İçeriğe Yönlendir

Kastamonu Tosya'yı nasıl bilirsiniz?

Fevzi Köse

Recommended Posts

Fevzi Köse

Arkadaşlar öğretmenlik tercihleri geldi. Alım yapılan yerler arasında benim için Tosya ağır basmaya başladı. Hem küçük bi ilçe olması hemde Ankara'ya nispeten yakın olması tercih sebebim. Burası hakkında gidenlerden bilenlerden yorum rica ediyorum. Her türlü bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tayyar Karahan

tosya; ılgaz dağlarının eteğinde kurulmuş şirin bir beldedir,

gün ve gecenin her saati ulaşımı mevcut , ist - samsun yolu üzeri olması sebebiyle,

ahşap sanayii ilerlemiş durumdadır, türkiyenin birçok yerine pencere ve kapı satmaktadır.

halkı orta asyadan gelme öz türkmen kökenlidir insana saygılı ve sevecendir. (asıl ismi dostya dan gelmedir)

pirinci meşhurdur.

bu bilgileri kastamonulu bir arkadaşımdan sizin için edindim başka öğrenmek isterseniz sorarım kendisine...

Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Tayyar Bey teşekkürler. Özellikle insana saygılı olmaları çok iyi benim için. Çünkü büyük şehirlerde öğrenciler öğretmeni takmıyolar bile, hele ki yeni başlayan birini.

Hakan Abi önce bi öğretmenliği denemeye karar verdim. Zaten onların alımı Kasım'da ve nerelere alım olacağı belli değil henüz. Bu yüzden ilk etapta sözleşmeli öğretmenlik yazacam. Eğer kasımda istediğim gibi alım olmazsa boşta kalmayacam bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Ama Biyolojide Türkiye 2. si oldum. Yani diğer alımda isterse 5 kişi alsınlar kadroya geçmem sorun olmaz. Dediğin gibi puanım 90 falan olsaydı bu riske giremezdim zaten.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hayırlı olsun...biyolojide 2 ,oldun ve sözleşmeli mi atanıyorsun? hangi ilçe yada okula?

Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Sözleşmeli atanmayı kendim istiyorum yoksa kadrolu alım daha fazla tarcih yapsam o da garanti. Ancak belirttiğim sebepten ötürü sözleşmeli tercih yapacam. Sevgili devletimiz kadroyu verince ordan bırakmıyo bi daha :)

Kastamonu Tosya Lisesi'ne gidecem kısmet olursa.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Tosya lisesinde okuldan arkadaşım var. selamımı söyleyin. gerçi 18 yıl oldu ama hatırlar hıyar. ismi Selçuk Tosyalı. soyadı tosyalı kendide tosyalı. :)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Bugün dersanenin rehberlik servisiyle konuştum. Yeni mevzuata göre sözleşmelide girsen 1 yıl çalışmadan istifa edersen 1 yıl hiç bir devlet kurumuna işe başvurulmuyomuş. Yani benim sözleşmeli Tosya işi yalan oldu. Hasan abi valla iyi olacaktı bi tanıdık ama bu durumda sözleşmeli tercih yapmanın bi mantığı kalmadı.

Şimdi kadrolu öğretmenliğe başvursam mı yoksa kasımdaki atamada memurluğamı başvursam diye düşünüyorum. Hayata başlamak, böyle kararlar vermek gerçekten çokl zormuş...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kadrolu ... hemen başla...biyolojide atanmak çok zordur zaten... daha sonra tayindi ,eş durumuydu, kurum değiştirmeydi, fen lisesi,anadolu lisesi gibi bir sürü seçeneğin olacak. eğer aklında başka bir şey yoksa hemen kadrolu başvur ve tayininin sonucunu bize bildir...

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
(düzenlendi)

Orası Benim Memleketim Tosya Nufusuyla Kalabalik Bir İlçedir. Gitmeni Tavsiye ederim çok güzel birdir. Oraya Geldigimde Yanına Ugrarım Atanırsan Bir Yardımım Olursa Tosyada Akrabam Çok Belediyede Filan Yardımcı Olmak İsterim.

tarihinde Bar?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Tercih meselesi valla. Gümrük adam alırsa girme şansın yüksek. Ama giremeye debilirsin. Ama şubat atamasında biyolojiye 5-10 kadro verilir. Orda kesin girersin.

Bu nasıl bir Demet Akalın Türkçesidir?

Yeniden sevedebiliriiiim, sözümden dönedebiliriim :nazar:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Bu nasıl bir Demet Akalın Türkçesidir?

Yeniden sevedebiliriiiim, sözümden dönedebiliriim :dance3:

Bırak gitsin, gitsin artık, götürsün mektupleri leri leri...:p :p

Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Hakan Abi sanırım tam olarak dediğin şeyi yapacam. Kasımı bekleyecem işime gelen bir yer olursa girerim. Olmadı Aralıkta tekrar öğretmen alımı var onda zaten 1 kişi bile alsalar garanti.

Barış Bey ne yazık ki Tosya işi olmayacak. Ama yardımseverliğniz için teşekkürler. Memleketiniz gerçekten insanıyla olsun doğasıyla olsun baya güzel bir yermiş, umarım bir gün yolum düşer gezmeye giderim artık.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
Hakan Abi sanırım tam olarak dediğin şeyi yapacam. Kasımı bekleyecem işime gelen bir yer olursa girerim. Olmadı Aralıkta tekrar öğretmen alımı var onda zaten 1 kişi bile alsalar garanti.

Barış Bey ne yazık ki Tosya işi olmayacak. Ama yardımseverliğniz için teşekkürler. Memleketiniz gerçekten insanıyla olsun doğasıyla olsun baya güzel bir yermiş, umarım bir gün yolum düşer gezmeye giderim artık.

Sağlık Olsun Fevzi Bey İşiniz Nerdeyse Orda en iyisi olsun. Bekleriz Herkesi Güzel Memleketimize.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...