İçeriğe Yönlendir

Mondeo merkezi kilit problemleri

Orçun Ural

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)
11062008061uf3.jpg11062008059cu5.jpg benim anahtarlık böyle bir şey. tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Yorulmaz

Yaşar ustam yakında senin çırağın olacam bu gidişle sağolasın senin yardımlarını unutmadım :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
Arkadaşlar merhabalar sorun şu , araç bazen giderken kendi kendini kilitliyor ama çok nadir , bazen içerden açma kolundan kapıları kilitliyorum merkezi çalışmıyor bazen çalışıyor ama kumandadan kitlersem böyle bi sorun yok, zannedersem mondeolarda orjinal alarm var oda çalışmıyor, camlar otamatikte kapanmıyor kapıları kilitleyince 5 sn kilit düğmesine basılı tutuyorum bi türlü çözemedim forumda buna yakın bir kaç konu buldum denedim ama olmadı birde küllügün orada lamba bulamadım heryerine baktım acaba bilen varmı nasıl hallolur bu iş saygılarımla....

Benim 98 Mondeo'da da olmuştu.

Sağ kapı kilidinin bozuk olmasından kaynaklanıyormuş.

(Bu tür arızaya ön kilitlerden birisi ve genellikle sağ kapıdaki neden oluyor dediler)

Hatta yağışlı havalarda, nemden dolayı şikayetler artıyordu.

Kapı kilidi arızadan dolayı merkezi kilide yanlış sinyal gönderiyormuş.

Serviste sağ kapı kilidini değiştirince problem çözüldü.

tarihinde Mahmut ?im?ek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
Benim 98 Mondeo'da da olmuştu.

Sağ kapı kilidinin bozuk olmasından kaynaklanıyormuş.

(Bu tür arızaya ön kilitlerden birisi ve genellikle sağ kapıdaki neden oluyor dediler)

Hatta yağışlı havalarda, nemden dolayı şikayetler artıyordu.

Kapı kilidi arızadan dolayı merkezi kilide yanlış sinyal gönderiyormuş.

Serviste sağ kapı kilidini değiştirince problem çözüldü.

teşekkürederim abi bi baktırayım en iyisi ben boluda servisin açılmasını bekliyorum komple bir bakıma sokacagım saygılarımla iyi günler

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Kumandanın ışığının yanması, pilinin yeterli olmadığını göstermez.

Üzerindeki ışığa gücü yeter, ama

kumanda etmeye sinyali zayıf kalır.

Siz teferruatlı işlere girişmeden, kumanda pillerinin sağlığından emin olun derim ben.

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

sorunu hallettim.uğur beye ve diğer arkadaslara tesekkürler.bu tür bir sorunla karşılasanlar uğur beyin önerdiklerini uygularsa sorunu giderebilir.saygılar sevgiler.....

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

teşekkürler uğur bey size ne kadar teşekkür etsem azdır sorun tereyağından kıl çeker kolay halledildi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Emrah Semerci
(düzenlendi)

arkadaşlar teşekkürler bu siteyi yeni keşfettim elinize kolunuza saglık Ugur Bey dediklerini yapacagım benim mondeodacda kumanda problemi var yarın uygulayacagım haber veririm olumlu yada olumsuz hepinize saygılar :rolleyes:

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Malik Kayra
benim mondeo da aynı şekildeydi statik elektrik yüklenmiş olabiliyor zamanla arabanın merkezi kilit sistemi,torpido gözünün altında merkezi kilit sisteminin 3 tane jakı var onları söktüm yuvalarından 10 veya 15 dakika bekledim tekrar taktım sonra anahtarın programlanması işi var tekrar arabaya tanıtma işlemi onu yaptım şu anda düzeldi.gayet güzel çalışıyor.sizde aynı uygulamayı yapabilirsiniz.kolay gelsin

benim sorunum aracımı yeni aldım ve kumandası çalışmıyordu önerinizi okuduktan sonra torpido gözünün altında ki 3 jakı buldum fakat jaklardan oratada bulunanın olmadığını farkettim acaba neden çıkarılmış olabilir olmamasının sebebini anlayamadım sizce neden çıkarılmış olabilr yardımcı olabilirmisiniz

teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
ilk önce istersen torpitoyu yerinden çıkaradabilirsin ulaşmak için istersende biraz kendini arabanın içinde şekilden şekile sokarakta ulaşabilirsin :angry: torpitonun hemen arkasında çünkü 3 tane soket yan yana dikkat et yanlız çıkarırken soketin dişlerini kırma torpitonun alt noktasında koruma bezi gibi bişey vardır benim arabada var mesala 1 cm kalınlığında bişey bu dediğim onu asıl aşağı doğru plastik çivilidir yanlız dikkat et yavaş yavaş asıl kopmasın çiviler o zaman daha rahat ulaşırsınız kodlama işlemi ise çok basit kontak anahtarını (bu anahtar farketmez kumandalı anahtarla yapmıştım ben)bu arada kumandalı anahtar tek başına arabayı çalıştıyor değilmi eyer çalıştırıyorsa anahtarı kontağa yerleştir sonra çok seri bişekilde 4 sefer aç kapa yap ve devamında anahtarı 1 konumunda bırak yol bilgisayarının yanındaki ışık biraz yanık kalacak sonra sönecektir.bu konumda kumandanın üzerindeki açma veya kapama tuşlarına 1 saniye süreyle basılı tut ve anahtarı tekrar 2 konumuna getir sonra 0 konumuna getir ve çıkar anahtarı bir deneme yap kumandanın çalışıp çalışmadığını zaten belli olur başka bir kodlama daha anlatayım kontak anahtarını seri şekilde aç kapa yap gonk sesi gelene kadar gonk sesi gelince anahtarı 1 yazan yere getir uzaktan kumandadaki düğmelerden birine bas bu aşamada gonk sesi tekrar duyulacak kontak anahtarını 2 konumuna getir ve kontağı kapat bu kadar benim arabamda ilk yazdığımı uygulamıştım olmuştu siz birini uygulayın eyer olmazsa 2. uygularsınız başarılar cevabınızı bekliyorum olumlu veya olumsuz kolay gelsin

hocam ben bu soketlerin yerini buldum umu bir türlü sökemedim. açıkcası birazda soketleri kırmaktan koktuğumdan dolayı çokta zorlamadım bunun daha pratik bir yolu varmıdır.

Yorum bağlantısı
Hilmi Karapınar

Başıma bir şey geldi ama anlamadım. yaklaşık bir aydır arabamın sağ ön kapısının kilidi bozuktu. sadece sağ taraftan ve anahtarla kilitleniyordu. açılırkende kumandayla diğer kapılar açıldığı halde açılmıyor elle açılıyordu. genelde aracın önüne yalnız oturduğum için sanayiye gitmeyi erteledim. elle müdahale ederek açıyordum. iki gün önce arabanın içinde hareket halindeyken yanlışlıkla kapıları kilitledim sonra açtım tam olarak hatırlamadığım istem dışı bir şeyler yaptım. ertesi sabah sağ ön kapının eskisi gibi normal olarak çalıştığını fark ettim hala da normal çalışıyor. ne yaptığımı bilmiyorum ama düzeldi. acaba bozulmasına da ben bilmeyerek mi sebep oldum anlamadım. bir fikri olan olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...