İçeriğe Yönlendir

Tweeter Taktırdım

V.Ceyhun Emir

Recommended Posts

V.Ceyhun Emir

Arkadaşa müzik sistemi yaptırmak için dolanırken birkaç yer ile kendi arabam için de konuşmuştum, Focus 1'in kapı hoparlörleri fena değil, tiz eksikliği var dediler genel olarak. Zaten ben de aynı şeyi düşünüyordum ve dikiz aynasının oraya uyacak çapta tweeter taktırayım dedim.

Aslında JBL takılacaktı ama bunların şekli oraya tam oturduğundan bunu istedim. Aynalar artık ayarlanamıyor ama ses güzel oldu :D

tweeter.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)
ST lerin ayarı manuel ya. :p

Cihan abi vardı hem tweeter koymuşlar hemde ayarlanabilen dur bulucam vardı forumda :D

ahanda buldum şems akça abinin ST den :p

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Tweeter şarttır bence FI orjinal müzik sisteminde..Ben de taktığımda çok farketmişti.. Güzel olmuş güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Zaten ben o kollara uyuz olduğum için yaptırdım biraz da.

Bir tanesi kırıktı, düşüp duruyordu şimdi sorun kökten çözülmüş oldu :)

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Güzel olmuş Ceyhun.

Nacizane fikir; dikiz aynalarınıda elektrikli yap :)

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

ornijal gibi olmuş,ses kalitesi nasıl ve fiyatını söyleyebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Gerçekten orijinal gibi oldu, ses kalitesi de epey farketti, tavsiye ederim. Fiyat, montajı ile birlikte 80 YTL.

Yorum bağlantısı
Samet Özel

güzel olmuş ama sansui yazılarını tinerle sil bence :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Musa Can Koca

Sadece iki Tweeter fiyatımı 80 TL yoksa component takımının mı? Fiyat iki Sansui marka tweter için çok fahiş geldide bana.

Birde Focus 1 kapı kolonları bana aşırı tiz çalıyor gibi gelmişti yani tiz takviseyisinin tersine kolonların hiçbir şekilde alt frekanslara inemediğini görmüştüm,söktüm Jamo marka 13 cm kevlar cone hopalörler değiştirdim baya fark etdi.

Şu an bile tize ihtiyaç duymuyorum neredeyse halbuki bass seven biride değilim olabildiğince doğal dinlemeyi severim.

Güle güle kullanın....

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

2 tweeter ve montaj tabi ki, montaj çok uzun sürdü, adam benim istediğimi yapabilmek için uğraştı biraz...

Ses olayı kişiden kişiye değişiyor tabi.

Sadece iki Tweeter fiyatımı 80 TL yoksa component takımının mı? Fiyat iki Sansui marka tweter için çok fahiş geldide bana.

Birde Focus 1 kapı kolonları bana aşırı tiz çalıyor gibi gelmişti yani tiz takviseyisinin tersine kolonların hiçbir şekilde alt frekanslara inemediğini görmüştüm,söktüm Jamo marka 13 cm kevlar cone hopalörler değiştirdim baya fark etdi.

Şu an bile tize ihtiyaç duymuyorum neredeyse halbuki bass seven biride değilim olabildiğince doğal dinlemeyi severim.

Güle güle kullanın....

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Gökhan Uçak

konuyu hortlatmış oluyorum ama ben de tweeter taktırmayı düşünüyorum bu tip bir ayna kapağı nereden temin edilebilir bilen var mı acaba. yanlız benim aynalar manuel değil de elektrikli. ona göre olması lazım.

Cihan abi vardı hem tweeter koymuşlar hemde ayarlanabilen dur bulucam vardı forumda :flowers:

ahanda buldum şems akça abinin ST den :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sansui kötü bir marka değil ki..abartmadan söylemek gerekirse Türkiyede 1980 li yıllardan beri var.Bence kaliteli de bir marka.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Cemal Demirezen

merhaba bu kapaklardan bulamilirmiyiz ghia lar elektrikli ya iptal etmeden uygulayabilirmiyiz? orjinali parça pinçik etmeyelim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...