İçeriğe Yönlendir

Focus 1 ve doğru Navigasyon

Orhan Veli Dincel

Recommended Posts

Orhan Veli Dincel
(düzenlendi)

sonunda 19 günlük askerliğim sonunda ilk yaptığım şey yeni focusumu dün satın almak ve sevdiğim kıza göstermek oldu.hatırlayanlar da olacaktır bayağı bir milletin başını da ağrıtmıştım focus arama konusunda .ama muradıma da erdim. Magnum grisi 2004 Focus :rolleyes: aracıma ilk yapmak istediğim şey müzik sistemimi kurmak.forum arşivlerinden de büyük bir sabirla takip edip anlayabildiğim kadarıyla focus 1 lerin teyp yuvasına yeni bir teyp yerleştirmek imkansız gibi görünüyor. eski focusumda yaptığım denemelerde gördüm ki elimdeki pioneer mp3 çalar teybimi kullandığımda Kullandığım 2 farklı teyp çıtası da yuvaya tam oturmadı.kenarlarda büyük ve çirkin çıkıntılar kaldı. aracımı satana kadar da oyle idare ettim.şimdiki yeni aracımda böyle bir sounla karşılaşacak olmak beni çok üzüyor.mis gibi 460 watt pioneer middle kolonlarım iki adet 30 cm lik alpine woofer kabinlerim ikiadet te 1200Watt lık Sierra anfilerimin evde pasif olarak yatması çok canımı sıkıyor. aracın orjinal teybi olan 6000rds ye bu cihazları bağlarsam çok saçma olacagını düşünüyorum.hayalimde yatan olay işte bu donanımları şöyle güzel bir INDASH-double din farketmez güzel ve kaliteli bir navigasyonla tamamlamak...teknik yardım lütfen! şimdiden teşekkürler

tarihinde Orhan Veli Dincel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

JVC Sony haricinde hiç bi indash senin o sistemi kaldırmaz ses çıkışları berbat ötesi.Sub tiz bass ayarları çok kötü...Alpin bassını satıp 25-30 cm referans bi bass alalım sana.1200w amfine orjinal kabini ile bağlıyalım.Pioneer 7950 ub usbli bi teyp alalım amfi çıkışı 4ohm.Ayrıca arka pandizotuna 6x9 güzel iki kolon alıp arka kapı kolonlarını iptal edelim.Sonra ön kapılara güzel 5x7 kolon istersen alırsın istersen sağlam güzel tweeterlarla destekleriz sonrada arabanın içinde konser verirsin...

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel
(düzenlendi)

harika olur. aslında sistemi yaptıracağım yer belli .ADAnA ZİHNİ elektronik.ancak şimdilik tek endişem Teybin konola tam oturup oturmaması.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Sana benim sony nin sağdan soldan fotolarını çekim yollim ne kadar içerde ne kadar dışarda olduğunu görürsün...Bu sistemi yap ama 4 kanal amfiye 2 kanalı köprüle tek bass.2 kanalda 6x9 pioneer sonylere bağla...Tadından yeme.

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel
Sana benim sony nin sağdan soldan fotolarını çekim yollim ne kadar içerde ne kadar dışarda olduğunu görürsün...Bu sistemi yap ama 4 kanal amfiye 2 kanalı köprüle tek bass.2 kanalda 6x9 pioneer sonylere bağla...Tadından yeme.

fotoları iple çekiyorum

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

yarın akşam elinde olur emin ol gündüzde koyabilirim...Ama alpine değilde alpin ise subwooferı sat.

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel
(düzenlendi)

ALPİNE canım. hakiki alpine.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Alpin diyede bide china markası varda ondan sandım tamam o zaman kalsın süper.Dediklerimi yaparız Orhan süper olucak.

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel

saygıdeğer üyeler.focus 1 marka. Takıldığım konuları 3 ana maddede topladım

1..aracıma kaliteli bir in-dash düşünüyorum . 2. el de olabilir ama TV tuner ve USB bağlantısı ve Touch ekran da olsun diyorum.

2.göğüs kısmının oval yapısı yüzünden orjinali dışındaki teyplerde sıkıntı yaşıyorum.ne yapmalıyım? (2 tane çıta denedim nafile!)

