İçeriğe Yönlendir

LPG'ye geçiş sorunu

Güntan Kömürlü

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Siz En iyisi Bi Yetkili Servisinize Başvurun

Bulundukları yerde olsa.. gidecekler...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Karahan

Benim araçtada aynı sorun var acaba bütün lpg li arçlarda kronikmi?

araç benzinde iken kesinlikle stop etmiyor (rölanti kontrol valfi 2 hafta önce değişti)lpg ye geçişte de stop etmiyor.Araç durur vaziyette rölanti de iken devir yavaş yavaş düşüp aracı stop ettiriyor.soğukken rölantide stop etme olmadı.sadece araçla giderken (motor sıcakken) bir iş için veya ışıklarda dururken bir bakıyorum arabanın rölantisi yavaş yavaş düşüyor ve stop ediyor.Durumdan kurtulmak için araç rölantide iken ayağım sürekli gazda stop ettirmemeye çalışıyorum.Voltran LPG kiti kullanıyorum.Voltran servisine gittim abi biz voltranı bıraktık dedi.yakınlarda da yok.ne yapabilirim sorun neden olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

araç benzinde iken kesinlikle stop etmiyor (rölanti kontrol valfi 2 hafta önce değişti)lpg ye geçişte de stop etmiyor.Araç durur vaziyette rölanti de iken devir yavaş yavaş düşüp aracı stop ettiriyor.soğukken rölantide stop etme olmadı.sadece araçla giderken (motor sıcakken) bir iş için veya ışıklarda dururken bir bakıyorum arabanın rölantisi yavaş yavaş düşüyor ve stop ediyor.Durumdan kurtulmak için araç rölantide iken ayağım sürekli gazda stop ettirmemeye çalışıyorum.Voltran LPG kiti kullanıyorum.Voltran servisine gittim abi biz voltranı bıraktık dedi.yakınlarda da yok.ne yapabilirim sorun neden olabilir acaba?

Lpg kitinizin voltran olması işinizi biraz zorlaştıracak gibi Murat bey.Ya lpg markasını değiştirin yada böyle gittiği yere kadar idare edin.Benim eski mk1 de lpg den kendi kendine benzine geçiyor ve zaman zaman stop ediyordu.İzmirdeki voltran servisi lpg emiş hortumu çıkmış deyip düzeltmişti ama bu seferde benzinde rölanti problemi başlamıştı.Gittiğiniz servis voltranı bırakmış olsa bile genede birşeyler yapabilir.Anlattığınız şekliyle fazla teferruatlı bir problem gibi gözükmüyor.Ama siz benzindeki rölanti vs işlemlerin sağlıklı olduğundan emin olmalısınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kesinlikle kronik değil..

Benim araç lpg'de daha iyi diyebilirim.. :)

Voltran olması sizi bir çıkmaza sokuyor malesef.. Bu durumu düzeltebileceğinizi de sanmıyorum...

Bayi bulabilirseniz görüşmenizi tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
Bu kesinlikle kronik değil..

Benim araç lpg'de daha iyi diyebilirim.. :D

Voltran olması sizi bir çıkmaza sokuyor malesef.. Bu durumu düzeltebileceğinizi de sanmıyorum...

Bayi bulabilirseniz görüşmenizi tavsiye ederim...

Sn.Admin geçin dizele hiç sıkıntısız,mükemmel. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben sevmiyorum dizeli..

Ortağın 2006 TDCI yı bir kaç kez kullandım... Torku çok güzel keyifli derken... Enjektörlerden gelen sesi farkettim.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
Ben sevmiyorum dizeli..

Ortağın 2006 TDCI yı bir kaç kez kullandım... Torku çok güzel keyifli derken... Enjektörlerden gelen sesi farkettim.. :p

Maşallah kulaklara :rolleyes: taa enjektörlerdeki sesi duyuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Maşallah kulaklara :rolleyes: taa enjektörlerdeki sesi duyuyor.

Keşke duymasaydım, ortağım mutlu mesut geziyordu... :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...