İçeriğe Yönlendir

Scorpio klima problemi

Mustafa Yazkan

Recommended Posts

Mustafa Yazkan

Selam, bildiğiniz gibi 96 scorpio aracımı İstanbul'da Oktaykanpower'da kontrolden geçirdim. Aracın önemli olan eksikleri giderildi. Klimadaki kaçaklar, giderilip gaz basıldı ama klimaya elektrik gelmiyordu, bir elektrikçi ile birlikte sorunun kaynağı araştırıldı ve beyinden elektrik gelmediği anlaşıldı, son gün olduğu için ise birşey yapılamadı. Bu konuda ne yapabilirim, nasıl bir yol izlemeliyim, beynin tamiri yapılabiliyormu, bana yardımcı olursanız sevinirim. Antalya'da dışı lacivert, içi siyah ve deri bir araçla klimasız yaşanmıyor :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

mustafa bey

ecu problemlerinde size yardımcı olabilecek adresi veriyorum , görüşmenizde fayda var

Form Elektronik, Araç Elektronik Kontrol Sistemleri

İbrahim bey,

Atatürk Sanayi Sitesi, Parçacılar Pasajı 2.Kısım No:18 Maslak

Telf; 0 212 286 17 04

Gsm; 0 532 432 73 45

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Scorpio nun ön far görünümünden sonraki en dertli yeri, tesisattır. Yani her nevi kablo demeti beklenmedik arızalara yol açıyor. Mesela sokette hafif bir korozyon var ise, multimetre ile bakıldığında sağlam bile gözükse, beyin bu direnç artışını arıza olarak algılayıp, garip arızalar varmış gibi davranıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan

Cevaplar için teşekkürler. Araç İstanbul'da iken bilgisayara bağlandı ama herhangi bir sorun göstermedi. Necdet usta bir elektrikçi ile birlikte tesisatın şemasını inceleyip testler yaptılar ve elektriğin beyinden çıkış yapmadığını bildirdiler. Bugün tavsiye ile bir elektrikçiye gittim bana, 1,5 günde yapabileceğini söyledi, yarın aracı bırakacağım. Eğer olmazsa Uğur beyin tavsiye ettiği yer ile irtibata geçeyim. Ama yeniden İstanbul'a gelmem zor, acaba beyni söküp göndersem olurmu :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan

Bugün aracın kliması yapıldı, iç taraftaki tesisat yanmış. Cruise control'e de baktırıyorum, inşallah o da olur. Açıkçası hiç ümidim yoktu klimanın bu kadar kolay yapılacağından.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İç tesisat dediğiniz yer, ön yollcu tarafı, paspas altından geçen tesisat mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
İç tesisat dediğiniz yer, ön yollcu tarafı, paspas altından geçen tesisat mı?

Ustayı yanlış anlamadıysam göğsün arka taraflarındaki tesisat yanmış.

Aracın, kafama takılan bir sorunu kaldı; hız göstergesi. Hız göstergesi hızı çok yüksek gösteriyor, normal bir aracın göstergesi % 3-5 arası sapma gösterirken, benimki % 20 gibi bir sapma gösteriyor. Örneğin göstergede hız 130 iken gerçek hız 101-102 civarında oluyor. Bu sorunun muhtemel nedeni ne olabilir ve çözümü olurmu ? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Geçmiş olsun Mustafa bey , güle güle kullanın

Teşekkürler Uğur bey

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Hız göstergesindeki artış,kilometre sensörünün yeterli şase almamasından kaynaklanıyor..Hayırlı olsun tesisatta hala sorun var..Çünkü scorpıon da sorun var, scorpıo larda hep sorun var,scorpıo lar beni deli ediyor..belamı istiyosun.. al sana scorpıo... :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Osman arkadaşımız boş bir zamanda, Scorpiolardan kaçarken, Bosch Servisinde ilk gelen işini (4 sıralıya V6) yazarsa, oldukça eğleniriz :) . Scorpio nun elektrik tesisatına bayılırdım, bi kutu kolonya bile ayıltamazdı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Mustafa Yazkan

Selam, uzun bir aradan sonra tekrar ortaya çıktım :)

Benim scorpionun termostatını değiştirmek istiyorum ama bir türlü bulamıyorum, servise sordum çok zor ve pahalı bir süreç dediler, ben de parça numarasını istedim ki daha kolay bulabileyim, ama serviste (otokoç) yarım saat araştırmalarına rağmen (bizzat gözümün önünde) parça numarasını bulamadılar. Bu konuda ne yapmam lazım yol gösterecek birisi varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

istanbul ,aksaraydaki ford yedek parçacılarına bir bakın derim hepsi koca koca harflerle scorpio yazıyor,yardımcı olacaklarını sanıyorum

birde istanbul yedpa'da belki bulabilirsiniz.

