İçeriğe Yönlendir

Rize'den Sivas'a kısa&düzgün yol hangi güzergahtır

Fedai Özoğlu

Recommended Posts

Fedai Özoğlu

arkadaşlar karadenizdeyim. 10 gün sonra Sivas'a geçmeyi düşünüyorum en düzgün ve kolay güzergah hangisi buraları bilen biri varsa benimle paylaşabilir mi?

gelirken Erzincan üzeri Zigana'yı kullandım ikide bir yol yapımı vardı, giderken aynı yolu kullanmayı düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sivası bilmem de Nevşehire falan gelmek isteyenler Samsun üstü gelir galiba...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abiye katılıyorum geçtiğimiz kasım ayında kayseriden artvine gittim yol gayet güzel allah nasip ederse 15gün sonra tekrar aynı yolu kullanıcam özellikle samsundan sonrası süper gece ve yağmur olmadığı sürece

Hımm. Gelinimiz Artvinden mi :blink:

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Rize-İspir yolundan Erzurum-Sivas karayoluna da çıkabilirsiniz.

Karadenizde Kuzey-Güney ulaşımı her zaman güçtür zaten.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

peki şu güzergah hakkında bilgisi olan var mı?

rize-trabzon-ordu ünye- tokat-sivas.

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

bir alternatif: rize-trabzon-giresun'a gelmeden içeri dönen bir yol var ordan dereli-şebinkarahisar-suşehri-zara-sivas

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Ordu ünye akkuş niksar tokat yıldızeli sivas

ilece gidiyorsanız Fatsa dan içeri girip korgan çamiçi niksar yolundan gidip yaylaları geze geze gidebilirsiniz. ama yol çam içine kadar bozuk . biraz kestirmedir. ünye üzeri yanlış hatırmamıyorsam asfattı

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ünye-Niksar arasını bilmiyorum yolun geri kalan kısmını yaklaşık 5-6 ay önce geçtim gayet iyiydi.

Ben şöyle yapmıştım: Rize-Trabzon-Giresun-Ordu-Samsun-Kavak-Suluova-Amasya-Taşova-Erbaa-Tokat-Yıldızeli-Sivas

Birkaç tavsiye;

Trabzon Faroz'da Sahil yolunun Giresuna doğru giderken solunda Faroz restoranda kaşarlı levrek yenir, tavada yaparlar, mısır ekmeğiyle parmaklarınızı da yiyebilirsiniz yanında :) ama levrek mesvimi ne zaman bilmiyorum,

Olmazsa Akçaabat'ta Nihat(isimden emin değilim, ama ordaki en büyük ve temiz görünen yer) ustadan köfte yenir, 1 porsiyon net 250gram, bayaa iyidir o da..

Giresun-Görele'de sahil yolu üstünde Ağa pidecisinde kavurmalı kaşarlı görele pidesi iyidir,

Samsun-Kavak arası sağ tarafta kamyoncuların durduğu bir yer var kahvaltısı süperdir,

Amasya'da elma var malum, geçerseniz misket denen elmadan alın küçük,kırmızı, çıtır çıtır oluyo :) herçeşit elma satıyorlar ama bu elma farklı :)

Tokat'tan Sivas'a giderken solda küçük ev diye büyük bahçeli bir restoran var o civarda yemek yenebilecek en iyi yer diyebilirim..

Aman Sivas'a gitmeden karnınızı iyice doyurun, ben yiyecek bulmakta hep zorlanıyorum orda :)

Yol tarifinden öte bişey oldu sanırım :)

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

serkan bey harikasın ya. karış-karış karadeniz lokanta rehberi.

herkese teşekkür ederim. tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Sadece sorulan güzergahı yazdım :)

Bu söylediğim yerlerin hepsine bir defada gitmedim doğal olarak, iş gereği çok geziyorum defalarca gittiğim yerler olduğu için paylaşayım dedim :)

Yorum bağlantısı
Özgür Şanver

Ünye-Niksar arası sıkıntılı bi yol.Bol viraj ve rampalı.Ama manzarası güzeldir.Akkuş ta oturup et yiyeceksin:) Çok lezzetlidir.Benim bildiğim kadarıyla en iyi güzergah F

Fedai Beyin de söylediği rize-trabzon-ordu ünye- tokat-sivas. yolu.

Samsun-Turhal 255km. Turhal-Tokat 45km. Tokat-Sivas 100km dir.Tokatlı olduğum için Samsun dan-Sivas a kadar olan yolları iyi bilirim.Samsun dan Havza ya gelmeden sağda güzel menemen yapan yerler var.Orada mutlaka menemen yemeni tavsiye ederim.Veya Amasya dan sonra Turhal a gelmeden Çengel denilen yerde (Kamyoncu lokantası) et yiyebilirsin.Muhteşem lezzetlidir.Tokat çıkışında da İşeri petrol var sağda.Arkasında bahçe içerisinde nezih bi resteurontı var.Çocuklar için oyun alanı,şeftali ve kiraz ağaçları altında masalar (meyva yemek serbest) falan.Kesinlikle tavsiye olunur.

Ayrıca Sivas içerisinde çok lezzetli et döneri yapan devlet hastahanesi karşısında bi lokanta var.Sivas a gidince mutlaka uğramanız gereken otantik bi ortamı olan kahvehanesi var.Sadece kahve ve çay ve sohbet ortamı vardır.Yeraltı otoparkının yanında hemen.Sorarsanız tarif ederler.Mutlaka orada kahve için.Başka hiçbir yerde bulamayacağınız türde kahve yapıyorlar.Müthiş güzel.Sırf Tokat tan kahve içmek için sivas a gittiğimiz bilirim.Memleketim benim her yerinde ayrı bi güzellik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...