İçeriğe Yönlendir

Nokian Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

İlhan Gülcan

Recommended Posts

Bilgehan Kara

Haklısınız ancak yanak kalınlığını düşürürsem arabada konfor kaybı olurmu onu düşünüyorum. Bu arada lastik tavsiyesi varsa alabilirim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Akbal
Nokian Powerproof => 4 x 975
Michelin PS4 => 4x1275

Nasıl yapsak?
4 lastikte 1 lastik parası fark. Ikisi de yumuşaklık olarak aynı. Michelin de bakım riski yüksek Nokianın da. İkisi de yanaktan eskiyor. Aynı şartlarda Regal marka mı pahalı marka mı [emoji23]
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Michelin PS4 => 4x1275

Nasıl yapsak?

Hiç düşünmeden nokian al derim. 2004 den beri beni hiç üzmedi yazlık, kışlık ve çivili kışlık kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım.

İki yıldır continental conti sport 5 kullanıyorum onuda tavsiye ederim. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Fiestada wetproof kullanıyorum 195/50/15 ölçülerinde 15 ay oldu takılalı. Yaklaşık 7-8000 km yaptım, ses vs yok. Yol tutması güzel, 100-120 ile ani fren yapmam gerekti birkaç defa abs devreye girmedi 60-70 lere kadar düşmeme rağmen. Sadece 1 kere 70 km hızda ani frende son durma noktasında abs çalıştı. 

Benim araçta arkalar kampana, diskli bir araçta daha etkin frenleme olur. (Ön fren disk ve balatam orjinal değil. Orjinallerle nasıldır bilmiyorum, aracı aldığımda diskler bitikti neredeyse o yüzden yorum yapmak sağlıklı olmaz) 

Yorum bağlantısı
Bilgehan Kara

Nokian alıcaktım bende powerproof için uzun kullanıcı yorumu bulamadım gittim dunlop aldım memnunum şimdilik

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Lastikleri taktıktan sonra uzun yolda yaptım, önceki Bridgestone lastiklere göre kesinlikle yumuşak ve sessiz.Şuana kadar bir sorun yaşamadım agresifte kullandım.
Benim aracımın lastikten bağımsız olarak sorunu sanki 300 400 hp önden çeker gibi ani hızlanmada ilk üç viteste patinaja düşmesi.Kışlık nokianlarda daha azdı bu olay.
Harcinde lastiklerle şuan için mutluyum, ikinci sezonda göreceğiz durumu.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Selim Bilgin
Selim Bilgin yazdı:

Michelin PS4 => 4x1275

Nasıl yapsak?

Bu mesajdan sonra Powerproof'ları almıştım. Yaz boyu kullandım. Gerçekten hem yumuşak ve sessiz bir lastik, hem de tutuşu çok iyi. Daha önce kullandığım Michelin PS4 ve Good Year assymetric 5 lastikleri aratmadı. Fiyat olarak da ciddi fark var arada.

Dün Gebze dönüşü Kuzey Marmara otoyolunda fırsat olunca zorladım, yoğun yağmurda 180-200 virajlarda ve frende hiç tedirgin etmedi. 2 sezon daha böyle giderse çok iyi.  Seneye bakacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

9bin km oldu powerproofları takalı, ilk sezonu şuan memnunum.son üç haftada 3bin’e yakın km yaptım, yoğun yağmurda ilk defa bir lastikten bu kadar memnun kaldım.Tutuş vs çok iyi aha gittik dediğim su birkintilerinde dalma yok denecek kadar azdı.Üç sezon dayanırsa, bundan sonra yazlıktada Nokiandan devam ederim.
Araç Leon, lastik ölçüleri 225/40/18

