İçeriğe Yönlendir

Ford Servisi

Mert Can Üzger

Recommended Posts

Mert Can Üzger

Herkese merhaba...

Geçenlerde babamın arabayı 1. viteste çalıştırma girişimi sonucunda arabamızda ufak bir hasar geldi. Ön tamponda çizik ve ezik, ön sağ çamurlukta ise sadece damar izi var. Aracımızı kaskodan serviste yaptırmaya karar verdik. Sigorta şirketimizle anlaşmalı ve bize yakın olan 2 servis var.

1) Aydoğanlar

2) Eresinler

Bu iki servis arasında kararsız kaldım. Bu servislerle çalışıp memnun olmayanınız var mı? Bu iki servisten hangisini tercih edersiniz? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eresinler. Ford parçasında birçok sigorta ile anlaşmalı olarak tüm Türkiye ye parça dağıtımını da bu bayi yapıyor. Yani zamandan da tasarruf edersiniz.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Teşekkürler Çağlar abi. Eresinlere gitmek için yola çıkıyorum şimdi...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bu konuda fikir verecek kimse yok mu arkadaşlar? Kimse kullanmadı mı bu servislerin kaporta hizmetini?

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)

eresinleri tavsiye ederim. İlker bey (yanlış hatırlamıyorsam) size yardımcı olacaktır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Valla pasta cilayı iyi yapıyor eresinler,

ben mekanik servisten memnun kalmayınca rüşvet olarak boya koruma yapmışlardı ordan biliyorum :D

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Sen yola çıkmadınmı daha ...

Çıktım geldim ama kafamdaki soru işaretlerini giderebilmek için sizin yorumlarınıza da ihtiyacım vardı.

Şu an yaptırma işini erteledim. Gittiği yere kadar... Vakit bulunca boyatacağım artık...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Böyle küçük hasarlar için Autoking diyorum.Kaskonun hasarsızlığı da bozulmuyor.Ben iki kez kullandım tampon çiziği için gayet iyilerdi.Biraz geç olmuş ama boya için düşünün derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mertol; Eresinlere gidersen ve bıdık olarak tanıdığın Murat ı görürsen, benden selam söyle. Asıl lakabı ''3 amperdir'' (Sigorta kutusunda daha ufak sigorta yok) :unsure:

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Abilerim hasar bu. Çok büyük değil ama ben fazlasıyla kafaya taktım. Kendı ustam yapmaya 350 lıra ıstedı ama o parayı vermek ıstemediğim için servise yaptırmak istiyorum. Sizce kaskoyu bozmaya değer mi bu hasar için?

87oc3.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çamurluk boyamadan düzelir gibi geliyor bana..

Tamponu boyatın gitsin...

Ama bu iş en fazla 150 liralık iş gibi görünüyor..

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Mehmet Abi; çamurluktaki kasma resimde cok belli değil ama yakından bakınca belli oluyor. Tamponu o paraya boyuyorlar ama ben diyorum ki tampon boyanmışken çamurlukta yapılsın. Usta, çamurluktaki iz için uğraşırım ama tam olarak gitmez iyice düzelmesini istiyorsan boyanması lazım diyor. 2 gunde bu işi hallederim diyor. Tamponun yarısı boyanacak, çamurluk boyanacak. Sis farının olduğu plastik bana ait olmak üzere 350 lira dedi. İşçilik konusunda kesinlikle şüphem yok ama fiyat bayağı pahalı. Ben kafamda Komple tampon ve komple çamurluk boyamasına 300 lira veririm diyordum. Çok çok fazla. Bende kaskodan serviste yaptırayım diyorum. Servis de bana 5 günde ancak alırsın diyor. Bütün işimiz arabayla neredeyse. 2 gün nasıl bırakıcam derken 5 gün çıktı karşımıza. Kararsız kaldım açıkçası. Sence ben ne yapmalıyım Mehmet abi?

Sefa abicim çok teşekkür ederim. İnşallah en buyugu bu olur. Eresinlere gelirsem, ki bu buyuk ihtimalle olacak ararım seni buluşuruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sanayide parça başı 100 lira civarında boyanır...

Bide gri ve vernikli bir arabada yarım boya atmak her babayiğidin harcı değildir...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Abi, bu ustaya daha once 4-5 araba boyattık. Ön çamurlugu falan yarım boyattık hep. İşçilikte kusur yok ama fiyat pahalı. Orası bozuyor işi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İşçilikte kusur yok ama fiyat pahalı. Orası bozuyor işi...

Bu ikisi yan yana ise "durmak yok yola devam"

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Napalım abi açık konuşursan sevinirim. Gece gece bu saatte kafa basmıyor artık :rofl:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mert bey Autoking i neden düşünmüyorsunuz?Gayet güzel yapıyorlar.Götürün gösterin olur derlerse hiç uğraşmazsınız.Kasko var nasıl olsa.Mini onarım böyler durumlar için değilmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert bey Autoking i neden düşünmüyorsunuz?Gayet güzel yapıyorlar.Götürün gösterin olur derlerse hiç uğraşmazsınız.Kasko var nasıl olsa.Mini onarım böyler durumlar için değilmi?

Çamurluk bini onarımdan yapılabilir.. Tamponu bilmiyorum yakından görmek gerekir...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Haklısınız Selahattin Bey. Ben buna pazartesi günü bir formul düşüneceğim artık. Olmadı sadece tamponu boyatırım, gerisi kalır.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Haberlerı aldım Sinan'dan abi. Keşke bende orda olsaydım. Can Emlak'ta bir çayımızı içerdiniz. Hasar için Pazartesi günü netleşecek. Hayırdır sen niye gidiyorsun servise?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...