İçeriğe Yönlendir

Sol arkadan gelen ses

Uğur Yorulmaz

Recommended Posts

Uğur Yorulmaz

arabamın yaklaşık bir aydır sol arka amortisöründen ses geliyor tabi ben amortisör dedim ama yinede tam bilmiyorum sol arka tarafından hafifçe bastırdığımda gıyık gıyık :nazar: diye ses geliyor ufak kasislerde de aynısını yapıyor acaba neden yapar yardımcı olurmusunuz lütfen

Yorum bağlantısı
Hilmi Karapınar

Aynı sorun bende de vardı. ustaya sordum arabanın altında biryerleri yağladı ve geçti. ancak geçenlerde tozlu bir köy yolunda arabayı kullandıktan sonra sesler yine başladı. henüz ustaya gitmedim ama her seferinde yağlanması mı gerekir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Yorulmaz
(düzenlendi)

orayı sökmeden bişey demiyorlar. burç diye bişey varmış ben öyle anladım. şahsen değişebilir ama açmak lazım orayı dedi tamirci. sağol ilgilendiğin için teşekkür ederim hilmi bey.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Kemal Oflazca

Sorunun amortisör olduğunu sanmıyorum. Daha beteri başıma gelmişti (alttan gelmeyen ses yoktu) ve servis rutin bakıma verdiğimde bir kaç saat işçilik parasına halletmişti. Biryerleri sıkıp yağladıklarını söylediler. Gerçi sonrasında 5-6 bin km. yapıp aracı sattım ama şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadığına eminim çünkü çıksaydı alan arkadaş beni kesin arardı.

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

ya belki alakalı değildir ama benimde geliyordu. ama amortisörden falan değil koltuğun yatmasını sağlayan parçcadan geliyormuş ;)

Yorum bağlantısı
Orçun Ural
(düzenlendi)

arkada bulunan viraj takozlarından geliyor bu bahsettiğiniz ses bende de var değiştirmek istedim ellerinde yoktu. sonra getirelim dediler.o zamana kadar yağlayalım geçer dediler öylede oldu sustu, bir ses yok .parça bekliyorum tanesi 3 milyonmuş 2 parça 6 milyon.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
el fren halatları ses yapıyordur.

yaşar usta birinde daha okumuştum bu konuyu

peki z rot lastigide aynı sesimi yapıyor nasil anlaşılır ikisinin farkı?

Yorum bağlantısı
Uğur Yorulmaz

geçenlerde arabamı yıkarken arka amortisörlerin içine kadar tazyikli su tuttum ve bugün arabaya bindiğimde hiç ses gelmiyordu sesten kurtuldum çok şükür :nazar:

Yorum bağlantısı
Yavuz Özkan
(düzenlendi)

Sakın söktürtme..... Aynı sıkıntı bende de vardı ve on tarafdan geliyordu. Bu burclardan kaynaklanan (takoz burcları) bi sorun ve dikkat et. Yağmurlu havalarda bu ses kaybolacak zaman içinde havanın sıcaklıgı faktörü bile bu sesin kaybolmasını etkileyecek kafaya takılacak bişey yok.....

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Bu gümlemeleri vucut olarak da hissediyorsanız amortisörler artık görevini yapmıyor demektir. elinizle sizde kontrol edebilirsiniz. Aracı bastırdığınızda normalden farklı bir durum hissediyorsanız amortisörlerden şüphelenebilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Orjinal amortisörleri zaten oldukça iyidir. Tercihinizi orjinalden yana kullanırsanız memnun kalırsınız. Teki 180 ila 200 YTL arasındadır. Tamir de ettirebilirsiniz. Garantili tamir yapıyorlar fiyatı da 35-40.-YTL civarında.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Teki 180 ila 200 YTL arasındadır.

Teki değil çifti bu fiyatlar olacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...