İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Tampon

Uğur Çelik

Recommended Posts

Uğur Çelik

Bugün tamponumu direğe çarptım ve kırıldı.Birşey dikkatimi çekti silecek suyu deposu tamponun sağ tarafında yer alıyormuş.Ben o kadar aşağıda olacağını tahmin etmemiştim.Neyse sağlık olsun,kaskodan yaptıracağız artık.Aslında yan sanayi ile 150 ytl. halledebilirdik ama işi...Orjinal olsun dedik.Bu arada pasta ve cila yaptırıp,ufak tefek rütuşlarıda halledeceğiz.Ya bu arada bir sorum var alaşımlı jantlara boya nasıl olurki...Tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar..

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Mondeolarda tampon kırılması oldukça normal zaten. Değil direğe duvara sürtseniz köşelerden kırılacak türden. Neyseki bilinçli bir tüketici olarak kaskonuzu yaptırmışsınız ve zararsız bir şekilde bu problemi halletmişsiniz. Yanlız hasarsızlık indiriminiz varsa bu hasar nedeni ile kaldırılabilir dikkatli olun. Jantların boyanmasında bir sakınca yok, gayet de güzel oluyor. Yeri gelmişken yapılması iyi olur kanaatindeyim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O tampon nasıl olsa yine kırılacak..

Bence yan sanayi alın ve kaskoyu da harcamayın...

Alaşım jant ben boyatmıştım.. çook güzel olmuştu... Boyacılar yapar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben boyatmıştım ve oldukça güzel oluyor. Biraz zaman alıyor 4-5 gün gibi ve 300 ytl gibi bir masraf çıkarıyor. Ama daha önceki sahibi boyattığı için mecburen boyattım yani orjinalse ellemeyin, arabadan söküp her yerini jant temizleyici spreyler ile detaylı temizletin derim.

16jantft7.jpg

Yan sanayi tampon Mondeolarda aşırı kasıntılı oturuyor (fırınlama sonrası sıcaktan formu bozulduğu için)

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Yan sanayi tamponların yerine tam oturmadığını söyledi kaportacım.Brncede doğru çünkü çok şikayet duydum bu konuda.

Yorum bağlantısı
İlker Demir

Kaskonuzun hasarsızlık indirimi yüzde kaç?. ilk yıl %30, ikinci yıl %40, sonra %50 ve son olarak sabit %60 oluyor. Kaza olduğunda kademe kademe indirim azalıyor. Yani kaskodan %10 zararınız olacak. Orjinal olmasına değer yani.

Kasko şirketi seçmenin bir önemi de bu işte. Bazıları kaza olunca bütün hasarsızlık indirimini kaldırıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kaskonuzun hasarsızlık indirimi yüzde kaç?. ilk yıl %30, ikinci yıl %40, sonra %50 ve son olarak sabit %60 oluyor. Kaza olduğunda kademe kademe indirim azalıyor. Yani kaskodan %10 zararınız olacak. Orjinal olmasına değer yani.

Kasko şirketi seçmenin bir önemi de bu işte. Bazıları kaza olunca bütün hasarsızlık indirimini kaldırıyor.

Şirketine göre değişir...

Hasarsızlık % 65'e kadar çıkabilir...

Hasarsızlık indirim hiç bozulmayacağı gibi, 1 kademe veya 2 kadame geri gidebilir.. Hatta sıfıra bile inebilir...

Bence acentenizle görüşüp bu işin size getirisi ve götürüsü ne olacak hesap edip ona göre kaskoya yüklenin..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alper Karadut

öncelikle cümleten selamın aleyküm

arkadaşlar bende 97 mondeo ghia var. ön tamponu kırdım.

bu tamponun fiyatını ve nerden temin edebileceğimizi bilen varmı ?

(ucuz yollu çıkma bi tamponda olabilir.)

saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aleyküm Selam...

Yan sanayi alın takın.. çıkma aramaya gerek yok... Zaten sağlam çıkma bulmakta zordur... Anladığım kadarıyla çabuk kırılıyor bunlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...