İçeriğe Yönlendir

Vites Değiştirirken Gelen Ses

Guest Uğur Demir

Recommended Posts

Guest U?ur Demir

son bir iki haftadır farkediyorum ama önemsemiyorum acaba bi sorun mu var?

araçta vites değiştirirken alttan tık tık diye bir sey geliyor 1. 2. 3. vites geçişleride bazen biraz zorlanıyor. sorun neden kaynaklanır acaba?

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hakan Orman
(düzenlendi)

Bendede Var o Ses Fordların Genelinde Var Diye Biliyorum.

Arkadaşın Sıfır Connectdede Var

Debriajdan Ayağını Çekince Şık Diyo Değil Mi ?

tarihinde Hakan Orman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

bendede vardı ustaya götürdüm akis lalesindeki boşludan yapıyor dedi.normal hemen hemen bütün fordlarda vardır bu dedi ayrıca

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
Bendede Var o Ses Fordların Genelinde Var Diye Biliyorum.

Arkadaşın Sıfır Connectdede Var

Debriajdan Ayağını Çekince Şık Diyo Değil Mi ?

Debriajdan ayağını çekince değilde tam olarak dururken hareket halindeyken vites değiştirdiğinde yapıyor.

her vites geçişinde tıkırt tıkırt diye bir ses dişli sürtmesi gibi değil tabiki.

Yorum bağlantısı
Bilgehan Yıldız

Fiestada da var.ayrıca geri vitese atarken de ses yapıyor.ısınınca geçiyor.o yüzden önce bire ve ikiye takıp ondan sonra geri yapıyorum.siz de de oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Fiestada da var.ayrıca geri vitese atarken de ses yapıyor.ısınınca geçiyor.o yüzden önce bire ve ikiye takıp ondan sonra geri yapıyorum.siz de de oluyor mu?

Debriyaja basıp 3 saniye bekleyip geriye takın.

Yorum bağlantısı

Geri vitese geçerken şanzımandan ses gelmesi hatta zor geçmesi normal bir durum aslında. Özellikle düz vitesteyken tam durmadan geri vitese geçişlerde bu ses gacırtı şeklinde duyulur ki bu da biraz sürücüsünün aceleciğinden kaynaklanır. Sizin bahsettiğiniz ses; eski magirüslerde vites değiştirirken gelen ince şıklama sesi gibiyse tamamen normal. Bizim şirket Fiestasında da mevcut alındığından beri.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...