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

yaklaşık 5 ay 4.000 Km oldu bende Nokian Wetprof kullanalı 195-65-15 hiç bir sorun yaşamadım ve gayet memnunum. Ara sıra dönel kavşaklara biraz hızlı girdiğimde hafif bir kayma olsa da normal kullanımda kaymayacağı kesin :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2. takım Nokian yazliklarimi Nisanda taktım kış geldi sokecegim. Powerproof modeli 225 45 17. Ses yok yahu lastikte. Düşünün Opel de yalıtım VW gibi değil ve ben icerde tıkırtı duyuyorum [emoji3] frenleme güzel yol tutuş güzel. İlk takımda 2 tekeri balon yapmama rağmen yine tercih ettim. Uygun buldukça hep Nokian alacağım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yazlıklarda Powerprooflar ile 2. sezonu bitirmek üzereyim ve 15-16.000 km yi geçtik. Hala ilk gün ki performansında. Islak, kuru, yağmur, agresif kullanımlarım oldu.

Bende artık continental yerine Nokian ile devam ederim yazlık/kışlık farketmeksizin.

Ölçüler 245/45/19 - 275/40/19

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Furkan Avcı yazdı:

Ölçüler 245/45/19 - 275/40/19

Maşallah ebat benim kimlik numaram gibi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erdem Gun

Arkadaşlar nokian wetproof lastiklerde kopma dökülme kanallarda çatlama gibi bircok sorun yaşayan var. Bu sorunlar devam ediyor mu yoksa geçmiş serilerde mi bu sorun yaşandı. Aramizda kullanıp sorun yaşayan var mi acaba. Alip almama konusunda kararsızım. 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Erdem Gun yazdı:

Arkadaşlar nokian wetproof lastiklerde kopma dökülme kanallarda çatlama gibi bircok sorun yaşayan var. Bu sorunlar devam ediyor mu yoksa geçmiş serilerde mi bu sorun yaşandı. Aramizda kullanıp sorun yaşayan var mi acaba. Alip almama konusunda kararsızım. 

2016 da kışlığını almıştım. Geçen seneye kadar kullandım. Diş derinliği 6,5 mm idi, sattım (aylık ortalama 800 km).

İki sene önce de yazlıklarını aldım. Hiç bir sıkıntısı yok. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Ayrıca kışlıkları yazlıklarından daha çok tercih ediliyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sorun zaten bir modeldeydi. Wetproof dışında şikayet duymadım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz

2005 yilindan beri kiş aylari icin nokian kullaniyorum. Kışların sert geçmemesi sebebi ile artik kişin 4 mevsim, yazın yazlık kullaniyorum. Aracımda seasonproof takili hicbir sorun yok. Kış ayları icin tercih sebebi kesinlikle olabilir. (Mevsimsel lokasyona gore kış lastiği yada 4 mevsim tercih edilebilir. 4 mevsim performansı kişligi aratmıyor.. Yaza 4 mevsimi vurunca fazla yumusak)

Lakin yaz aylari icin ben pek yanaşmıyorum. 1 takım eskittim dahada almadim. Sebebi çok yumuşak lastik ve yüklü sert manevralar da cok cabuk yanlardan göbeğe dogru incelme oluyor. (Kullanim sartlari lastigi belirler) Kullanıma gore secmekte fayda var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Ben kullanıyorum 2020 yazında yeni tarihli aldım kopma sorunu yaşamadım
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Emirhan Sarıöz yazdı:

Lakin yaz aylari icin ben pek yanaşmıyorum. 1 takım eskittim dahada almadim. Sebebi çok yumuşak lastik ve yüklü sert manevralar da cok cabuk yanlardan göbeğe dogru incelme oluyor. (Kullanim sartlari lastigi belirler) Kullanıma gore secmekte fayda var.

Evet biraz fazla yumuşak olduğu doğrudur

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Murat Sürmeli yazdı:

iLine mı ne var bende, bir sorun yaşamadım

Yumuşaklıktan kaynaklı yanal sallanmalar lastikten miydi araçtan mıydı emin olamadığım için bir acaba var halen kafamda, uyarayım dedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...