İçeriğe Yönlendir

2008 Focus TDCİ Triger Kayışı+Debriyaj Pedalı

Sinan Demirci

Recommended Posts

Sinan Demirci
(düzenlendi)

Arkadaşlar, Bende 2008 model Focus TDCİ var.Memnunum aracımdan derken, sabah marşa bastığımda demire değer gibi ses geldi .Neyse servisten randevu aldığım akşam , debriyaj yayıda ayağıma düşerek fırladı. Servis Tan Oto Ankara.Sabah 8.30 da servise gittim.Sesi sıcakken motor duyamadılar. Saat 11 e kadar bekledim ve marşa bastığında sesi duydular.Arabam 20.000 km ve triger kayışım arza yapmış.Komple değiştirdiler. Debryaj yayıda 4. kez değişti. Araba da ilk gün bir şey yoktu ancak 2. gün ilk kalkışlarda tık- tık diye ses gelmeye başladı. Ne yapmam gerekiyor . Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen :D

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

tarihinde Ersin Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Geçmiş olsun..

Debriyaj pedal yayı benimde kırıldı,yani normal giderken fırladı(Eğer aynı yaydan bahsediyorsak)İlk olarak bende çok endişelendim

çünkü seyir halinde kütürtü ile kopması bayağı bi tuaf oldu.(Fordu kınıyoruz,kıçıkırık yay taktığı için) :D Neyse o yay debriyajın hızlı kapanmasını sağlıyormuş ben haala öyle kullanıyorum.

Diğer anlattıklarına gelince hakikaten şansın yokmuş. veya montajda bir hata yaptılar bunlarda onun eseri..

Yorum bağlantısı
Sinan Demirci
geçmiş olsun

bende 2007 de aldım ve aynı sorunu bendede yaptı triger seti değişmişti

Benim Triger seti zaten değişti ama ..Şimdi daha değişik sesler geliyo Çağlar bey..Araç daha yeni ama Triger de sorun çıkıyo anlamyamadığım konu bu.

Geçmiş olsun..

Debriyaj pedal yayı benimde kırıldı,yani normal giderken fırladı(Eğer aynı yaydan bahsediyorsak)İlk olarak bende çok endişelendim

çünkü seyir halinde kütürtü ile kopması bayağı bi tuaf oldu.(Fordu kınıyoruz,kıçıkırık yay taktığı için) :D Neyse o yay debriyajın hızlı kapanmasını sağlıyormuş ben haala öyle kullanıyorum.

Diğer anlattıklarına gelince hakikaten şansın yokmuş. veya montajda bir hata yaptılar bunlarda onun eseri..

Cvit abi sağolda, Şansımız yoksa Fabrikada mı görmüyo yapılanları.. Çok tavsiye üzerine aldığım araç bunları yapıyo.Eski doğanım valla daha güzeldi. Sizin varmı bir öneriniz ?

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
(düzenlendi)
Cavit abi sağolda, Şansımız yoksa Fabrikada mı görmüyo yapılanları.. Çok tavsiye üzerine aldığım araç bunları yapıyo.Eski doğanım valla daha güzeldi. Sizin varmı bir öneriniz ?

Getir kardeşim aracı yenisi ile hemen değişelim dendiğini şimdiye kadar ben hiç duymadım..Yanlış anlama fordu övmüyorum ama Bmw ve audi firmasını protesto için aracında aylarca kötüleme yazısı ile dolaşanlar bile duyulmuştur.Bu yaşananlar tabiki çok can sıkıcı, Dünyanın parasını verip sıfır araç alıyorsun, çizilmesine bile kıyamıyorsun ama gelgelelim sorunu bitmiyor..Valla benim sana tavsiyem başka servise git, Hatta bu servistende sorunların çözülemediği için bir yazı al, İlerde lazım olur..Tabii kıllık yapıp vermek istemezlerse..

tarihinde Cavit Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu aç demiştim.. konu varmış zaten...

Geçmiş olsun.. Servisi değiştir...

Bazı arabalar pazartesi arabasıdır.. Denk gelir malesef böyle..

Yorum bağlantısı
Sinan Demirci

Bakalım Mehmet bey, birde onu deneyim.. Daha önceki focusta ta sorunlar vardı ama 90000 e kadar tık demedi.. Bunu yeni aldım malumunuz , ama sorunu bitmiyor.triger değşti, Üst tavan değişti, Kapı fitilleri değişti, 4 kere debryaj yayı değişti.. Sizce Şikeyet etsem birşey çıkarmı dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Sinan Demirci

Mehmet abi.Bu seferde Akis bilyalarını değiştirdiler garantiden.Araba daha 20.000 de..Bu seferde başka servise gittim.Anlamadım. 20.000 deki aracın akis bilyasına ne olur..Hemde 2 si birden değişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi.Bu seferde Akis bilyalarını değiştirdiler garantiden.Araba daha 20.000 de..Bu seferde başka servise gittim.Anlamadım. 20.000 deki aracın akis bilyasına ne olur..Hemde 2 si birden değişti.

Değişsinleeer.. iyidir... Takma kafana... Aklına nere geliyorsa değiştirt...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Karadeniz

merhaba,

bugün aracımla bayağ dik bir rampada durdum ve kalkamadım. ayağımı debriyajdan çekip gaza basarken sanki ayağımı hiç debriyajdan çekmiyomuşum gibi boşa gaz veriyordu araba. ve geri kayıyodu. yine dik bir yerden geri geri çıkarken de benzer durum oldu. debriyaj bitince böyle mi olur? yoksa başka bir problem mi vardır? (şanzuman vs...)

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Debriyajdır o. Sonra nasıl yol alabildiniz?

birkaç sn. durdum, birazda çok gaz verdim, sonra kalktı araba. debriyajdan da kokular geldi tabi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

hemen hemen tüm dizel focuslarda bu sorun oluyo.fusion almak lazım

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Aynısı benim Focus 2004 collection aracımda oldu. Metin Usta'ya gösterdim debriyaj dedi, neyse bugün parçacıdan "luk" marka debriyaj seti aldım ( bilya dahil ) 230 YTL, yarın Metin Usta'nın servisine götüreceğim. Kendisi de alır artık 10-20 YTL :) . Performansda da değişiklik bekliyorum inşallah, sonuçları paylaşacağım.
üstad allah korusun senin debriyaj volant' a doğru gidiyor gibi. acil debriyaja baktır. 4.000 ytl harcama sonra. komple yan sanayi debriyaj 300 ytl. al tak kurtul.

koşuyolu dogan otoya sordum bugün debriyajı kaça değiştiriyorsunuz diye, 1200YTL dediler :)

sonra kalite kontrol elemanı bindi araca, debriyaj daha bitmemiş baya kullanırsın bu arabayı dedi. yokuşta öyle birşey olursa el freniyle kalk dedi :p

çok teknik bir çözüm getirdi :p

bir ara da şahsuvaroğluna gidicem, bakalım onlar ne diycek. debriyaj bitmiş demiyim bakalım kendileri ne diycek debriyaj hakkında.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Yaşar
hemen hemen tüm dizel focuslarda bu sorun oluyo.fusion almak lazım

Mustafa Bey nasıl bir sorun bu focustaki biraz açabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...