İçeriğe Yönlendir

Ford connect'e uygun hoparl&#246r ?

Evren Kocabıyık

Recommended Posts

Evren Kocabıyık
(düzenlendi)

merhaba arkadaslar siteye yeni üye oldum ve beni çok bilgilendirdiniz her konuda öncelikle herkese teşekkür ediyorum..

bende ford connect var ve aracın orjinal type bozmadan ses sistemi yapmak istiyorum.. anfi siz ve wofeer sız olmasını istiyorum ama acaba type kaldırmı beğendiğim hoparlörler ise

Pioneer TS-A 6904I 4 yollu 400W Hoparlör

Pioneer TS-A 6903I 3 yollu 350W Hoparlör

Pioneer TS-A 6902I 2 yollu 260W Hoparlör

sizce hangisi daha uygun olur...

saygılarımla...

tarihinde I??l Tahan tarafından düzenlendi
K
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serdal Karaman

slm arkadaşım bu saydığın modelleri bilmem fakat ben geçen hafta JBL GTO-508C 13CM COMPONENT mıd-tız takım ön kapılara montaj yaptırdım çok net ses var beklemediğim fark oldu tavsiye ederim eğer düşünürsen...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Guest Emin Garada?
orjinal type kaldırırmı acaba ?

Benide hiç tatmin etmiyor connectin orjinal hoparlörleri.Bende değiştirmek istiyorum ama açıkcası hiç bir bilgim yok.Konu açılmışken sormak istedim.

2010 model connect cd çaları, örneğin; 4 adet 'pioneer tsg1301 13cm 130W'lık' hoparlörleri kaldırırmı?Nasıl bir sonuç elde ederiz?

Birde hoparlör değiştirmek garantiyi etkilermi?

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
slm arkadaşım bu saydığın modelleri bilmem fakat ben geçen hafta JBL GTO-508C 13CM COMPONENT mıd-tız takım ön kapılara montaj yaptırdım çok net ses var beklemediğim fark oldu tavsiye ederim eğer düşünürsen...

amfiyle destekledinizmi?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Orijinal teyibe bağlantı yapılacaksa ve anfi kullanılmayacaksa ortalama 40 RMS değerinde bir hoparlör alabilirsiniz, 60 veya 80 Rms'lik hoparlörler anfiye ihtiyaç duyar.

Yorum bağlantısı
Guest Emin Garada?

Bu konuda ve bu konuya benzer konuların olduğunun farkındayım.Fakat bilgi edinmek adına sorduğum sorulara bir cevap alamadım.Gördüğüme görede yeni konularla ilgilenenler daha fazla.Bu yüzden yeni konu açmaya mecbur kaldım.Ses sistemleri terimleri, değerleri gibi konularda tamamen bilgisizim.Yardımlarını bekliyorum.

Gelelim konuya.

2010 Connect LX modelini aldık.Aracın cd çalarını çok seviyorum.Kesinlikle degiştirmek, orjinalini bozmak istemiyorum.Fakat hoparlörler sanırım hiç bir kullanıcıyı tatmin etmeye yetmedi.Ben gibi yapmayı düşünen bir çok kişi vardır.Sorularım şöyle;

Pioneer, jbl, sony gibi bilinen markalardan 13cm, 100-150W arası(Tabi mümkünse daha fazlada olabilir.) 4 adet hoparlörü, araçtaki orjinal hoparlörlerin yerine takmayı düşünüyorum.''Component'' adıyla geçen, içinde tweeterlarında olduğu takımlardan düşünmüyorum.Çünkü tweeterı takmak için kapıları deldirmek falanda istemiyorum.Amfiyle beslemek olanaklarım dahilinde değil.

Kısacası, sadece ve sadece iyi bir marka hoparlör alıp takmak istiyorum.

1)Anlattığım şekilde bir işlem yaparsak nasıl olur?Nasıl bir sonuç elde ederiz?Ne gibi ürünler tavsiye edersiniz?

2)Garantiyi ektilermi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu konuda ve bu konuya benzer konuların olduğunun farkındayım.Fakat bilgi edinmek adına sorduğum sorulara bir cevap alamadım.Gördüğüme görede yeni konularla ilgilenenler daha fazla.Bu yüzden yeni konu açmaya mecbur kaldım.Ses sistemleri terimleri, değerleri gibi konularda tamamen bilgisizim.Yardımlarını bekliyorum.

Herhangi bir konuya mesaj yazdığınızda anında en yeni konu, o konu olur...

Bu kanıya nasıl vardınız... ?

Yorum bağlantısı
Guest Emin Garada?
Herhangi bir konuya mesaj yazdığınızda anında en yeni konu, o konu olur...

Bu kanıya nasıl vardınız... ?

Anlatmak istediğim en nihayetinde sorularıma cevap alamamam. Neticede burada sorularıma cevap alabileceğimi umuyorum.Konu birliği dağılmasın.Ben bilen arkadaşlardan cevaplarını bekliyorum.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açmış olduğunuz konunun bu konudan hiç farkı yok... Bu sebep ile birleştirdim.. Geçmiş konularda da yeterli bilgi olduğu kanısındayım...

