İçeriğe Yönlendir

Asos-Behramkale-Kadırga Koyu

Çağatay Demir

Recommended Posts

Çağatay Demir
(düzenlendi)

26-28 Temmuz tarihlerinde gitme fırsatı bulduğum Asos -Behramkale ve Asos a 1 km uzaklıktaki Kadırga koyundan bazı fotoları paylaşıyorum sizlerle. Gitmemiş olanlara şiddetle tavsiye ediyorum İstanbula çok uzak değil ve yolların büyük kısmı çift yol. 2-3 gün gitmek için ideal bir yer.

Asos balıkçıları ve arka planda Midilli adası

dscf0512ru5.jpg

Behramkaleden Asos a iniş...

dscf0552js9.jpg

Behramkaleye çıkarken taş evler ve arka planda yine Midilli ..

dscf0596lg8.jpg

Behramkaleden aşağısının görünüşü...

dscf0594pl8.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Bir başkadır benim memleketim..

Valla öyleymiş .. Daha önce neden gitmedim diye kendime çok kızdım. İnşallah ağustosta bi daha gidecem..

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Teşekkürler Serdar bey , Can bey . İlk fırsatta gitmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Özledim oraları yav, gidemedim 2 senedir. Hasanaki duruyor mu yav, rakı-balık süper olur orada... Bir de Altınoluk köyde, akşamları fırından taze çıkan ekmekle, tereyağı peynir...Off, off..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Istanbul'a kac km buralar, olmazsa onumuzdeki hafta sonu gideyim arkadaslarla. Bir de kalacak yerler ve fiyatlari nasil acep?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Güzel yerler insan böyle yerlerde yaşayanları kıskanıyor.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

oralı değilim ama hemşeriyiz mertol

çok gezdim çok severim

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mehmet Gürcüoglu

Hortingen :) Antik Limanda yüzmek çok büyük keyif. yüzmeyi adam akıllı orda öğrendiydim. derinlik korkum olmasına rağmen iki metrelik iskeleden suya hiç düşünmeden kendimi bıraktıydım. Su o kadar berrak ve durgun ki yaklaşık 10 metrede denizin dibini çok rahat görüyorsun. Giden olursa reklama girer mi bilemiorum ama benim tavsiyem kervansaray otelde kalın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Güvenç Terzierol

Bu gün içinde asosa gitmeyi düşünüyoruz arkadaşımla. Çanakkalede olduğumuz için 80-90 km. Gibi bir mesafesi var. Öğrenci okuduğumuzu hatırlayarak oralarda denize görebileceğimiz güzel koy ve/veya plaj ve ozellikle yemek konusunda şunu öneriyorum diyeceğiniz bir yer var midir acaba?

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Bu gün içinde asosa gitmeyi düşünüyoruz arkadaşımla. Çanakkalede olduğumuz için 80-90 km. Gibi bir mesafesi var. Öğrenci okuduğumuzu hatırlayarak oralarda denize görebileceğimiz güzel koy ve/veya plaj ve ozellikle yemek konusunda şunu öneriyorum diyeceğiniz bir yer var midir acaba?

Parasal anlamda sıkıntınız yoksa sahildeki balık restaurant'ların birinde yiyebilirsiniz. Eğer kendi aracınız ile gidecekseniz ve Ayvacık-Küçükkuyu güzergahını tercih ederseniz, Küçükkuyu'ya varmadan Nusratlı rampalarını inerken Yeşilyurt sapağı vardır. Oraya uğrayıp süper bir köy kahvaltısı yapmanızı şiddetle öneririm. Hemen köy meydanında Han kafe vardır, sahibi çok yakın arkadaşımdır ( Hüseyin bey ) selamımı söyleyin kahvaltıyı torpilli yapın... ;):good1:

Rampaları inip Küçükkuyu düzlüğüne çıkar çıkmaz Asos sapağı tabelasını görürsünüz. Sahilden geze geze yarım saatte varırsınız Asos'a... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

İki yıl önce turla gitmiştim. Hatta devamında Bozcaada yada gittik. Bence de mutlaka görülmesi gereken yerler.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Akçay dan yat gezisiyle (Adalar Turu) birkaç defa gitmiştik. Karayoluna göre daha zevkli oluyor tekneyle. Behramkale çok güzel bir yer

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...