3. son olarak ta direksiyon kumandası problemi var. bir adaptor yardımıyla bazı teypler focus direksiyon kumandalarını tanıyabiliyormuş.alacağım teypte bu özelliğin varolup olmadığını nasıl anlayabilirim.

bu üç problemi de halledersem artık aracımın diğer eksiklerin de gönül rahatlığıyla gececeğim.şimdiden teşekkürleri bir borç biliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1..aracıma kaliteli bir in-dash düşünüyorum . 2. el de olabilir ama TV tuner ve USB bağlantısı ve Touch ekran da olsun diyorum.

2.göğüs kısmının oval yapısı yüzünden orjinali dışındaki teyplerde sıkıntı yaşıyorum.ne yapmalıyım? (2 tane çıta denedim nafile!)

3. son olarak ta direksiyon kumandası problemi var. bir adaptor yardımıyla bazı teypler focus direksiyon kumandalarını tanıyabiliyormuş.alacağım teypte bu özelliğin varolup olmadığını nasıl anlayabilirim.

bu üç problemi de halledersem artık aracımın diğer eksiklerin de gönül rahatlığıyla gececeğim.şimdiden teşekkürleri bir borç biliyorum

1- Fikrim yok..

2- Neden ön göğüsü modifiye etmeyi düşünmüyorsunuz... Bunu ingilizler bile yapıyor.. Onlar kadar yokmuyuz...

3- Bir çok cihaz ford için adaptör geliştirmiyor.. Bu sebeple direksiyondan kumandayla vedalaşmak lazım...

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel

1.eyvallah

2.modifiye derken ön göğüsteki ahşap biraz düşündürüyor.bir araştırayım şu ingilizlerin çalışmasını.tabi örnek foto lar varsa elinizde görmeyi arz ederiz.

3.tühhh..!! bayılıyordum o direkiyon kumandasını tık tık diye kullanmaya.(laf aramızda teybin tuşlarını taciz eden yolculardan önce davranıp......)

şunun gibi birşey var ne dersiniz_? http://urun.gittigidiyor.com/FORD-FOCUS-FI...175200#aciklama

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

sattığım navitech indash.Tv tuner usb sd kart cd mp3 divx dvd vs vs :) göğüsede böyle oturdu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1.eyvallah

2.modifiye derken ön göğüsteki ahşap biraz düşündürüyor.bir araştırayım şu ingilizlerin çalışmasını.tabi örnek foto lar varsa elinizde görmeyi arz ederiz.

3.tühhh..!! bayılıyordum o direkiyon kumandasını tık tık diye kullanmaya.(laf aramızda teybin tuşlarını taciz eden yolculardan önce davranıp......)

şunun gibi birşey var ne dersiniz_? http://urun.gittigidiyor.com/FORD-FOCUS-FI...175200#aciklama

2- Ora ahşap değil zaten plastik... O parçadan bir tane bulup teybe göre şekillendirip, macunla doldurup, dilediğiniz renge boyayacaksınız...

Linteki teyp F2 veya C-max'a uyar galiba ama F1 e uymaz gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel
(düzenlendi)

ciddi mi ...alahalahh.. yahu benim 2002 deki resmen ağaç tı sanki.hatta arkadaş teybi sökrken sen git tornavida sok kenarlara .akşabın verniğinde ezilmeler olmuşutu.AMA şimdiki 2004 de siyah bir plastik var . ondan şüphe etmiştim.bizim kapılardaki de mi plastik:(

bu arada Sinan Bey o teybin çıtası mı yok sanki?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

F1 deki boşluk 1,8 olduğundan 2lik olanlar uymaz...Amaaa uydurulabilir...Kendiniz yapacaksanız önce çıkma bir kaplama üzerinde deneyerek yapabilirsiniz...Bombeli kısımları gözü rahatsız etmeyecek şekilde düzeltebilirsiniz.Ama dümdüz yapmak neredeyse yeni kalıp oluşturmak kadar zahmetli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Orhan Veli Dincel

uymaz derken çıkıntı kalır anlamında mı? yoksa en - boy olarak mı oturmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...