İçeriğe Yönlendir

Otomatik Cam Düğmeleri Kodlaması

Kenan Yargıcı

Recommended Posts

Ersin Bakır

Herkese selamlar,

umarım konu güncelliğini yitirmemiştir.

Araç:Focus - 2001 Ambiante

Sorun :

Sol öncam otomatiği sanki sıkışmış gibi zorlanıyor.Hem açarken hemde kapatırken.çok ac kapatınca sonrasında takılıyor.Motor yanar diye zorlayamıyorumda.

Söktum camıda çıkardım kızaklar boş ve serbestken bile aynı .

Acaba bu olay başına gelen varmı.Sanayiye gitmeden bi sormak istedim.

İyi yolculuklar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kızaklar boşken derken... ?

Cam boştaykende zorlanıyorsa halat sıkışıyordur...

Yorum bağlantısı
Kaan Aydın
(düzenlendi)

Kaç zamandır yazacaktım unutuyorum , şoför camı hariç diğer camlar kendi düğmelerinden düğmeye tam basınca otomatik açılıp-kapanıyor.

Ama şoför camını bir türlü otomatik kapatmaya programlayamadım.

Diğer bir durum da şoför tarafındaki 4 düğmeden ön sağ camı otomatik yapamıyorum ama kendi düğmesinden otomatik açılıp kapanıyor.

Şoför tarafındaki düğmeleri de programlamada bir problem var sanki.

Camları kendi düğmelerinden programlayabiliyorum ama nedense şofördeki 4 düğmeyi istediğim gibi programlayamadım. Onların programlaması da aynı değil mi ?

Otomatik kapama için cam açıkken kapama düğmesine basıyoruz ve bırakmadan cam kapandıktan sonra 5 saniye daha basılı tutuyoruz ?

Uyguluyorum bir türlü olmuyor...

tarihinde Kaan Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kaan Aydın

Mesajım araya kaynadı sanırım ? Yok mudur çözüm..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç çalışırken deneyin...

(Bu sorunu çözmedikmiydi :huh: )

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Herkese selamlar,

umarım konu güncelliğini yitirmemiştir.

Araç:Focus - 2001 Ambiante

Sorun :

Sol öncam otomatiği sanki sıkışmış gibi zorlanıyor.Hem açarken hemde kapatırken.çok ac kapatınca sonrasında takılıyor.Motor yanar diye zorlayamıyorumda.

Söktum camıda çıkardım kızaklar boş ve serbestken bile aynı .

Acaba bu olay başına gelen varmı.Sanayiye gitmeden bi sormak istedim.

İyi yolculuklar.

Camları indirip kaldıran motorun kömürlerini değiştirirsen sorunun çözülebilir.Saygılar

Yorum bağlantısı
Kaan Aydın
Araç çalışırken deneyin...

(Bu sorunu çözmedikmiydi )

Ne çalışırken ne de stop halinde iken denedim olmuyor, var olan ayarı bozayım dedim o da olmuyor... Acaba düğmelerde mi bir problem var ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düğmede problem vardır... Çünkü düğmeler iki kademeli...

Muhtemelen oksitlenmiştir..

Temizleyici spreyler vardır... Onlarla çalışır duruma gelme ihtimali yüksektir...

Yorum bağlantısı
Kaan Aydın

Abi sağ ön camın düğmesi de oksitlenmişti ama hiç açmıyodu, ben de o mantıkla oksitlense hiç açmazdı heralde dedim AMA senin de dediğin gibi iki kademeli olduğu için tam basılı konum yani 2.kademe çalışmıyormuş... Şoför camı düğmelerini söktüm ve babadan kalma usül olan tornavida ucu, kolonya ve mendil ile 4 düğmeyi de temizledim, düzeldi...

Bu arada bu oksitlenme kronik sorunlar arasında sanırım. Çünkü dediğim gibi diğer düğmem de oksitlenmişti ona da aynı müdahaleyi yapmıştım...

Yardım için çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mehmet Kaya

Arabanın marşında sıkıntı vardı  arada takılıyordu kömürleri ve marş dişlisi değiştirdiler , tabi bunu yaparken akünün kutup başını çıkardılar daha sonra arac yapıldı eve geldim camları kapatmak icin kumandadan uzun bastım ama kapatmadı önceden kapatıyordu napmam lazım eski haline gelmesi icin  ?

Forumda daha önce konuşulmuştu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arabanın marşında sıkıntı vardı  arada takılıyordu kömürleri ve marş dişlisi değiştirdiler , tabi bunu yaparken akünün kutup başını çıkardılar daha sonra arac yapıldı eve geldim camları kapatmak icin kumandadan uzun bastım ama kapatmadı önceden kapatıyordu napmam lazım eski haline gelmesi icin  ?

Şoför tarafından tüm camları tek tek kapatın daha sonra her bir cam için tek tek kapatma yönünde düğmeye basarak elinizi düğmeden çekmeden 5 saniye kadar basılı tutun.. bu şekilde programlanırlar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...