonet-kamyon-otobüs

hususi-ticari

gibi ayrımlar vardır...

Her iki gruptanda birer şık seçilmelidir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hiç dikkat etmemiştim. Hususi kamyonet, kulağa komik geliyor. Hususi olmayan kamyonet lerde var demek ki. Ülkemi çoook seviyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hiç dikkat etmemiştim. Hususi kamyonet, kulağa komik geliyor. Hususi olmayan kamyonet lerde var demek ki. Ülkemi çoook seviyorum.

Şehir içi nakliye işi yapan araçlar ticari kayırlıdır, kamyonettir..

Gezmek, otomobil olarak kullanmak için alınan araçlar husisi kayıtlıdır kamyonettir..

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Ankara-Kızlayda hiç birini affetmiyorlar. İsterse husui otomobil yazsin. Van olanları,camı açıkda olsa hepsi park a.Özelikkle hafta sonları uygulama yaptıklarında.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

sıkışık trafikte çevirirler ben çok görüyorum, çevirilmiş camlı "kamyonet" ama 80 90km ile giderken sol şerit yada orta şeritteki aracı durdurmak pek kolay değil..

yasak ama trafik sıkışmadığı sürece ben de geçiyorum..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

:melek: k2 belgesi gibi kimse birşey bilmiyor , polisler dahil

fakat şu var , aracınız yolcu nakliyesi yazıyorsa 4+1 gibi , bal gibi geçer .kamyonette olsa

çünkü ticari araçlar geçemez şerhi var , yük nakliyesi yapan araçlar geçemez.

ama gelde polise anlat , bir kez başıma geldi köprü çıkışı beşiktaş istikametinde ve ayrımında ekip çevirdi 15 dakika münakaşa ettik , iyi aman git dediler :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
:melek: k2 belgesi gibi kimse birşey bilmiyor , polisler dahil

fakat şu var , aracınız yolcu nakliyesi yazıyorsa 4+1 gibi , bal gibi geçer .kamyonette olsa

çünkü ticari araçlar geçemez şerhi var , yük nakliyesi yapan araçlar geçemez.

ama gelde polise anlat , bir kez başıma geldi köprü çıkışı beşiktaş istikametinde ve ayrımında ekip çevirdi 15 dakika münakaşa ettik , iyi aman git dediler :D

malesef kural öyle değil, 1. köprüden önceki son çıkışlara bakarsanız tabelalarda kamyon ve kamyonet işareti gösterip sizi fsm köprüsüne yöneltir..

Boğaziçi köprüsünü kamyon, kamyonet tır vs gibi araçlar kullanamaz...

Aracı fabrika çıkışı camlı koltuklu olup ve ruhsatında kamyonet yazan ceza yemiş arkadaşlarım var...

binek taksiler ticari araçtır ama boğaziçi köprüsünü kullanabilmektedir..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

doblo'da geçemiyorki, onunda ruhsatında kamyonet yazıyor, eğer otomobil ruhsatlı çıkarsa zaten yaklaşık 7.000ytl fazla ödüyorsunuz, o yüzden hiç öyle çıkarana rastlamadım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kural yazmışlar, kamyonetler geçemez diye, ağırlık veya boyut ile ilgisi yok, mesela Palio - 206 Van larda geçemiyor. Zamanında Iveco nun kamyon- kamyoneti vardı. Biri 4 ileri şanzıman diğeri 5 ileri, diğer herşeyi vidasına kadar aynı idi. Kamyon yazan belli saatlerde şehiriçine giremiyordu.

Doblo-Connectlerde camlı olanları fazla durdurmuyorlar ama bir şekilde anlıyorlar hangisi sonradan camlanmış diye :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

ben defalarca geçtim , bir kez beşiktaş sapağında durdurdular tesadüf , gevezeliğimden pişman olup bıraktılar :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

Aarkadaşlar sizin işler biraz karışık.Manavgatta köprüden herşey geçiyor :melek:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
hocam taksi yapmak için ayriyetten para veriliyomu bilmiyorum ama benim araç hususi ve hususi olması için 45.000 ytl vermedik. 31,500 ytl ye aldık aracı. 2008 model GLX 1800 motor.

husisi hepsinde yazar (eğer insan taşımacılığı yapmıyorsanız) , sizin aracınızın ruhsatında kamyonet mi yazıyor otomobil mi?

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...