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

thermostat to fit the following models:

Capri V6 70-88

Cortina V6 76-82

Granada V6 77-85

Granada/Scorpio 2.8i 85-87

Sapphire V6 87-93

Scorpio V6 94on

Sierra V6 82-89

Opening temperature 87 degrees

Quinton Hazel part no. QTH 135

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Yakup Demirbaş
(düzenlendi)
thermostat to fit the following models:

Capri V6 70-88

Cortina V6 76-82

Granada V6 77-85

Granada/Scorpio 2.8i 85-87

Sapphire V6 87-93

Scorpio V6 94on

Sierra V6 82-89

Opening temperature 87 degrees

Quinton Hazel part no. QTH 135

Ankara da Kartal Otomotiv var termostatı oradan bulabilirsin ve üstelik 35 tl + kdv

mustafa bey var orada 0 312 278 57 85 1 gün sonra kargoyla elinizde:)

tarihinde Yakup Demirba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
Ankara da Kartal Otomotiv var termostatı oradan bulabilirsin ve üstelik 35 tl + kdv

mustafa bey var orada 0 312 278 57 85 1 gün sonra kargoyla elinizde:)

Ben o termostadı geçen yılki 2.9 cosworth scorpio için arıyordum, o sorunu başka şekilde hallettim ben, şimdiki 2.0 scorpio için öyle bir problem yok Allah'a şükür :)

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler :thank_you2:

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

96 model scorpionuzla kazasız-cezasız keyifli sürüşler dilerim.Anlaşılan scorpioya fena kaptırmışsınız:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
96 model scorpionuzla kazasız-cezasız keyifli sürüşler dilerim.Anlaşılan scorpioya fena kaptırmışsınız:)

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Aslında ben scorpiolara değil scorpiolar bana fena takılıyorlar. Ben istemesem de beni buluyorlar. Çok seviyorum scorpioları ama Antalya için zor bir araç.

Yorum bağlantısı
Yakup Demirbaş
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Aslında ben scorpiolara değil scorpiolar bana fena takılıyorlar. Ben istemesem de beni buluyorlar. Çok seviyorum scorpioları ama Antalya için zor bir araç.

Mustafa bey sizde 2.0 ghia marka aracınızın, scorpio'nun türkçe kullanım klavuzu var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan
Mustafa bey sizde 2.0 ghia marka aracınızın, scorpio'nun türkçe kullanım klavuzu var mı?

İstediğiniz şekilde kullanma klavuzu yok ama internetten ingilizce olarak indirmiştim. Eğer işinizi görürse, bana pm ile mail adresinizi bildirirseniz size mail ile gönderirim. Boyutu 3,4 mb.

Yorum bağlantısı
Yakup Demirbaş
İstediğiniz şekilde kullanma klavuzu yok ama internetten ingilizce olarak indirmiştim. Eğer işinizi görürse, bana pm ile mail adresinizi bildirirseniz size mail ile gönderirim. Boyutu 3,4 mb.

Çok teşekkürler ingilizce si var türkçe kullanma klavuzu bulabilir miyim diye düşünüyordum bende ilginize cok teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Guest Fatih Günaya

Büyükler, küçükler, akranlar... Fordclub in mumtaz uyeleri merhaba... İlk arabam ford, hem de Scorpio 2.3 Ghia 98 model... Eylul 2012 de Ankara sasmaz da ford servisi yuksel kucukibrahimoglundan aldim... Aracimda begendiklerimin yaninda "daha iyi olmasi" icin ugrastigim bazi sikintilar da var... Su scorpio cular icin ayri bir forum mu yapsak ne ;-) Bu arada scorpio turkce kullanim klavuzu icin yardimci olabilirim.. Hayrina..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...