Burası bilgi kaynıyor

Yorum bağlantısı
Serdar Can

ben ön kapılara alpine sps-13 bağladım. ancak anfi olmadığı için çok etkili bir sonuç beklememek lazım yine de orjinal hoparlörüne kıyasla çok iyi oldu. Arkalar şu an önlere kıyasla çok kötü durumda. zaten teypten de sesin çoğunluğunu öne verecek şekilde ayarladım. Benim aracımın 15000 bakımı yapıldı servisten hiçbirşey demediler, farkettiklerini de zannetmiyorum zaten. Garantim halen devam etmekte ancak hoparlörden kaynaklanan bir problem olursa eminim servis garanti konusunda problem çıkaracaktır.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Gelelim konuya.

2010 Connect LX modelini aldık.Aracın cd çalarını çok seviyorum.Kesinlikle degiştirmek, orjinalini bozmak istemiyorum.Fakat hoparlörler sanırım hiç bir kullanıcıyı tatmin etmeye yetmedi.Ben gibi yapmayı düşünen bir çok kişi vardır.Sorularım şöyle;

Pioneer, jbl, sony gibi bilinen markalardan 13cm, 100-150W arası(Tabi mümkünse daha fazlada olabilir.) 4 adet hoparlörü, araçtaki orjinal hoparlörlerin yerine takmayı düşünüyorum.''Component'' adıyla geçen, içinde tweeterlarında olduğu takımlardan düşünmüyorum.Çünkü tweeterı takmak için kapıları deldirmek falanda istemiyorum.Amfiyle beslemek olanaklarım dahilinde değil.

Kısacası, sadece ve sadece iyi bir marka hoparlör alıp takmak istiyorum.

1)Anlattığım şekilde bir işlem yaparsak nasıl olur?Nasıl bir sonuç elde ederiz?Ne gibi ürünler tavsiye edersiniz?

2)Garantiyi ektilermi?

Arkaya Pioneer TS-A 6902I hoparlör takılırsa eğer önlere yüksek kalite bi hoparlör lazım çünkü yuvarlak hoparlörlerin performansı genelde düşük olur. önlere de Pioneer TS-A1672S takabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu şekilde anfiye gerek olmaz ve ses kalitesinde bariz bir artış görmeniz mümkün. Özelikle TS-A 6902 anfisiz performansını çok beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Emin Garada?
Arkaya Pioneer TS-A 6902I hoparlör takılırsa eğer önlere yüksek kalite bi hoparlör lazım çünkü yuvarlak hoparlörlerin performansı genelde düşük olur. önlere de Pioneer TS-A1672S takabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu şekilde anfiye gerek olmaz ve ses kalitesinde bariz bir artış görmeniz mümkün. Özelikle TS-A 6902 anfisiz performansını çok beğeniyorum.

Çok çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Serdal Karaman

hayır anfi kullanmadım 1 çift önlerdeki bahsettiğim jbl marka kolonlar çok güzel çalıyor fakat geçenlerde 1 çiftte arkalara aldım bağladım fakat beklediğim sesi vermedi zaten yaza anfili güzel sistem kurmayı düşünüyorum anfilerim hazır...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Ben önlere Sony nin 13 cm lik hoparlörlerini taktım ses netliği beklediğim gibi fakat basslar yetersiz geldi..Amacım hoparlörlerin bass verip tivitırlarında tizleri vermesiydi.Arka bobinajı büyük olanların çok bass vereceğini söylediler ama, arkası kurtarmaz diye düşündüm.Fakat söktükten sonra arkada çok boşluk olduğunu gördüm fakat hoparlör değişimi ile ben 100 tl ye değicek değişim hissedemedim..Connect`te bass yetersizliği var ve buda kulağı doldurmuyor, daha önce forumdada bahsetmiştim bu konudan kapıların içinde bass için farklı bir izelasyon yok basslı bir hoparlör takılsada(13cm) bir değişme olmuyor.Ses illaki netleşir ama sesin max çıkış kapasitesi bass lar vb hiç bir değişim olmuyor değişim oluyor diyende psikolojik olarak kendini kandırıyor..Ama sony mp3 player değişimimden sonra herşeyin akolayzır olduğunu anladım..Arkadaşlar söylediklerimde hata bulabilirler müzik tesisatı ile ilgili hiç bir bilgim yok sadece yaşadıklarımı anlattım..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Kocabıyık

2004 model connect aracıma kapılara ve arkaya hoparlör aldım ... ön kapılara Pioneer TS-G 1302i 130 Watt 13 CM , arkalara Pioneer TS-G1042R 10 CM 120Watt'lık hoparlör taktım. üzerinden çıkan hoparlörler 20 Watt'tı çok gülünç bir durum :) . fakat typeden dolayı ses te hiç bir fark yok gibiydi..

2004 model aracımızı sattık ve 2010 model GLX aldık . en kısa zamanda bunları değiştiricem... aynılarını takmayı düşünüyorum :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...